Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ***

  Ani môj obľúbený český režisér nenakrúcal samé meisterstücky. Sem-tam bol výsledkom jeho úsilia iba priemerný film, za aký považujem aj Cukrovou boudu. V ňom sa majstrovstvo výnimočného režiséra prejavovalo iba sporadicky. Ak by som mal charakterizovať film jedným slovom, tak by to bolo slovo nevýrazný. Nebolo v ňom nič, čo by zanechalo stopu v mojej pamäti. Ešte je zopár Kachyňových filmov, ktoré som nevidel a verím, že medzi nimi nájdem aj mimoriadne vydarené diela.(4.6.2015)

 • Britrik
  ****

  Něco málo k dokonalosti chybí, ale je to Körner. Pan Macháček v životní formě a přesně tak jsem si jeho postavu představoval při četbě knihy.(20.4.2011)

 • dobytek
  **

  Další Kachyňovo pedo-drama vyprávěný jakoby z pohledu fakana. Značnou část filmu zaberou různý záběry na to, jak fakani někde pobíhaj po lesích a podobně. Zaujme snad akorát výkon Miroslava Macháčka a kozy Jany Švandový. Kachyňa mě prostě nějak nebere. Z jeho poměrně rozsáhlý filmografie se mi opravdu líbil snad jenom jeden film (Pozor, vizita).(3.5.2012)

 • Crocuta
  ****

  Tady se nabízí zajímavé srovnání přístupu různých režisérů k předlohám Vladimíra Körnera odehrávajícím se v poválečném pohraničí. Řekl bych že Vláčilova Adelheid a Svobodův Zánik samoty Berhof z něj vychází o něco líp, ale to neznamená že by Cukrová bouda byla špatná. Mě se líbil hlavně Miroslav Macháček a Jana Švandová.(11.7.2007)

 • Historik
  *****

  Velmi šťastné spojení scénáristy a režiséra. Je zajímavé, že Körnerovy příběhy natočilo velmi citlivě, s velkým zdarem a přitom pokaždé jinak hned několik režisérů. Vznikl tady film velmi smutný, velmi krásný a také velmi pravdivý.(12.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace