Nechápu, proč je tenhle kousek tak podhodnocovaný. Disponuje na pohádku hodně temnou atmosférou, navíc za kamerou kouzlí Macák krásné obrazy. To byly časy, kdy měly i pohádky uměleckou hodnotu...když dneska vidím hnusnou digitální kameru v každé nové pohádce, tak je mi na blití. A hlavně je zde jedna z mála opravdu hezkých princezen-Magda Vašáryová. Drsný závěr s vyhazováním záporáků přes hradby taky stojí za to.(25.12.2010)

• bassator

Viděno 3x cca - 25%(11.3.2010)

Antonín Kachlík vsadil při natáčení své pohádky hlavně na atmosféru Erbenových pohádek. Z herců si vybral (v té době) neokoukané tváře, nejspíš kvůli rozpočtu, ale nevím. Ale myslím si, že mu to za pomocí bezvadné pohádkové atmosféry, příjemného Ivana Palúcha, krásné Magdy Vašáryové a obrovského charismatu Fera Veleckého, vyšlo.(5.1.2007)

• gogos

Klasická česká pohádka, která je stejná jako většina ostatních. Nudná, s nic moc efekty, nezábavná, plná princezen, rytířů a dalších věcí, které mě nebaví...(25.12.2010)

Když jsem byl malý, tuhle pohádku jsem si pouštěl pořád dokola....klidně i třikrát denně. 75%(16.8.2011)

• - Zámek Hrubá Skála nebyl nikdy v pravém slova smyslu přístupný veřejnosti. V době předrevoluční tu byl rekreační objekt ROH, který se po roce 1989 změnil na hotel. Přístupné bylo aspoň nádvoří. (Robbi)

• - Herci vo filme bojujú so skutočnými zbraňami. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V scéne kde Bajaja (Ivan Palúch) bojuje s drakom, mal iného koňa, pretože pôvodný sa bál svetiel a dymu. (Zdroj: ČSFD.cz)