S milenkou mé matky

• slovenský

S milenkou mojej matky

Komedie / Romantický

Island / Dánsko / Norsko / Francie / Německo, 2000, 88 min

Reakcie frajerky: Snáď si tú cigaretu nezapáli medzi deťmi!. Hlynur ponúkne decku cigaretu a zapáli mu ju. Frajerka: WTF? O_o:) . A podobne to bolo po celý film, ktorý bol všetko len nie predvídateľný (čo je dosť vzácny jav) s hojným výskytom čierno-humorných hlášok, ktoré treba tesať. Samozrejme treba precediť všetky tie ubiehajúce myšlienky na reformu mládeže a precítiť tento studený humor.(15.8.2011)

Přípomíná mi to české filmy poslední doby, které ve snaze být co nejúletovější vlastně způsobí absťák po obyčejných lidech s obyčejnými problémy. Tenhle film, jakkoli se v něm dějí ulítlé a nepravděpodobné věci, je ale natočen tak, jakoby spát s milenkou své matky, udělat si životní program ze sociální podpory, dělat děti na všechny strany a platit parkovné za cizí auta, protože to není zakázané, byly ty nejvšednější věci na světě. Opravdu povedené.(15.5.2005)

Jak říci své matce, že otcem dítěte její milenky jste vy? Asi to jde dost těžko. Ale Hlynur si s ničím hlavu naláme a vše kolem teče jako cukrová voda. Ve filmu je neustále pořádná kosa a zdá se, že něčeho požil i všudypřítomný sníh.(12.11.2011)

„To se může stát každému, že přefikne někoho v rodině“ Taková normální islandská vánoční komedie. Víceméně. 80%(7.8.2010)

Tenhle film jsem viděla několik let zpět v dobách, kdy jsem ještě takovou požitkářkou nebyla a musím říci, že jsem si ho hrozně zamilovala .. vynikající příběh, zpracování, herci, těším se, až si jej pustím znovu!(21.12.2008)