Zvířátko

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles
  • Chrustyn

Jak získat lásku svého života? Unesu jí a zavřu do klece. Bohužel se však po čase ukáže, že nevinně vyhlížející láska je větší psychopat, než její věznitel. Úvod slušný, Dominic Monaghan také. bohužel však film mnoho nenabízí a s přibývajícími minutami je více a více fádní.(2.2.2017)

Dominic Monaghan sa mi páčil. Presvedčivo zahral nepredvídateľného, tichého magora, ktorý raz zabije piatich susedov a preživší o ňom budú hovoriť ´nikdy by sme to doňho neboli povedali´. Páčila sa mi aj Ksenia Solo – „pošahanú blondínu“ zahrala lepšie, ako preceňovaná Margot Robbie v tiež tohoročnej Jednotke samovrahov. Scenár je miestami vystavaný veľmi zaujímavo (nechcem spoilerovať, hoci by bolo čo), ale už na začiatku som sa dosť strácal v motiváciách a osobnostiach jednotlivých postáv a nepomáhali tomu ani vyložené blbosti (ten SBS-kár tuším ťahal celý rok dvadsaťštvorky), očakávané klišé (to, ako dopadne SBS-kár) a nezrozumiteľnosti (ak by poriadne vrieskala, čo vrieskala, musel by ju niekto hore počuť a zvláštne je tiež to, že hoci útulok nie je nijako extra gigantický, nikoho netrápi, že sa v ňom Seth na X hodín stráca, čudne tiež pôsobí absencia bezpečnostných kamier alebo aspoň jednej bezpečnostnej kamery pri vchode). Ku koncu to bolo čoraz horšie a fakt som sa nechytal, že o čo komu vlastne ide. Takže ani fajn koniec s klietkou na mňa bohvieako nefungoval. Škoda, mohlo to byť oveľa, oveľa lepšie. I tak to ale hodnotím ako veeeeľmi ľahký trilerovo-hororový nadpriemer.(12.1.2017)

Říkal sem jsi na začátku ale je to pošuk, a ono nakonec vyleze na povrch jak to ve skutečnosti je velmi spokojený s celým příběhem i s hereckým obsazením.(22.5.2017)

Koukatelný, trochu zvláštní, minimalistický, ale pořád fajn hororové pokoukání. Hlavní zvrat byl krapet moc ujetý, odhalené motivy se dají i nedají chápat, záleží jak moc jste naklonění úchylovi v sobě samém, ale spíše působí nesmyslně a finále je šílenost, ptákovinka. Přesto nemůžu říct, že by se mi na to koukalo špatně, drželo mě to i bavilo. Na Ksenii Solo se dobře dívalo ať už na svobodě, nebo v kleci a vnitřní bestie skrytá uvnitř její postavy byla pro mě zajímavě pojata. Dominica Monaghana jsem od Pána Prstenů asi ani neviděl, tak mě docela překvapilo jak nyní vypadá, nebo spíše že tohle je ten hobiťák. Navíc mi přišlo, že to snad ani nehrál, že takový prostě je. A nebo to tak dobře zahrál, že mi v tom přišel přirozený. Těžko soudit, když nemám s čím porovnávat v aktuálním jeho hereckém vystoupení. Film má v sobě jinak pár drsnějších scén, ale nic v čem by se tvůrci vyloženě vychutnávali, spíše to tam je, jen protože to tam parří. Což se mi líbilo, než nějaké rádoby krvavé lázně na efekt. Navíc si tohle dokáže budovat atmosféru a držet se jí. A to je pro mě velkým plusem.(28.12.2016)

Nie, že by som tento snímomok považovala za také veľkolepé dielo, ale neviem si pomocť, proste milujem, keď sú ľudia zatváraní do klietok a požierajú ich psI...Mám tak aspoň ilúziu spravodlivého sveta.(30.12.2016)

• - Dominic Monaghan, ktorý hrá postavu Setha, videl scenár už v roku 2003. (Marceloo)

• - Dominica Monaghana (Seth) otravovalo nekonečné čakanie na prvú klapku, a preto sa chcel projektu ujať sám. Časom sa plánu vzdal pre nedostatok finančných prostriedkov. (Marceloo)

• - Keďže sa väčšina deju odohráva v útulku, požičal si Dominic Monaghan (Seth), pre zvýraznenie svojho výkonu, od kamaráta domácich miláčikov. (Marceloo)