Kouzelné dobrodružství

Drama / Historický / Poetický

Československo, 1982, 99 min

Film o přátelství, nevydařených láskách, ranách života. Mohu vidět i opakovaně, takže dávám tři hvězdičky. Pro mě dobrá filmařina, tedy dobře odvyprávěný příběh. Jediná vada je nevydařený název, zní strašně kýčovitě a nevystihuje podstatu příběhu, i když je užito po vzoru názvu knihy.(17.4.2011)

Podle románu francouzského spisovatele Alaina Fourniera natočil Antonín Kachlík poetické vyprávění zasazené do rakousko-uherské monarchie, nostalgicky laděný pohled na přátelství dvou mladičkých studentů gymnázia, jejichž vztahy pozvolna vyhasínají. Zcela odpolitizovaný příběh se sice vyznačuje uměleckými ambicemi, zvláště vizuální stránka se vyžívá rozněžnělým barevným spektrem, avšak výsledek je rozpačitý, vypravěčsky neobratný, nudný.(1.12.2013)

• Martin741

Dalsia nudna normalizacna debilina, tentokrat od reisera Antonina Kachlika. 5 %(20.9.2014)