Keď zomriem, budem mŕtvy.Než som sa narodil, bol som tiež mŕtvy.Život je pauza medzi smrťou...(26.5.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $126,404Tržby Celosvetovo $546,459(15.11.2008)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - FOKUS: ISLAND - Islandské komedie (101 Reykjavik / 101 REYKJAVIK / S milenkou mé matky)(3.8.2010)

"Zajímalo by mě, jaké jsem byl dítě. Byla se mnou sranda, nebo jsem byl už tenkrát idiot?" "Víte, proč mají Malbora v Americe bílé filtry a v Evropě žluté? Aby Keith Richards věděl, kde zrovna je." "Rodinná večeře nebo pohřeb... Radši bych jel na pohřeb, tam by bylo o jednoho idiota míň." Vtipná, přirozená, hořkosladká komedie, která nabíjí takovou pozitivně negativní energií. A Hlynur se krásně směje.(25.8.2008)

• RHK

"Žádný hašiš na Vánoce." Ani tenhle divný film.(6.3.2016)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Locarnu a svému režisérovi vynesl cenu mladé poroty Euro. (Verka13)

• - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2000: nejlepší scénář, nejlepší zvuk. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Jedná se o evropský koprodukční projekt, který v červnu 1999 společně s dalšími 11 celovečerními projekty finančně podpořil evropský fond Eurimages. (Verka13)