O podstatě lidského života, a je jedno jestli se odehrává společensky "nahoře" nebo "dole". Co musí každý je chodit, jíst, potřebuje teplo, mít kde spát a pak to další.(18.9.2011)

Krávu jsem viděl poprvé a naposledy v roce 1994. Byl jsem z toho dost mimo, tak syrový a strhující příběh o přežití... 12.3. jsem krávu shlédl znovu... je to jednoduché, syrové... a v jednoduchosti je síla...Bravo, Pane Kachyňa !!!!!(15.3.2004)

Jak zajímavý byl dřív život. Jak nicotné jsou dnešní problémy, proti skutečnému životu našich předků. Škoda toho kixu s tím uvedním v televizi. Měli jsme velkou šanci si toho oskara za tohle přivézt(24.7.2005)

Tá syrovosť prostredia, realistickosť príbehu, radosť, plač. To všetko a ešte oveľa viac dáva príbehu neopakovateľný nádych. Tá melanchólia a pesimizmus s iskierkou nádeje je síce ťažko stráviteľný, no stojí to za to. Dokonalí herci, neskutočne nesympatickí, no aj tak si počas filmu získali moje sympatie. Krásne a uveriteľne zahrané. Perfektný nadhľad príbehu, ktorí sa odohráva v spätosti s kupovaním-predávaním kráv ako symbolom čohosi. Života? Smrti? Neviem, no odkaz na prírodu zabral takisto. Toľko veľa na tak krátkom priestore a v tak krátky čas? Stále neverím. 90%.(21.8.2007)

Prostý kraj, prostí lidé, prostý život…Svatá prostoto!?! Co všechno lze udělat z obyčejného lidského příběhu a vytvořit z něj tak překrásný film. Poeticky lze pojmout i každodenní dřina a samotný existenční boj, že člověk Adamovi skoro závidí. To, že Karel Kachyňa vsadil ve svých 70 letech na herce, kteří nejsou hvězdami první velikosti opět dokazuje, jakou hvězdou byl on sám.(1.6.2008)