Tango

Drama / Muzikál

Španělsko / Argentina, 1998, 115 min (SE: 126 min)

Carlos Saura

Carlos Saura

Lalo Schifrin

Nečekal jsem nic, ale dostal jsem mnoho. Tango film je stejné jako tango tanec, plný smyslnosti, vášně, lásky a hlavně temné dráždivé atmosféry.(3.12.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1998 - nesúťažný výber ◘◘◘◘ Oscar 1999 - Nominácia na najlepší zahraničný film(1.2.2012)

Film se mi líbil ale nejsem milovník tance takže tanga tam mohlo být i míň. 8 a půl je v pořádku, vzpomínám i na Lisabonský příběh, z těchto příkladů vychází nejsrozumitelněji právě Tango.(26.12.2013)

Keďže sa argentínskemu tangu vo svojom voľnom čase venujem, tak mi nedalo, aby som si tento film od Sauru pozrel a spoznal jeho pohľad na tento (podľa mňa) kráľovský tanec. A musím priznať, že som bol očarený! Ani nie tak príbehom (ten by som hodnotil skôr priemerne), ale hlavne hudbou, kompozíciou, či vizuálnym stvárnením. Nečakal som veľa, takže asi preto to vo mne zanechalo veľmi silný zážitok. Vrele odporúčam hlavne ľuďom, ktorí ocenia krásnu hudbu a čaro argentínskeho tanga.(24.5.2011)

Tango de Argentina!(10.11.2011)