Film začína dva roky potom, čo na Zem dopadla kométa, zničila veľkú časť planéty a zasiala medzi ľudí smrteľný vírus, ktorého obeťou sa stáva veľká časť obyvateľstva. Osamelý hrdina, Roland a jeho švagrina Christine, vdova po jeho zavraždenom bratovi, sú poslednou nádejou ľudstva. V postkatastrofickom svete, kde vládne právo silnejšieho, musia nájsť 7 ľudí, ktorí majú v sebe protilátku. Navyše sa Christina dozvie že je tehotná a jej dieťa je jedným z tých, čo majú túto veľmi žiadanú látku. Preto sa stane terčom gangu, ktorého vodca Little Ray vo svojej šialenej snahe ovládnuť svet neváha zlikvidovať všetkých, čo majú niečo do činenia so vzácnou protilátkou. (beso74)

Wacoslav1

Tak jsem opět přehodnocoval. Po letech jsem zkouknul tohle zapomenutý béčko (Díky Lacikemu) a i když se nejedná o nějakou mega pecku, tak moje původní hodnocení bylo přeci jenom příliš přísný. Je to Florentine, takže se můžeme těšit na velký množství bitek a plné využití bojového potenciálu Garyho Danielse. Navrch tu máme ještě Bryana Genesseho jako záporáka, takže je jasný, že se na konci dočkáme highlightu v podobě jejich vzájemné konfrontace. K příběhu nemá nic moc cenu psát je to pěkná chujovina, ale i na to jsem u Florentina zvyklej a hádám, že kvůli scénáři na jeho filmy nikdo nekouká. Nejzábavnější je určitě naprosto nepochopitelnej distribuční překlad tohohle filmu. Zajímalo by mě jestli za tím stojí totální nekompetentnost lidí z Intersonicu, nebo nějakej hlavoun vymyslel originální způsob jak prodávat neznámý béčka, tak že se jim dá název nějakýho předchozího úspěšnýho videotitulu a udělá se z toho neexistující pokračování. No možná, že i to druhý, protože se mi to u Intersonicu nestalo poprvé, Každopádně z původním filmem Pátrací eso to fakt nemá co dělat.50% ()

JASON_X

Ryze brakové videobéčko, které je ale zbytečně ještě víc brakovější, než muselo být. Scénář mohl být o něco méně blbý (nebo více nápaditý), herci nemuseli tak urputně až teatrálně přehrávat, rubačky mohly mít lepší choreografii, akční scény nemusely být zpomalované, hudba mohla být propracovanější, atd. Ale Barbaře to sekne (škoda, že odhalila jenom záda), výprava a celkový vizuál jsou báječně retro (pamětníci a milci VHSkových béček si smlsnou) a kombinace akčního scífka s westernem není úplně špatný nápad, stejně jako třeba u slušného seriály Firefly. ()

Lacike

Velmi solidne becko. Dej je priamociary. Odohrava sa v postapokaliptyckom prostredi, kde ludi vykynozil nejaky virus. Lovec ludi Roland (Gary Daniels) zisti, ze mu jeho davny nepriatel Little Ray zabil brata a zaroven patra po jeho priatelke Christine, ktora ako jedina ma v sebe protilatky na nebezpecny virus. Roland ju musi pred nim ochranit a zaroven sa chce pomstit za bratovu smrt. Reziser sa rozhodol pojat film ako mix viacerych stylov, takze miestami vykrada Leoneho, Wooa, alebo klasicke HK mlaticky a dari sa mu to solidne. Hlavne bitky su na urovni a za niektore kaskaderske kusky by sa nehanbil ani Jackie Chan. Gary Daniels uz vo filme City Hunter dokazal, ze je borec, pokial mu schopnosti rezisera dovolia ukazat, co dokaze a tentokrat mu to reziser nepokazil. Rozhodne odporucam. Nezname becko, ktore vdaka slusnej porcii kvalitnej akcie nenudi. ()

raimi

Esenciální devadesátkové postapo videobéčko. Laciné, ale atmosférické. S Barbarou Crampton jako milým bonusem. Isaac Florentine se ve svém čtvrtém filmu konečně začíná pořádně rozjíždět, a sype to do nás pod tlakem, jen co mu nuzný rozpočet dovolí. Nezabývá se logikou ani dobrým vkusem, ale jede akci a bizarní béčkové situace. Určitě bych vypíchl smyslně erotickou scénu plnou symboliky a svůdných vět ("You Have a Beautiful Back"). Tenhle mix postapa, hardboiled akce, spaghetti westernů a martial arts je prostě milá jednohubka, která si ty slabší čtyři hvězdičky zaslouží. ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Gary Danielsom. Má celkom dobrý príbeh o lovcovi odmien, ktorý v blízkej budúcnosti, kedy kvôli nákaze množstvo ľudí vymrelo musí chrániť ženu svojho zavraždeného brata, pretože v sebe nosí protilátky a jedna zločinecká organizácia, ktorá má jeho brata na svedomí ju chce dostať. Spracovanie ale nie je moc dobré, zaujímavosť všetkých prvkov tohto príbehu je potlačená na najnižšiu hodnotu, takže tu ani dejovo nie je o čo stáť, ale aspoň je to správne svižné, takže film nenudí. Akcie tu nie je až tak moc, čo je škoda, keďže je dosť dobrá. V prvej polovici sa nájdu tri súboje, ktoré síce majú pomerne jednoduchú karate choreografiu, ale sú skvelo natočené, pôsobia tvrdo a navyše často protivníci končia nárazom o nejaký rozbitný predmet. Škoda, že v druhej polovici je už len akčné finále, ktoré tvorí len obyčajné postrieľanie väčšiny protivníkov, pričom je tu dokonca aj vykrádaný John Woo, samozrejme v neporovnateľne horšom prevedení a ešte priemerný finálny súboj. Najviac sa mi páči prepadnutie v byte a akcia v nevestinci. Herecké obsadenie nie je moc zaujímavé, okrem výborného Garyho Danielsa, ktorý je tu v najlepšej forme už nikto nestojí za zmienku. Čo sa týka réžie, tak Isaac Florentine je prvotriedny akčný režisér, takže súboje zvládol skvelo, ale tento film mal väčší potenciál, hlavne týkajúci sa postapokalyptickej doby, ale tu už réžia nefunguje a technická stránka tiež moc nezaujme, pár prvkov poteší, ale hlavne kulisy pôsobia príliš nízkorozpočtovo. Kvôli výborným súbojom a svižnosti sa Cold harvest oplatí pozrieť, ale iba raz. Objektívna kvalita filmu- 46%, film sa páči mne na 57%. ()

• Šesťranové revolvery dokážu v tomto filme často strieľať bez nabíjania oveľa viac ako šesťkrát. Niekedy z nich padne bez nabíjania aj viac ako 25 – 35 rán. (beso74)