• honajz

Takový přeslazený kýč, který si podobně postižené lidi bere jen jako pozlátko. Dustin Hoffman trávil měsíce v podobných ústavech, aby odpozoroval přesné chování autistů, paní Bohdalové stačila jedna odpolední návštěva, aby toto vše vstřebala. Její výkon tak spíše připomíná Křemílka s Vochomůrkou, nikoliv životného, duševně postiženého člověka. A příběh je v podstatě okopírovaný Rain Man, jen s prohozenými pohlavími. Jedinou invencí navíc je asi ten farář, ale uchopený velmi nešťastně, rádoby komicky vážně, ale ze života to opět rozhodně není.(10.12.2014)

Jiřina Bohdalová tu hraje trochu pomalejší důchodkyni. "Mistr Propper čistí čistě, až se sami divíte." :D(3.8.2015)

V tomhle filmu jsem si i zahrál :-) Natáčel se totiž v převážné části u nás v Kutné Hoře. Děj silný, ale Jiřina Jirásková na mě přes všechny své kvality nepůsobila sympaticky.(13.1.2007)

"Vy jste anděl, pani !!" - "Já jsem Fanynka. Já jsem chodila do pomocný školy, takže vzdělání mám.." ;)(28.10.2013)

Smutný, drsný příběh dvou sester famózně zahraných dvěma Jiřinama.(20.5.2014)

• - Krematorium ve filmu se nachází v Nymburce. Dále se filmovalo převážně v Kutné Hoře. (M.B)

• - Jiřina Bohdalová se před natáčením kvůli roli Fany nechala zavřít na jeden den do ústavu pro duševně choré. Učinila tak po vzoru Dustina Hoffmana, který strávil v rámci přípravy na film Rain man (1988) s autisty více než půl roku. (Jizni Tlapa)