Kočár do Vídně

Coach to Vienna

Drama / Válečný / Psychologický

Československo, 1966, 85 min

Film, o kterém jsem do jednoho odpoledne ani neslyšela, ale pak mi "krásně" spestřil jedno přijímačkové dopoledne. Na mě však tento film nijak výrazně nezapůsobil. Na svou krátkou stopáž dokáže docela rychle začít nudit a netradiční symbolický příběh selhává v poměrně obyčejném provedení.(16.5.2011)

• brit84

Nevím jestli to byl záměr, ale na Tv Barrandov nebyl německej jazyk přeloženej a to ani titulkama. Takže když mě nebaví děj a ještě nerozumím o čem melou, tak tomu zákonitě nemůžu dát dobrý hodnocení. Ale věřím, že v budoucnu tohle drama dostane ještě šanci a laťka se posune výš.(15.12.2011)

Herecký koncert Hanzlíka a Janžurové. Od tohoto filmu mám vždycky zvláštní pocit, když jdu sám lesem po dlouhé rovné cestě lemované listnatými stromy. Viděl jsem tento film jako malý a hodně dlouho jsem pak nemohl usnout, protože to byla opravdu síla. Někdy musím vidět zas!(4.12.2010)

Psychologická dráma z konca druhej svetovej vojny, ktorá je prakticky bez dialógov. Dvaja príslušníci Wehrmachtu prinútia čerstvú českú vdovu, aby ich dopravila na hranice s Rakúskom. Netušia nič o jej bolestnej strate a zámere pomstiť sa na nich za krivdu, ktorú jej privodili ich spolubojovníci, keď obesili jej manžela. Cesta hlbokým, zahmleným lesom nemá mať pre nich konca. To že je tento snímok čiernobiely mu dodáva silný nádych poetickosti. Hlavnú ženskú úlohu výborne zahrala Iva Janžurová. ****(4.12.2008)

Tenhle film pro mě bude mít ode dneška velmi speciální význam. To sem ale nepatří. Je to dobře natočený, sugestivní film, který je trochu moc okatě symbolický, ale to mu zas tolik neubírá. Kachyňa uměl.(15.5.2011)