Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Tentokrát to není o Kachyňově obrazové poetice, ale o střetu jedince s krizí středního věku a s pokrytectvím a maloměšťáckým myšlením. Hodnocení fotografické výstavy v podání maloměšťáků bylo opravdu tragikomické mistrovtsví. Karel Heřmánek v další životní roli opět nešetří charismatem a mladá Ivanka Chýlková ukazuje svoje tělíčko při každý příležitosti.(10.2.2016)

 • NinadeL
  ****

  Spojení Kachyňa-Heřmánek bylo opět šťastné.(11.3.2009)

 • honajz
  *

  Po pravdě řečeno jsme na to jako mladí koukali jen proto, abychom viděli nahé a polonahé tehdejší mladé české herečky. A vážně si myslím,že ze stejného důvodu to točil i Kachyňa. O příběh zde nejde, ani o umění, možná trochu poetiky, ale hlavně jde o ty nahotinky.(10.12.2014)

 • sud
  ****

  Jeden z těch filmů, kde je nám tak trochu vedlejší děj a sledujeme spíše odhalené postavy zde přítomných hereček. Ovšem když se na režisérské křeslo posadí Karel Kachyňa a Karel Heřmánek svůj výkon bez chyby zvládá, i nějaké té dobré filmařiny se dočkáme. Tak a je to.(7.10.2006)

 • Kimon
  ****

  Poněkud odvážnější Kachyňovo vybočení ze směru své tvorby ještě z období "rozvíjejícího se" socialistického společenství, i když už na pokraji uvolnění a následného rozpadu. Nahota je ve filmu pojata spíše z pohledu uměleckého, a možná proto tedy tehdejší cenzurou i tolerována a zařazena do TV vysílání. Snímek kritizoval ve své době neupřímné a pokrytecké chování určitých vrstev ve společnosti v názorech na veřejnou výstavu aktů, a jistě je aktuální do velké míry i dnes. To pokrytectví se však neprojevuje pouze v hodnocení odkrývající nahoty, ale žije s námi stále v různých podobách např. v politice (jistě pane předsedo strany, máte pravdu), zaměstnání (šéfe, dovolte mi švestičky z mé zahrádky) a bude pronásledovat lidskou společnost zřejmě už navěky věků. Bohužel. Právě proto je tento starší snímek velmi aktuální i dnes. Na svou dobu byly svlékací scény mladých hereček opravdu odvážné, a řekl bych, že i do jisté míry zastiňovaly vlastní podtext filmu, tedy kritiku charakteru tehdejší společnosti, která se ostatně vlastně ani dnes nezměnila .... opět musím konstatovat, bohužel.(30.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace