poster

S milenkou mé matky

 • dánský

  101 Reykjavík

 • norský

  101 Reykjavik

 • Island

  101 Reykjavík

 • 101 Reykjavik

 • slovenský

  S milenkou mojej matky

Komedie / Romantický

Island / Dánsko / Norsko / Francie / Německo, 2000, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Pomalu začínám považovat Island, potažmo Reykjavík, za ideální místo k životu! Jsou tam velmi tolerantní lidé, a to dokonce i na pracovních úřadech! Vůbec se na vás nedívají skrz prsty, nezlobí se, když ignorujete pět výzev k dostavení, natož aby je napadlo se s vámi ve zlém rozloučit a zaplať si zdravotní pojištění sám! V milostných vztazích si berete, jak se vám zachce, nemusíte nic vracet a ještě se s kamarády na účet své víkendové milé dobře pobavíte! Ani v rodinách tomu není jinak, nikdo vám nevyčte, že jste ten nejneužitečnější člověk na světě, naopak, hýčkají si vás, abyste jim jednoho dne jejich velkomyslnost a nepřízemnost mohli oplatit - třeba tím, že až zjistíte, že vaše matka teď bude žít se svou milenkou, neuděláte scénu, jen mírně zvednete obočí a při první příležitosti využijete situaci k rozšíření rodiny s hodně zamotanými příbuzenskými vztahy. Hlavně Hlynur má ve všem jasno - řídí se hypotézou, že jednou zemře a bude mrtvý, a jelikož byl mrtvý i před tím, než se narodil, logicky je život jen přestávkou ve smrti a je potřeba ji řádně využít! Jediné vysvětlení, proč už nejsme všichni na Islandu, bude ta vlezlá, nekonečná zima, která najisto zpomaluje poznávací procesy takovou měrou, že než docvaknou všechny souvislosti, problém se vyřeší sám ...:-). Přeobsazením hlavní role někým, kdo by mně tolik nepřipomínal Jana Hrušínského zamlada, bych v hodnocení přitlačila, přes jakýsi lehký, ale přeci jen odpor k H. S. Guðnasonovi se mně však nedaří přenést, holt nejsem z Islandu ...(4.4.2013)

 • sepp
  ****

  Rozum a chtic nemohou zustat v opozici natrvalo.(13.1.2004)

 • Flipper
  *****

  Reakcie frajerky: Snáď si tú cigaretu nezapáli medzi deťmi!. Hlynur ponúkne decku cigaretu a zapáli mu ju. Frajerka: WTF? O_o:) . A podobne to bolo po celý film, ktorý bol všetko len nie predvídateľný (čo je dosť vzácny jav) s hojným výskytom čierno-humorných hlášok, ktoré treba tesať. Samozrejme treba precediť všetky tie ubiehajúce myšlienky na reformu mládeže a precítiť tento studený humor.(15.8.2011)

 • evulienka3
  ****

  "Čím sa živíš? Ničím. Beriem invalidný dôchodok." Zvláštna to životná filozofia hlavného hrdinu, pripomínajúca jednu nemenovanú menšinu u nás. Mladík kráčajúci odnikiaľ nikam neschopný prekročiť vlastný tieň, postavený pred dosť zaujímavú životnú situáciu a cesta ako sa s ňou dokáže vysporiadať. Baltasar opäť raz u mňa zabodoval. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(23.6.2015)

 • Pohrobek
  ****

  Fungující komedie s bizardní dějovou linkou a postavami. Co se člověku může stát, i když jeho život sestává z povalování a občasného poskakování v nočním klubu. Hlavní postava je v každém případě od začátku nesmírně sympatická a ke konci filmu si k ní člověk utvoří velmi srdečný vztah. Výborně funguje i chladné islandské prostředí a charakteristické hudební pozadí.(26.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace