Sestřička a princ ze snů

(TV film)
  • Itálie Sorellina e il principe del sogno (více)

Alisea je bystrá a odvážná mladá dívka. Žije v malé chaloupce hluboko v lesích. Otec jí zemřel a ona se spolu s maminkou musí postarat o pět malých bratrů. Jednoho dne se však vystaví vážnému nebezpečí. Poskytne přístřeší neznámému pocestnému. Je to vážná a nenapravitelná chyba, protože poutník je ve skutečnosti mocný čaroděj Azaret. Je už starý, chtěl by omládnout, ale to se mu podaří jen s pomocí mladé nevinné dívky. S ďábelskou lstí očaruje Aliseu a žádá od ní, aby se za něho vdala. Alisea se zdráhá, a tak jí čaroděj unese všech pět sourozenců. Zoufalá Alisea se vydá na cestu, aby vysvobodila své bratry. Začíná úporný boj dobra s temnými silami zla... (oficiální text distributora)

Nihlathak odpad!

Telenoveloidní zblitek, za který by se češi (ano, v tomto případě s malým "čé") v něm účinkující měli nadosmrti kát. Uřvané postavy lítají sem a tam, křičí, jak je ti druzí již nemilují, že chudáci ve svých snech zůstávají teenagery, blá blá blá. Utrpení, jenž vymývá mozky malým dětem, jimž je to jistě prvotně tvůrci určeno. Patetičnost z toho čumí jako košile špatně zastrčená do kalhot, žvaní zde kdejaký krám, co se válí na zemi, přičemž má keců, že by s nimi mohl jít na trh. Utrpení. ()

Nick321

Opět- nevím, co by si někteří zdejší komentující představovali. Aby Alisea ječela "Demiane, píchej mě!", aby tam pobíhaly hordy zombíků, aby tam v každých 20 minutách explodovalo jedno auto, nebo co? Je to pohádka. Vkusná, něžná, romantická pohádka, dobře obsazená, dobře natočená, o dvou mladých lidech, kteří se náhodou na útěku potkají, zamilují se do sebe, následně jsou od sebe odtrženi a jsou vystaveni zkoušce času, trpělivosti i odvahy a je jen na nich, aby překonali hrozby, kouzla i intriky k tomu, aby se znovu setkali. ()

Allien.9

Asi hodinu mi zabralo, než jsem si z útržkovitých vzpomínek, jež mi z dětství zůstaly, sestavila (vysoce děravý) popis děje, pomocí kterého jsem následně vyhledala název tohoto dávno zapomenutého filmu... Spolu s "Princeznou Fantaghiro" a "Dračím prstenem" patřila "Sestřička a princ ze snů" k mým oblíbeným koprodukčním pohádkám (první dva tituly nicméně o poznání více), a i když s odstupem času ztrácí část svého kouzla (mluvím pouze o této pohádce, nikoli o "Princezně Fantaghiro" nebo nedej bože o "Dračím prstenu", neboť ty miluji doteď a nikdy je milovat nepřestanu), nostalgie pracuje na plné obrátky, takže proto za čtyři.:-) P.S.: Díky, Péťo, bez tvé paměti bych tenhle komentář nejspíš nenapsala.;-) ()

abcdcsfd

V tomhle filmu je všechno! Saruman, mluvící stromy, růžovej Vinnetou, Roden pronásledující Srstku, kříženec Hulka Hogana se Schwarzeneggrem, kříženec Marylin Monroe a vílí MILFky, kříženec Justina Biebra s Justinem Biebrem (árijský chlapec, ze kterého vyroste arab s očníma linkama), mluvící věci, mluvící lidi (třeba věta "Zaháhl ho blesk, když pracoval v lese..." a jiný prudce logický věci nejsou nijak výjmečný). Je to celý něco mezi telenovelou, lobotomií a drogovym dýchánkem u Zdeňka Trošky. Celou dobu si budete lámat hlavu s tím, na jakym matroši asi ujíždí hlavní hrdinka a jestli si střihač se zvukařem ze srandy neprohodili místa. Něco mezi odpadem a pěti hvězdama - záleží na vašem rozpoložení. Nicméně troufám si tvrdit, že s českym dabingem je to jeden z nejzásadnějších huličskejch filmů všech dob... ()

filmmovier

Asi strašná kravina, ale v dětství jsem to nehorázně miloval a žral tu atmosféru a úchvatného a děsivého Azareta, jediné, co jsem si z filmu pamatoval i do později. Až déle jsem zjistil, že ten děsivý čaroděj je Christopher Lee - a právě asi jeho výkon je to jediné, co je ve filmu koukatelné - ale... musím dát alespoň tři, prostě musím, protože jsem to viděl fakt hodněkrát a opravdu to miloval, tenkrát jsem to považoval asi za nejlepší a nejstrašidelnější pohádku, kterou jsem viděl, takže hodně nostalgií ovlivněných 60%. ()

• Film sa natáčal okrem iného aj v Bojniciach a na viacerých miestach v blízkosti Prievidze. (Laslo)
  • Vo filme si ako komparzista zahral aj slovenský internetový fenomén Ladislav Meliško. (Macejko)