Nastala chyba při přehrávání videa.
 • YURAyura
  ****

  Profesnich foto filmu je malo a tento je nad miru povedeny - krize stredniho veku na krku....(11.8.2005)

 • Šandík
  ****

  Další „standardní“ Kachyňa. Neokázalý, poměrně závažný, psychologizující a existenciální. Moc dobrý film o maloměšťáctví a konformitě a taky o zapšklé socialistické všednodennosti. „Pozor vizita“ nebo „Kráva“ jsou ale o třídu výš... Celkový dojem: 75%(27.10.2006)

 • nash.
  ****

  Působivé drama člověka, který se rozhodl vrátit ke svým dávno ztraceným snům a neustoupil ani pod tlakem falešné morálky a hlouposti, která ho obklopovala. Jeden z nejlepších Kachyňových filmů.(22.7.2004)

 • gouryella
  ***

  Hermanek jako fotograf - proc ne - docela mu to jde a divak mu jeho vykon vcelku zere.(6.8.2002)

 • Kimon
  ****

  Poněkud odvážnější Kachyňovo vybočení ze směru své tvorby ještě z období "rozvíjejícího se" socialistického společenství, i když už na pokraji uvolnění a následného rozpadu. Nahota je ve filmu pojata spíše z pohledu uměleckého, a možná proto tedy tehdejší cenzurou i tolerována a zařazena do TV vysílání. Snímek kritizoval ve své době neupřímné a pokrytecké chování určitých vrstev ve společnosti v názorech na veřejnou výstavu aktů, a jistě je aktuální do velké míry i dnes. To pokrytectví se však neprojevuje pouze v hodnocení odkrývající nahoty, ale žije s námi stále v různých podobách např. v politice (jistě pane předsedo strany, máte pravdu), zaměstnání (šéfe, dovolte mi švestičky z mé zahrádky) a bude pronásledovat lidskou společnost zřejmě už navěky věků. Bohužel. Právě proto je tento starší snímek velmi aktuální i dnes. Na svou dobu byly svlékací scény mladých hereček opravdu odvážné, a řekl bych, že i do jisté míry zastiňovaly vlastní podtext filmu, tedy kritiku charakteru tehdejší společnosti, která se ostatně vlastně ani dnes nezměnila .... opět musím konstatovat, bohužel.(30.10.2008)

 • - Původní názvy filmu zněly Fotograf aktů a Fotograf - amatér. Titul Dobré světlo vymyslel spoluscenárista Karel Čabrádek až během natáčení. (Xell)

 • - Film Dobré svetlo bol natáčaný v Písku. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace