S milenkou mé matky

• slovenský

S milenkou mojej matky

Komedie / Romantický

Island / Dánsko / Norsko / Francie / Německo, 2000, 88 min

"Zajímalo by mě, jaké jsem byl dítě. Byla se mnou sranda, nebo jsem byl už tenkrát idiot?" "Víte, proč mají Malbora v Americe bílé filtry a v Evropě žluté? Aby Keith Richards věděl, kde zrovna je." "Rodinná večeře nebo pohřeb... Radši bych jel na pohřeb, tam by bylo o jednoho idiota míň." Vtipná, přirozená, hořkosladká komedie, která nabíjí takovou pozitivně negativní energií. A Hlynur se krásně směje.(25.8.2008)

Tenhle film jsem viděla několik let zpět v dobách, kdy jsem ještě takovou požitkářkou nebyla a musím říci, že jsem si ho hrozně zamilovala .. vynikající příběh, zpracování, herci, těším se, až si jej pustím znovu!(21.12.2008)

Přípomíná mi to české filmy poslední doby, které ve snaze být co nejúletovější vlastně způsobí absťák po obyčejných lidech s obyčejnými problémy. Tenhle film, jakkoli se v něm dějí ulítlé a nepravděpodobné věci, je ale natočen tak, jakoby spát s milenkou své matky, udělat si životní program ze sociální podpory, dělat děti na všechny strany a platit parkovné za cizí auta, protože to není zakázané, byly ty nejvšednější věci na světě. Opravdu povedené.(15.5.2005)

Rozum a chtic nemohou zustat v opozici natrvalo.(13.1.2004)

• claudel

Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 3 - Island. První zklamání během Tour se dostavilo poměrně brzy. Ujetý film s nesympatickým hlavním hrdinou, jenž tápe ve svém životě, především v jeho milostné složce. Nudil jsem se docela dost, vtipné si vybavím snad jen dvě hlášky. Aspoň, že na tu Victorii Abril se příjemně dívá. Kormákur mě více oslovuje se svými krimi a akčňáky, ale beru to tak, že každý nějak musí začínat a jako debut to zase vyložený propadák není.(5.4.2015)