Tango

Drama / Muzikál

Španělsko / Argentina, 1998, 115 min (SE: 126 min)

Carlos Saura

Carlos Saura

Lalo Schifrin

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $1,897,948Tržby Celosvetovo $-(29.3.2010)

95% - Nebyl jsem žádný labužník, co se týče tanečních filmů a muzikálů. Znal jsem sice trochu hudbu Astora Piazzolly, ale nikdy jsem tango nepovažoval za výrazně uměleckou hudbu... Díky tomuto filmu jsem ale těžce změnil názor, a tangu propadl navždy. Carlos Saura mě vtáhl do světa neosobní vášně, nenaplněné touhy, hrdosti... To vše, a ještě mnohem víc vyjádřil pouze prostřednictvím tance, výborné hudby Lala Schifrina a mistrovské kamery s důrazem na kompozici. Vizuálně úžasná podívaná ukazuje v čem se tango liší od ostatních latinskoamerických tanců, v čem tkví jeho krása, ale i jeho nebezpečí, a přibližuje nám tak svět naprosto neznámý, o čemž se mohu přesvědčit vždy, když vidím snahu jménem "tango" na našich tanečních zábavách.(19.12.2005)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1998 - nesúťažný výber ◘◘◘◘ Oscar 1999 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

• danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Argentina(9.12.2008)

Nečekal jsem nic, ale dostal jsem mnoho. Tango film je stejné jako tango tanec, plný smyslnosti, vášně, lásky a hlavně temné dráždivé atmosféry.(3.12.2007)