Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $126,404Tržby Celosvetovo $546,459(15.11.2008)

 • Pohrobek
  ****

  Fungující komedie s bizardní dějovou linkou a postavami. Co se člověku může stát, i když jeho život sestává z povalování a občasného poskakování v nočním klubu. Hlavní postava je v každém případě od začátku nesmírně sympatická a ke konci filmu si k ní člověk utvoří velmi srdečný vztah. Výborně funguje i chladné islandské prostředí a charakteristické hudební pozadí.(26.8.2006)

 • dr.horrible
  ****

  Keď zomriem, budem mŕtvy.Než som sa narodil, bol som tiež mŕtvy.Život je pauza medzi smrťou...(26.5.2013)

 • charlosina
  ***

  Vypadá to, že na Islandu je (a není) pěkná nuda. Samé párty a akce, ale pořád stejní lidi, stejné situace, stejný sex. Hlynur je zvyklý žít po svém, tzn. na podpoře v bytě se svou matkou (otec alkoholik někde v ulicích Reykjavíku) a o víkendech to rozjet se svými přáteli. Proč by to měl měnit? Z hluboce zajetých kolejích se špatně vyjíždí... Jeho matka začne navštěvovat hodiny flamenca a její učitelka, mladší sympatická španělka, ji okouzlí. Matčina situace se změní a tím se změní i situace Hlynura, ať už chce nebo ne. Španělka Lola totiž okouzlí i jeho. A co teď? Najednou se musí flegmatický mladík postavit více věcem, než jen tomu, že jeho matka je lesbička. Bizarní černá komedie S milenkou mé matky zasáhne do rodinných vtahů i do svědomí. A pobaví, přesně tím typickým syrovým stylem. PS: to opravdu naštve, když v době mrazů začne pršet.(31.5.2009)

 • UncleG
  **

  Cynická (ne)rodinná komedie o jednom blbovi z Rejkavíku, jehož životní náplní je bezostyšná příživa, internet, porno a pařby s partou ještě větších blbů. Dějově, přiznejme, nic moc... 101 Reykjavík je totiž jedním z těch filmů, které stojí a padají s hlavním hrdinou. A v mým soukromým měřítku spíš "padá" než "stojí". Znám celou řadu "nesympatických" ústředních postav, které člověku přilnou k srdci. Hlýnur z Rejkavíku ale zůstvává jen a pouze nesympatickým pazdrátem a odtažitým paňákem, který ve mě za celých 88 minut nedokázal vykřesat jiskřičku sympatií. Ne že tu ale bylo všechno špatně, některé konkrétní momenty by se dokonce daly nazvat brilantními. Chvíle, v níž rodinná sešlost sedí na otomanu, žvaní, futruje a dívá se na domácí video, které zachycuje jak vloni seděli na tomtéž otomanu, žvanili a furtovali... bych označil za skrznaskrz geniální. Závěr třemi slovy: Islandské, sarkastické, nezúčastněné. 50% s poznámkou, že distribuční název je opět na pěst.(16.9.2011)

 • - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Locarnu a svému režisérovi vynesl cenu mladé poroty Euro. (Verka13)

 • - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2000: nejlepší scénář, nejlepší zvuk. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Jedná se o evropský koprodukční projekt, který v červnu 1999 společně s dalšími 11 celovečerními projekty finančně podpořil evropský fond Eurimages. (Verka13)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace