V Číně jedí psy 2

• Česko Starouši na plný plyn (více)

Sľuby sa majú plniť. Ale ako ich dodržať, keď ide o záchranu psychopatického masového vraha, odpykávajúceho si trest v najprísnejšie stráženej väznici? Haraldove (Kim Bodnia) vyčíňanie v podobe lúpežných prepadnutí bánk sa skončilo spravodlivým trestom. Po niekoľkých rokoch sa ocitá na slobode sprevádzaný nevyriešiteľným problémom. Vplyvnému gangstrovi Ratkovi ( Slavko Labovic) dlhuje tri a pol milióna a netuší, odkiaľ také množstvo peňazí v krátkom čase získa. Vlastní len malú reštauráciu, ktorú počas jeho neprítomnosti viedli dvaja jeho priatelia, ale táto čiastka ani zďaleka nepostačí na vyrovnanie závratného dlhu. Ich spoločný starý priateľ Munken (Jens Okking), ktorý Haraldovi nahradil otca. Leží v nemocnici so závažným ochorením pečene a lekári mu dávajú minimálne šance na prežitie. Haralda na smrteľnej posteli požiada o poslednú láskavosť, aby našiel a priviedol jeho syna Ludwiga (Torkel Petersson), ktorého už roky nevidel. Zaviazaný Harald sa so svojimi priateľmi púšťa do okamžitého pátrania po tomto mužovi. Ludwig sedí na doživotie v najprísnejšie stráženej väznici za brutálne vraždy mladých žien. Napriek zložitej situácii je Harald presvedčený, že sľuby sa majú plniť a svoju úlohu chce doviesť do úspešného konca. Jeho priatelia vymyslia šialený plán, ako psychopatického zločinca vyslobodiť z väzenia... V snahe zachrániť život Munkenovi sa Harald rozhodne vykradnúť miestnu banku a získané financie znásobiť stávkou na futbalový zápas. Jeho skvelý nápad však nedopadne ani zďaleka podľa jeho predstáv... (oficiální text distributora)

Hopper

Miestami som pozeral ako mucha Puk, ale takto čierny humor som už dlho nevidel. Čo na tom, že hlavné postavy sa správajú ako imbecili, ktorí by pri prvom pokuse niečo takéto urobiť v reálnom živote tvrdo padli na hubu, keď sa dá dobre zabaviť. Postavička Vuka je niečo ako šablozubá veverička z Ice Age. Dohromady to dáva partičku psychopatov, ktorí sa rozhodnú zachrániť život svojmu "kmotrovi". "Nebojte sa, sanitka tu bude za chvíľu..." ()

Rex Mundi

Ako správne poznamenal DaViD´82, druhá časť dánskej čiernej komédie V Číne jedia psi je chronologicky zaradená pred prvú. Haralda pustili z basy, Vuk ešte len nastúpil do práce a chaotická dvojka Martin + Peter kuchárči. Mafián Ratko chce nejaké peniaze aj s úrokmi, Haraldov patrón Munken chce zase vidieť svojho syna, pretože umiera na chorú pečeň. A Harald chce len vyrovnať účty z nenávisti i z lásky - získať prachy pre Ratka i potešiť Munkena synom a dostať ho na ilegálnu transplantáciu. Dlhy sú dôležité, ale rodina je dôležitejšia. Bohužiaľ, dvojka nadväzujúca pravdepodobne na úspech jednotky (pochybujem, že taký scenár niekto splácal len tak z plezíru) nedosahuje kvality jednotky a všetko je až príliš navrstvené a zamotané. ()

ScarPoul

Trio Bodnia, Lie Kaas a Jensen perfektní. Rovnako ako v prípade prvej časti. Lenže s týmto filmom už mám trošku problém. Prvý film bol síce plný absurdít, ale snažil sa to hrať na nôtu snažíme sa a nevychádza nám to. Tu postavám v zásade vychádza takmer všetko, len sa k výsledku dostávajú cez za vlasy pritiahnuté okolnosti. A tu ma film stráca ( či už je to väzenie, Ludwig alebo scéna s lietadlom). Má to stále svojský prístup a niekoľko úsmevných miest ( ten Vuk je skrátka smoliar), ale v konečnom dôsledku to nemá ten nadhľad a ľahkosť ako prvá časť. Menej je niekedy viac. V tomto prípade určite. Čo zamrzí. Malo to potenciál stať sa Dánskou verziou Ritchieho klasík. ()

bolan

Pokud to má být volné pokračování skvělého I Kina spiser de hunde, pak je to strašlivej průser a neuvěřitelné zklamání. Skvělý černý a cynický humor vystřídala absolutně hloupá a přiblblá sranda. Nechápu jak to mohl točit jeden člověk. Taky si neodpustím poznámku, že název "Starouši na plný plyn" musel vymyslet určitě někdo, kdo už ten film viděl a chtěl tak odradit potencionální zvědavce, kterým se líbila jednička, aby se tomu vyhýbali, protože ten název absolutně koncipuje s přihlouplostí celého filmu. ()

manonfire

Tak trochu kopie jedničky. Kvalita nešla dolů, ani vlastně nemohla. Potvrdily se jen dvě věci, i mistr Jensen šlápne nejednou vedle a to druhé poznání, či spíš potvrzení, tkví v tom, že Iben Hjejle je naprostá špička v kategorii specifické charizma ženské krásy. Jen škoda, že dostala za samce takové přiblblo, které trumflo i toho panáka z reklamy na spořitelnu. 40% ()