• dobytek

Já vždycky myslel, že Kachyňa se řídil heslem, že vyholená neni to pravý, že je lepší taková, na který chlupy ještě nenarostly. Ale tady jsem měl pocit, že Kachyňa je tak trochu hoch od bobří řeky. Jako koukat v jednom kuse na to, jak Heřmánek fotí nějakou vošklivou cigošku s bobrem, to mě fakt moc nebere. Jinak aby těch bobrů nebylo málo, tak svý ochlupený genitálie předvede i Chýlková a Šulcová. Chápu, že v roce 1985 holení nebylo v módě, takže tenkrát u toho asi spousta chlapů slintala, ale já jsem relativně mladej, takže tohle fakt neni nic pro mě. Pokud se odprostim od toho, že koukat na bobry mě moc nebere, tak ten film je stejně dost o ničem. Nejvíc mě na celym filmu pobavila asi minutová role Marka Vašuta. "Von je někdy tak trochu guma."(1.7.2011)

Skvělý pan Heřmánek.(25.5.2010)

Kachyňa mal určite svojský režijný štýl, v tomto prípade aj vynikajúci námet, ktorý dokázal uspokojivo spracovať. Ja mám iba menší problém s Karlom Heřmánkom, ktorý mi je dosť nesympatický, ale musím uznať, že je dobrý herec. Podobný problém mám aj s Ivanou Chýlkovou. Videl som už dávnejšie, dokonca viackrát, to viete, keď ukážete mladšiemu teenagerovi v televízii kozy, tak to naňho zapôsobí.(3.1.2013)

Příběh mladého architekta, který v objektivu našel krásu i odvahu k rozhodnutí..... Scénář : Karel Kachyňa a Karel Čabrádek. Kamera : Vladimír Smutný. Hudba : Angelo Michajlov. Hrají : Karel Heřmánek jako Viktor Průcha a Anna Tomsová jako Aranka.(1.7.2011)

• honajz

Po pravdě řečeno jsme na to jako mladí koukali jen proto, abychom viděli nahé a polonahé tehdejší mladé české herečky. A vážně si myslím,že ze stejného důvodu to točil i Kachyňa. O příběh zde nejde, ani o umění, možná trochu poetiky, ale hlavně jde o ty nahotinky.(10.12.2014)

• - Film Dobré svetlo bol natáčaný v Písku. (dyfur)

• - Původní názvy filmu zněly Fotograf aktů a Fotograf - amatér. Titul Dobré světlo vymyslel spoluscenárista Karel Čabrádek až během natáčení. (Xell)