No Chance of Recovery - Kandidáti Existence

Krátkometrážní / Hudební
Česko, 2017, 4 min

Jan Werich (a.z.)

schizmo

"Kam ztratila se lidskost? Proč chceme žít jak ti druzí? Lidi na lidi jsou jako saně, člověk na člověka jako kat. Podívejte se na ně, musíte naříkat". Do čtyř minut vměstnaný doslova dech beroucí kombinace post hardcore, strhující lyriky a obrazového doprovodu, který sice tvoří běžnou kulisu našich životů, ale ze kterých vám zaručeně bude špatně! Rázem jsem se vrátil do doby, kdy podobně emotivní hudba a texty s posláním člověka nutily něco dělat, hledat odpovědi na otázky a morální zrcadlo nás podvědomně hnalo být lepšími. No Chance Of Recovery se trefili přímo do černého a tenhle klip by si měl každej pouštět před spaním, před tím než otevře pusu nebo něco udělá. ()

kATa.JSK

Jeden z mých nejoblíbenějších českých klipů a textů. Kapela NCOR poukazuje na problémy a absurditu dnešní společnosti, ze které se vytratila lidskost, kde si každý soukromničí jen na svém písečku, všem akorát závidíme a jsme sobečtí. Z kombinace hudby, procítěného vokálu a trefně vybraných záběrů, musí mít husinu i ten největší ignorant. Velký plus za text, zpívaný česky! ()