Reklama

Reklama

20 milionů mil od Země

  • USA 20 Million Miles to Earth (více)
Trailer

VOD (1)

První vesmírná loď, která navštíví Venuši, havaruje do moře a osvobodí tak malé mimozemské stvoření. To ale vyroste do obrovských rozměrů a začne ohrožovat Řím! (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s tím, že jde o lehce nadprůměrný monster film, na kterém je asi nejpěknější monstrum z dílny Harryhausena. Až na pár debilních triků viz raketa na začátku jsem neměl k filmu téměř žádné výhrady. Herecké výkony jsou rovněž docela solidní a je jen škoda, že se malý Pepe objevil jen na začátku. Bohužel já na rozdíl od většiny ostatních považuji poslední patnáctiminutovku za ne moc vydařenou. Trochu jsem se začal při té honičce nudit. Po souboji se slonem to začali tvůrci totiž zbytečně natahovat. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Hvězdy začínají různě. Michael Jordan plácal do míče na plácku za domem. Quentin Tarantino přerovnával krabičky ve videopůjčovně a Sylvester Stallone začínal s holým zadkem v pornofilmu. Ray Harryhausen začínal prakticky tady, protože 20 Million Miles to Earth je teprve druhý celovečerní film, na kterém pracoval jako tvůrce vizuálních efektů, ale i přesto jsou zde vidět prvky, které doprovázely Raye po celou jeho tvorbu. A to skvělá animace všelijakých příšer a často velice okaté zadní projekce. 20 Million Miles to Earth je naivní film, jakých v té době vznikaly desítky, který je zajímavý tím, že se neodehrává na půdě USA. Celková naivita snímku je ale vykoupena přímočarostí a faktem, že film jde rychleji na věc než prostitutka z E55. Titulní monstrum je skvělé a souboj se slonem (Trochu to připomínalo Údolí Gwanghi ) rovněž. A když připočtu povedenou hudbu, tak musím téhle vesmírně ódě na King Konga dát 4* nejen ze slabosti pro Harryhausenovu práci. ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

,,TIE AMERICKÉ FILMY." __ 20 miliónov míľ od Zeme, aj keď vo svojej dobe béčkový produkt dnes patrí medzi najväčšiu klasiku a v žánri monster filmov mu patrí jedna z popredných priečok. Vďačí zato, hlavne na daný žáner, celkom zaujímavému námetu, kde má všetko výborný spád a čakaním na ,,príšeru" neprejde polovica filmov (ako to často býva), ale ,,toho" podstatného sa tu dočkáme už po pár minútach. Uznanie si zaslúži výber lokácií, kde sa výnimočne dostane ku slovu starý kontinent, aj keď si tvorcovia neodpustili aby svoju krajinu všemožne proklamovali (otravný krpáň Pepe a jeho posadnutosť banditami a Texasom). Osobitnú pozornosť si zaslúžia samotné triky. Harryhausen sa tu až toľko nenamakal tak ako v iných filmoch, vytvoril tu vlastne len postavu príšery a slona, kde hlavne prvý menovaný pôsobí aj na rok vzniku stále pomerne dobre. Pravdou je ako už Lima napísal, že na tom zväčšovaní a zmenšovaní si mohol dať viacej záležať aj keď pravdou tiež ostáva, že samotný slon tu pri samostatných záberoch v porovnaní s ľudmi dosahuje minimálne veľkosti mamuta. Inak je takmer počas celej svojej dĺžky poriadne pritiahnutý za vlasy a logika silne škrípe (obrovitánska raketa by ľahko stiahla rybársky člnok kúsok od nej - tu sa dá v jednotlivých záberoch tiež všimnúť že žiadny austronauti v člne nie sú a aj to, že pobrežie je v nedohľadne. Netvor nemá pľúca ale aj tak dýcha a pod.) začo v mnohom môže réžia a celková lacnota. Takisto dialógy sú trocha ošemetné (,,Je mŕtvy." ,,Viem."), ale také už scenáre k týmto filmom bývajú a vlastne veď v nich ide úplne o niečo iné... (7. komentár k filmu) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Jako veliký fanoušek práce trikového mága Raye Harryhausena ( SOUBOJ TITÁNů , ZLATÁ SINDIBÁDOVA CESTA , MYSTERIOUS ISLAND , ÚDOLÍ GWANGI ) nemohu říct, že bych byl zklamán, ale o nadšení také nemůže být ani řeč. Jak už to u něho bývá, některé trikové sekvence byly skvělé, některé slabší, některé dost naivní. Samotné monstrum vypadalo velmi pěkně a jeho interakce s herci v některých sekvencích byla perfektní (např. rvačka s farmářem), ale ty nadužívané zadní projekce byly až příliš okaté a některé opravdu nevypadaly dobře. Souboj se slonem byl vynikající, ale tady zase hodně haprovaly proporce. Zatímco monstrum bylo v tu dobu přibližně desetkrát vyšší než člověk, když se pralo se slonem, byli na tom velikostně zhruba stejně. Tak velikýho slona jsem opravdu ještě nikdy neviděl :o) A nelze nezmínit jednu zajímavost. Zatímco drtivá většina monster-filmů se odehrává na území USA, tady tvůrci zabrousili do Itálie. Snad kvůli tomu závěrečnému vyvrcholení v opticky dobře vypadajícím Colosseu, které se ale stejně moc nepovedlo :o) V rámci žánru průměr, v rámci Harryhausenovy práce taktéž. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Solidní výkon Harryhausena ve speciálních efektech. Animace příšer vůbec není špatná a sehrání s herci třeba ve stodole vypadá fakt přesvědčivě... Na druhou stranu, režisér se s tím moc nepáral a když kácel les, nechal třísky lítat. Hned první scéna: Spadne obří raketa a zapíchne se vzhůru nohama pod úhlem 30°. Po vstupu dovnitř nic vzhůru nohama není, a podlaha je v dokonalé rovině. Navíc je ve filmu jedna z nejnepřesvědčivějších romantických linek, které jsem ve tvorbě z této doby viděl (i v céčkách). ()

Galerie (51)

Zajímavosti (6)

  • Jeden z dôvodov, prečo sa film odohráva v Taliansku, je, že Ray Harryhausen sem chcel vždy ísť na dovolenku, ale nikdy si to sám nemohol dovoliť. (Nekrofil)
  • Keďže Harryhausen plánoval použiť do niektorých scén v ZOO skutočného slona, chcel, aby mu zohnali slona vysokého 15 stôp. Štúdio mu ale bolo schopné zaobstarať iba osem stôp vysokého slona. Aby teda vyzeral vyššie, na rolu jeho ošetrovateľa v ZOO najali herca, vysokého iba 4 stopy a 6 palcov. (Nekrofil)
  • Originálny dizajn Raya Harryhausena monštra do tohto filmu bol kyklop, podobný tomu, ktorý bol neskôr použitý vo filme The 7th Voyage of Sinbad (1958). Tento dizajn ale zavrhol a rozhodol sa pre stvorenie viac podobné plazovi, ktoré môžeme vidieť v tomto filme. Nazval ho Ymir. (Nekrofil)

Reklama

Reklama