S milenkou mé matky

• slovenský

S milenkou mojej matky

Komedie / Romantický

Island / Dánsko / Norsko / Francie / Německo, 2000, 88 min

Jak říci své matce, že otcem dítěte její milenky jste vy? Asi to jde dost těžko. Ale Hlynur si s ničím hlavu naláme a vše kolem teče jako cukrová voda. Ve filmu je neustále pořádná kosa a zdá se, že něčeho požil i všudypřítomný sníh.(12.11.2011)

Nic nedělat, žít z podpory, nechat se vydržovat matkou a ve "volných chvílích" sjíždět porno na netu, to byl, přiznám se, kdysi i můj cíl. Bohužel jsem nebyl tak důsledný jako hrdina téhle komedie :( a tak mi nebyla odměnou Victoria Abril (která v roli "matčiny milenky" s tradičním španělským šarmem předvádí svoji další "skoro úplně normální" postavu).(4.1.2003)

Vypadá to, že na Islandu je (a není) pěkná nuda. Samé párty a akce, ale pořád stejní lidi, stejné situace, stejný sex. Hlynur je zvyklý žít po svém, tzn. na podpoře v bytě se svou matkou (otec alkoholik někde v ulicích Reykjavíku) a o víkendech to rozjet se svými přáteli. Proč by to měl měnit? Z hluboce zajetých kolejích se špatně vyjíždí... Jeho matka začne navštěvovat hodiny flamenca a její učitelka, mladší sympatická španělka, ji okouzlí. Matčina situace se změní a tím se změní i situace Hlynura, ať už chce nebo ne. Španělka Lola totiž okouzlí i jeho. A co teď? Najednou se musí flegmatický mladík postavit více věcem, než jen tomu, že jeho matka je lesbička. Bizarní černá komedie S milenkou mé matky zasáhne do rodinných vtahů i do svědomí. A pobaví, přesně tím typickým syrovým stylem. PS: to opravdu naštve, když v době mrazů začne pršet.(31.5.2009)

Komediální severský skvost... Naprosto jsem chápal toho mladíka, i když mi unikal v pár věcech.!!(31.10.2012)

Inu, po prvním shlédnutí musí tento konglomerát vtipných scének, zmatených až ujetých bonmotů hlavního hrdiny a jeho přátel, říznutý krásným výliskem sprostých slov, s probublávající elektronickou hudbou na pozadí, a s opravdu netradičními rodinnými vztahy, zákonitě nadchnout. Podruhé už zas tak tolik ne, potřetí už zevšední, toliko originální prvoplánovitost je mu vlastní. 75%(18.6.2010)