Správná volba

Šestnáctiletý Nassim je po smrti drogově závislé matky umístěn do dětského domova na předměstí. Odmítá se však začlenit do sociálního prostředí, které ho obklopuje. Vybájí si pro sebe jiný život, aby vzbudil dojem, že žije stejně jako jeho spolužáci z prestižní pařížské střední školy. Není důvod na tom cokoli měnit. Jako chodec na laně tak balancuje mezi svými dvěma životy - v pěstounské péči i mezi kamarády ze školy - které hodlá nechat oddělené za každou cenu. (Cinemax)

hygienik

Tie konflikty sa dali rozvinúť do tak emocionálneho kusu, že by jedno oko nezostalo suché. Ale Francúzi dávajú dlhodobo prednosť meditatívnym náznakom a vnútorným monológom. A to je pre mňa málo. Napr. Nassimovo dievča o ich vzťah vlastne ani nebojovalo. Prečo, scenáristi neriešia. Polovica "nešťastí" sa tu deje akosi osudovo, akoby hrdina nemal pod kontrolou nič, a najmenej zo všetkého seba samého. Tomu som proste nedokázal veriť a preto mi dalo zabrať dopozerať to do konca. ()

slunicko2

Citlivá autentická sonda do srdce adolescenta. Zaujali mě pěkní kluci: Khaled Alouach (hlavní postava Nassim) ve své filmové prvotině, 19letý Théo Fernandez (Nassimův kamarád z gymplu Maxime) a Laurent Xu (Kevin). ()