Kouzelné dobrodružství

Drama / Historický / Poetický

Československo, 1982, 99 min

Hlavní hrdina se zvláštním darem- kam šlápl, sto let tráva nerostla.(2.8.2010)

Zřejmě nejlepší Kachlíkův film se opírá o poetiku Alain-Fourniera. Bohužel kniha (naposledy vyšla v roce 1995) i stejnojmenný film byly po léta zapomenuti. Příjemné překvapení z raných 80. let. Vkusná dobovka, zajímavá adaptace, dobře vedení herci. Jen více repríz bychom mohli Kouzelnému dobrodružství přát.(20.8.2016)

• Martin741

Dalsia nudna normalizacna debilina, tentokrat od reisera Antonina Kachlika. 5 %(20.9.2014)

Film s jedinečnou, trochu surreálnou atmosférou. Navzdory tomu mu sluší i ten až brutálně střízlivý, přímo cynický závěr. Režisér Kachlík prostě dovedl vývoj hlavní postavy do všech důsledků, vlastně dál než Fournier. A zasazení do českých reálií v období krátce před první světovou válkou se mu rovněž povedlo, včetně zachycení národnostních propletenců.(22.10.2011)

Film o přátelství, nevydařených láskách, ranách života. Mohu vidět i opakovaně, takže dávám tři hvězdičky. Pro mě dobrá filmařina, tedy dobře odvyprávěný příběh. Jediná vada je nevydařený název, zní strašně kýčovitě a nevystihuje podstatu příběhu, i když je užito po vzoru názvu knihy.(17.4.2011)