Knock

• Austrálie Dr. Knock

Dr. Knock má reputáciu podvodníka a násilníka, no napriek tomu sa mu podarí získať miesto lekára v malej dedinke Saint-Maurice, kde plánuje zbohatnúť pomocou tak trochu neortodoxnej metódy. Jeho taktika spočíva v snahe predvedčiť obyvateľov dediny, že ich zdravie nie je v poriadku. Vymyslené symptómy chorôb mu privedú do ambulancie viac pacientov, a tým pádom aj viac peňazí. Sympatický podvodník si veľmi rýchlo získa priazeň a dôveru dedinčanov, no jeho klamstvá mu napokon len tak ľahko neprejdú. Temná minulosť ho dobehne v podobe starého známeho, ktorý mu nečakane skrížu cestu, vkročí do života a naruší mu všetky skvelé plány. (TV JOJ)

BOURQUE

Knock je práve tým filmom, ktorý Omarovi Syovi sedí najviac. Je vidieť, že postavu Knocka rád hrá a každú minútu prežíva. Niektoré časti filmu (ako povedzme „vymyslené“ choroby) netreba brať vážne. Scéna v kostole (z náboženského hľadiska) je na mňa trošku silnejšia, ale rozumiem, že na čo chcela režisérka poukázať. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rathalos

Hmmm,ono tento film nie je ani komedia,ale zase sa na to velmi prijemne pozera,taka mila francuzska pohodovka hlavne vdaka cloveku menom Omar Sy,ktory opat boduje a dava divakom pocit nadeje ci dobra,lebo z neho to jednoznacne vyzaruje,mat takeho doktora,tak to radost zit...:-) ()

Sany33

Príbeh: Chronický klamár a podvodník Knock sa dostane k lekárskej praxi a povie si že ošúpe hlúpych dedinčanov o ich úspory. To by sa ale nesmel zamilovať do miestnej žienky, ktorá tento plán otočí úplne hore nohami. Herecké obsadenie: V poslednej dobe vo Francúzskej kinematografií obsadzovaný Omar Sy (nar. 1978, Francie) je v podobných filmoch stávka na istotu. Je to sympaťák a podobné roly mu idú samé. Prevedenie: Dobre odsýpajúci príbeh. Malebné dedinské prostredie. Veľmi dobré vykreslenie jednotlivých charakterov. Pocity: Na film sa mi veľmi príjemne pozeralo. Bolo v ňom niekoľko zvratov ale žiadny nebol fatálny a to je pre film dobre. Aj napriek tomu, že bola vo filme prítomná aj smrť autori to nehrali na dojímavý koniec ale na nový doktorov začiatok čo sa mi teda dosť páčilo. Pridaná hodnota: Milý rodinný film z malebného prostredia, ktorý pobaví aj zaujme. 73% ()

hazdrova

Omar Sy samozrejme nesklamal a pobavil. Jeho čarovný úsmev nikdy nesklame. Príbeh ako taký mal spád a bolo to príjemné pozretie, som rada, že to nemalo predpokladateľný koniec. Nebola to však až taká lahôdka, ako som predpokladala. 4* (na nemeckom Netflixe s nemeckými titulkami) ()

PTuranyi

Dobre natočený príjemný príbeh. O podvodníčkovi, ktorý sa chytí príležitosti a rozhodne sa stať lekárom. V svojej praxi nezabudne na všetky triky, ktoré sa kedysi naučil a využije ich na to, aby získal čo najviac klientov a pritom si získa ich srdcia. ()