Nuda v Praze.(12.7.2013)

Velmi příjemný snímek o dívce uzavřené v betonovém sídlišti, o jedněch školních prázdninách, s mnoha nápady, barvitými představami o budoucnosti a prvními láskami. Talentovaná paní Kaplanová zde sehrála hlavní roli opravdu na výbornou.(20.7.2010)

Skutecne hezky film o dospivajici divce, travici parne leto uprostred prazskeho sidliste. Kachyna mel velky talent, vcitit se do kuze mladeze. Aleniny prazdniny pusobi velmi autenticky a kazdy vnimavejsi divak se dokaze vcitit do role hlavni hrdinky, kterou zacina cloumat puberta a touzi nejen po kamaradkach, ktere travi leto mimo Prahu, ale hlavne po lasce. Dita Kaplanova se sve role ujala dokonale a spolu s Kachynovou rezii a Liskovou hudbou je hlavni pilirem tohoto, na prvni pohled minimalistickeho filmu. Scena, kdy si lepi kamaradcinu pohlednici na vanu a simuluje koupani v mori si velmi zive pamatuji z detstvi, coz me vzdy potesi...(19.6.2014)

Musím přiznat, že film má objektivně vysoké kvality, ale není to film pro děti, navzdory mladé hrdince. Tohle je něco jako Robinsonka moderního věku, zavřená v depresivním, panelovém sídlišti, slunce žhne, a všichni toužebně očekávají alespoň pár kapek deště, které tu ponurou atmosféru pročistí. Dá se to vztáhnout na mnohé situace v životě, je to nadčasové (třeba když se někomu v životě nic nedaří, v práci, v rodině, a čeká na podobné pročištění). Ale není to ke koukání. Jako malý jsem na to koukal kvůli Ditě Kaplanové (a pedofilně orientovaný Kachyňa ji nejspíše i proto vybral), která se mi platonicky líbila, ale celá ta depresivní atmosféra filmu na mne padala. A nemám lepší pocity ani nyní jako dospělý. Přijde mi to až moc za hranou - přece jen také na sídlišti žiju, a i ve vedrech se dá sem tam nějaká zábava najít i pro dospívající dítě.(10.12.2014)

Na Kachyňovy rodinné filmy se vždycky velmi příjemně kouká a tohle není výjimka, i když se zde režisér spíše opakuje a nic moc nového nepřináší. Co film řadí do nadprůměru je vhodně zvolená živelná představitelka hlavní role a také výborná kamera, která zajímavě přetváří obraz normalizační Prahy a jejich sídlíšť na něco až esteticky povznášejícího.(4.5.2009)