OTO 17. ročník

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2017, 169 min

Priamy prenos slávnostného galavečera zo Slovenského národného divadla v Bratislave s vyhlásením výsledkov 17.ročníka diváckej ankety o najpopulárnejšie osobnosti a programy televíznej obrazovky za rok 2016. (STV)

Autogram

Výborne zvládnutý program. Nemusia sa nominácie ani víťazi páčiť každému, ale je to hlas ľudu. Podobne aj svojské moderovanie najznámejšej moderátorskej dvojice, ktoré je silne návykové, a pri inom, formálnejšom prístupe sa cítim nesvoj. Vtipné aj vážne vsuvky, Hudákov „hlas roka“, zaujímavé momenty aj rozpačité ďakovanie, výborne som sa bavil. ()

Torgal

Oproti minulému ročníku strašne kŕčovité a improvizované moderovanie osvedčenej dvojice Adela + Sajfa príliš zmätené často viedlo do slepej uličky. Takže tentokrát muselo situáciu zachraňovať samotné odovzdávanie cien, hlavne ocenenie zosnulej Leone Kočkovičovej Fučíkovej a uvedenie Božidary Turzonovovej do siene slávy, ktoré zvládla s gráciou, ktorá sa vymykala úrovni zvyšku večera. 6-/10 ()

fugyx

Celé som to dopozeral len kvôli samotným výsledkom, dokrútkam k nominovaným a sieni slávy. Ostatné okolo - žalostné a mierne afektované ako prejav pani producentky pri vyhlasovaní absolútneho OTA. A aj zásluhou moderátorov. Ako poznamenali - piatykrát po sebe, a bolo to vidno. Špecialitou jednoho z dvojice sú výzvy na spontánny potlesk, ktoré sa prelínali celým večerom. Šarmantne to predviedla aj Adela v úvode: „Váš utíchajúci potlesk je absolútne neadekvátny.“ Odovzdávanie Levov zvládla s gráciou, tentoraz sa podľa vlastných slov spoliehala na oporu v Sajfovi. Výsledkom boli zmätky, nepochopená improvizácia, skákanie do reči a rečí ocenených... Na jednej strane počas večera zazneli výčitky voči bulváru - koniec koncov aj pri odovzdávaní špeciálnej ceny týždenníka Plus 7 dní dali šéfredaktorke jasne najavo, čo si o bulváre myslia - na strane druhej hneď v úvode tvorcovia žartovali nad rozchodmi v šoubiznise, ak to malo byť parodické, tak práve naopak. Viac radšej nič... Iba snáď len to, že najemotívnejšími momentmi boli: Meky Žbirka V slepých uličkách a spievajúce publikum; cena redaktorke spravodajstva Leone Kočkovičovej Fučíkovej in memoriam a prejav jej manžela; a Božidara Turzonovová v sieni slávy, kde jej miesto jednoznačne patrí za umenie, ktoré celý život stvárňovala a odovzdávala. ()

Jard

V porovnaní s minulými ročníkmi to bolo dosť na nízkej úrovni. Možno by som aj navrhoval do ďalšieho ročníku vymeniť moderátorov, pretože už sú tam veľmi dlho a pôsobia veľmi drzo a trápnohumoristicky. Škoda, že aj tento rok neboli také vynikajúce dokrútky ako pominulé roky. 40% ()

funesfilm

Táto a jej podobné ankety, nebudú nikdy spravodlivé. Rozhodujú diváci na základe menoslovu, ktorý im ponúknu a média, kde je možné hlasovať, sú v obmedzenom počte. To môže mať za následok víťazstvo tých, ktorí v uplynulom roku, sa na obrazovke ani možno nevyskytli. Inak tento konkrétny program opäť zvládli jeho tvorcovia dobre. Zábavné scénky napríklad patria už niekoľko rokov k pozitívam obohacujúcim celovečerné dianie. Otáznik ale visí nad samotnými moderátormi, ktorí sú každý deň a všade. Divákov to môže "pritlačiť" k prepnutiu práve sledovanej televízie. ()