poster

První muži na Měsíci

 • Velká Británie

  First Men in the Moon

Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie, 1964, 103 min

Režie:

Nathan Juran

Předloha:

H.G. Wells (kniha)

Scénář:

Nigel Kneale

Kamera:

Wilkie Cooper
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Skvělá parodie na verneovku. V první polovině je film vtipný (především díky zmatenému, ale geniálnímu vědci Cavorovi), ve druhé zase (dětsky) dobrodružný a napínavý. Nevím, na co se koukal kolega LIVINGDEAD, ale profesora rozhodně nikdo nekontaktuje a celé je to trochu jinak.____Na samém začátku filmu se posádka po přistání na Měsíci spojuje vysílačkou se základnou - budete-li poslouchat pozorně, uslyšíte na pár vteřin češtinu.____Přistoupíte-li k Juranovu snímku s potřebným respektem k době jeho vzniku, a nečekáte-li příliš vážný děj, musíte se zákonitě náramně pobavit.(15.10.2008)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2012)

 • anais
  ***

  Ne tak zábavné jako Palův Stroj času, ale pořád fajn. Harryhousenovy triky v druhé půlce filmu vyvažují trochu křečovitý humor v první půli.(30.7.2011)

 • Campbell
  **

  Tak tohle mě silně zklamalo. Juran je zkušený režisér který natočil pár hodně slušných filmů a podle předlohy Wellse neměl moc šancí to zmrvit. No a podle mého se mu to povedlo. PRvní problém je že se film nedrží vyloženě podle předloho je tu plno odboček a naprosto zbytečných. Druhý problém je že film má plno zbytečných keců a prakticky žádná akce a všechny postavy jsou tak milý a hodní lidé, strašná naivita. No a největší problém ze všech, měly Harryhousena a totálně ho nevyužily. Proč? Pro mě bohužel velké zklamání.(12.6.2015)

 • D.Moore
  ***

  Ano, ano, komediální nadsázka první poloviny filmu té druhé opravdu schází. Asi nejvíce jsem ale beztak litoval toho, že s sebou pánové (a dáma) do "rakety" nevzali také poskoka Gibbse, a do konce filmu jsem se už nedočkal ani jednoho profesorova výkřiku "Giiiiiiibbs". Atmosféra celého snímku je mile naivní, viktoriánská Anglie, sci-fi a H. G. Wells je jak známo dobrá kombinace, jen opravdu škoda toho, co se odehrává na Měsíci. Uděláno je to hezky, klobouk dolů, ale od prvního setkání s Měsíčňany je to táák zmatené.(27.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace