• zette
  ***

  Zizkov je velmi vdecna filmova kulisa a pokud se do reziserskeho kresla posadil Kachyna, bylo jasne, ze vznikne hezky film. Skoda, ze v techto idealnich podminkach nevznikl prostor pro lepsi scenar. Milan Simacek byl ve sve roli blazna vyborny.(17.2.2013)

 • Bart
  ****

  Vyrovnaný a kvalitní film, ale na K. Kachyńu průměrný. Film byl dokončován v bouřlivých listopadových dnech a na jeho obsahu, co se týče trefování se do komunistů, je to vidět. Začínající Milan Šimáček jako dementní Pepík byl skvělý a svou roli už nikdy nedokázal překonat, ani svými vojáky v Tankovém praporu a Černých baronech.(2.7.2007)

 • Tomes83
  *****

  Až do dnešního dne pro mě zcela neznámé dílo ze zlaté kolekce českých filmů, kam se právem může řadit! Za necelou hodinu a půl film ukáže tehdejší počínání lidí k narušeným občanům, vztahy mezi školáky a sousedy (zapneš mi podvazek Jirko, přeci jenom máš šikovnější ruce:-) , život v Praze a na venkově v 50. letech za tehdejšího režimu! Příběh Pepíčka, kterého neuvěřitelně dobře sehrál herec Milan Šimáček (předtím jsem ho znal pouze z Tankového praporu, Černých baronů...) si zaslouží uznání snad každého filmového kritika. Jsem moc rád, že jsem tenhle skvělý "skorem zapomenutý český klenot" mohl dnes na Barrandově vidět!(31.7.2011)

 • stration
  ****

  Bohužel trochu zapomenutý film Karla Kachyni. Vynikající herecký výkon hlavně Milana Šimáčka.(20.1.2011)

 • Siegmund
  *****

  Myslím si, že každý, kdo přidělil tomuto filmu méně než čtyři hvězdičky, ho nepochopil. Film má obrovskou hloubku a lze ho vidět i mnohokrát.(20.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace