• NinadeL

Taková princezna Magdy Vašáryové by si zasloužila lepší film.(18.2.2009)

Pohádku kazí špatně vyhotovený drak,hračka, která celé drama zlehčuje. Pěkný rytířský soubo, kde se mi nejvíc líbí herec Augusta, který vyniká nad Ivanem Palúchem. Že by mohl manželství mezi Vašáryovou a Palúchem klapat, tomu snad nevěří ani největší optimista.(25.9.2010)

• Zdeňka

Pohádka o zvláštním princi a němém šaško-zahradníkovi se mi nikdy nijak zvlášť nelíbila. Má divnou atmosféru, herci jsou takový zvláštní a ten kůň nepatří zrovna mezi hodný tvory.(18.2.2008)

.....................Vianoce 1973 Štedrý deň..........to sa nezabúda.............(11.2.2016)

• Terva

Dlouho jsem si nemohl vzpomenout v jaké pohádce byl ten hrůzostrašný drak. Až dnes jsem to zjistil. Samozřejmě, že už není hrůzostrašný. Jen strašná a smích budící loutka. Dokonce, aby jí mohl Bajaja setnout alespoň jednu hlavu musela se tříhlavá saň sehnout až k němu. To konečné zranění prince bych spíš dal za vinu jeho neopatrnosti - prostě se mi zdálo, že se chudák seknul tím mečem sám a nepřisuzoval bych to agresivnímu drakovi. Závěrečná bitva na nádvoří byla zmatená i pro herce, protože se tam mezi sebou perou i dva, kteří v předcházejícím záběru bojovali bok po boku. Chvilkama jsem se i nudil.(25.12.2010)

• - V scéne kde Bajaja (Ivan Palúch) bojuje s drakom, mal iného koňa, pretože pôvodný sa bál svetiel a dymu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér Kachlík uvedl, že Bajajova (Ivan Palúch) koně zastupovalo koní pět, protože ani jeden neuměl všechny požadované kousky. (sator)

• - Na zámku Hrubá Skála se točila hostina a rytířské klání, posléze i bitva s družinou Černého prince. Odjezd princezny Slavěny do dračí sluje byl realizován na mostu u hradu Valdštejn. (Robbi)