Hlynur je od prírody pasívny a neškodný. A o ňom a jeho živote je tento film. Film plný islandských bláznov, na čele ktorých je tento lenivý, flegmatický, na nič sa nehrajúci a pritom inteligentný chlapec. Výborne sa na to pozeralo, dobrá muzika a na konci fajin pocit. Taký pozitívny. V Baltasarových filmoch je vždy nejaká výborná vedlajšia postava, ktorá ma zaujme, tu to bola Hófí. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 2(4.10.2015)

• UncleG

Cynická (ne)rodinná komedie o jednom blbovi z Rejkavíku, jehož životní náplní je bezostyšná příživa, internet, porno a pařby s partou ještě větších blbů. Dějově, přiznejme, nic moc... 101 Reykjavík je totiž jedním z těch filmů, které stojí a padají s hlavním hrdinou. A v mým soukromým měřítku spíš "padá" než "stojí". Znám celou řadu "nesympatických" ústředních postav, které člověku přilnou k srdci. Hlýnur z Rejkavíku ale zůstvává jen a pouze nesympatickým pazdrátem a odtažitým paňákem, který ve mě za celých 88 minut nedokázal vykřesat jiskřičku sympatií. Ne že tu ale bylo všechno špatně, některé konkrétní momenty by se dokonce daly nazvat brilantními. Chvíle, v níž rodinná sešlost sedí na otomanu, žvaní, futruje a dívá se na domácí video, které zachycuje jak vloni seděli na tomtéž otomanu, žvanili a furtovali... bych označil za skrznaskrz geniální. Závěr třemi slovy: Islandské, sarkastické, nezúčastněné. 50% s poznámkou, že distribuční název je opět na pěst.(16.9.2011)

• RHK

"Žádný hašiš na Vánoce." Ani tenhle divný film.(6.3.2016)

Jsem jediný, kdo zbožňuje různorodé postavičky, které se v islandských filmech co šest minut zjevují? K nim si přidám Kormakurovo obsesi v podobě záběrů Islandské krajiny a severskou, ironickou, nadsazující náladu, humor barvy odění sněmu cechu vrahů lorda Odrakgliho a o dobrej zážitek mám postaráno. Pravda, v závěru 101 tróchen ztrácí dech a najde se i nějaká ta naprosto zbytečná scéna, jakmile se ale zas začne něco dít ohledně hlavní linky, je vše zapomenuto. Monstrózně tupým je však český název, stejně jakož i mnoho zdejších komentářů, které sou solidním spoilerem. Ne že by nebylo po patnácti minutách jasné, co se stane, ale i tak by měl být divák uchráněn prasáckejch vyzrazení, který předvedl třeba Hal_Moore. Trhat varlata a pouštět donekonečna titulní song z babovřesk za takovou dementnost,. Howgh(26.8.2013)

Tenhle film jsem viděla několik let zpět v dobách, kdy jsem ještě takovou požitkářkou nebyla a musím říci, že jsem si ho hrozně zamilovala .. vynikající příběh, zpracování, herci, těším se, až si jej pustím znovu!(21.12.2008)

• - Jedná se o evropský koprodukční projekt, který v červnu 1999 společně s dalšími 11 celovečerními projekty finančně podpořil evropský fond Eurimages. (Verka13)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Locarnu a svému režisérovi vynesl cenu mladé poroty Euro. (Verka13)

• - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2000: nejlepší scénář, nejlepší zvuk. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)