poster

Carmen

 • Španělsko

  Carmen

 • Španělsko

  Carmen: Inspirada en la novela de Merimée y la ópera de Bizet

  (Španělsko)
 • slovenský

  Carmen

Drama / Muzikál

Španělsko, 1983, 102 min

Režie:

Carlos Saura

Scénář:

Carlos Saura
 • Aky
  *****

  Je to čirá radost moci pozorovat proces, jak vzniká něco dokonalého. Jednoduchoučký příběh, který slouží jako kostra, na níž se navlékají dokonalá tančení čísla. Čiší z toho nenamyšlená hrdost těch lidí, kteří ji nehrají, která v nich je, a oni vlastně jen překovávají stud a zjevují ji. Tahle přirozená lidská invence suveréně překrývá všechny herecké pihy, které by se tam (možná) daly najít.(23.6.2012)

 • Pluhy
  ***

  Zcela neinformován a nezasvěcen o filmu Carmen jsem si vyšel s kamarádkou do kina. To co jsem ale uviděl na plátně mi trošku vyrazilo dech... Celý film se odehrává ve zkušebně a bizetova carmen je spíše než orálně prezentovaná pomocí španělských rytmů a precizních tanečních kreací. Při sledování se mi neustále vnucovala jistá podobnost se zvětšeninou. Nejspíš kvůli určité mystifičnosti, kdy jsem ani pořádně nerozeznal co je privátní život tanečníka Gadese a kdy jde pouze o taneční inscenaci. Pogratulovat musím také představitelce Carmen nejenom za její výtečný výkon ale také za její rajcovní vzhled. Příjemný film, který měl občas hluchá místa...(30.1.2008)

 • CheGuevara
  *****

  Co na tom, že hlavní protagonisté jsou více tanečníky než herci, když ono je to taková taneční a filmová paráda!(19.9.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace