• klerik
  **

  Niektoré časti zúfalo dlhé a bez dramatického náboja. Kým inde sú trikové scény s drakom postupom času vtipné, tu sú tak otravne natočené, že sú trápne... Poteší netradičná miera brutality (dokonca aj hlava draka je od krvi a na zemi sa ešte metá ), ale samotné súboje sú slabé (o to viac si tvorcovia užili nekompromisné zhadzovanie zloduchov z hradieb). Krátke, a pritom strašne dlhé...(23.12.2014)

 • Sarkastic
  ***

  No, jako průmerný film by to docela šlo, ale jako pohádka v žádném případě. Princezna Magda Vášáryová byla sice kouzelná, ale co třeba nějaké herecké výkony? Nebo trochu humoru? Bohužel, je to slabší, víc jak na 3* to nemá.(17.12.2007)

 • Fallen_One
  ****

  Když jsem to viděl jako malý, nadchlo mě to. I ten drak :-D ten by dnes asi neobstál, ale za ty lesy, kameru, výběr přírody a vlastně i tu úžasnou atmosféru musím dát 4 hvězdy. Milovníkům pohádek doporučuji!(13.3.2010)

 • Ištván87
  ****

  Tahle trojka z Markety Lazarové ve mě vyvolává vzpomínky na dětství. Resp. tenhle film je vyvolává... Tenkrát jsem měl z toho draka i vcelku nahnáno. Takže jednu hvězdičku přidávám...(1.1.2010)

 • Brouk
  ***

  Bajajo, Ty vrahu!!! To se dělá, zabíjet chudinky zvířátka, co mají hlad? Chudák drak za to přeci nemůže, že má po předcích předurčený tak trochu jiný jídelníček.... i po letech je to jedna z pohádek, u které jsem se bál... Předčilo ji až Herzovo Deváté srdce a Panna a netvor...(31.8.2005)

 • - Pohádka se natáčela převážně v Českém ráji, zejména v okolí a na zámku Hrubá Skála, zřícenina hradu se jmenuje Pirkštejn a nachází se v obci Rataje nad Sázavou. Natáčelo se i u rybníku Věžák, který známe z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny (1978). (Stocki)

 • - Film získal cenu na MFF dětského filmu v Benátkách. (M.B)

 • - V scéne kde Bajaja (Ivan Palúch) bojuje s drakom, mal iného koňa, pretože pôvodný sa bál svetiel a dymu. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace