• Aidan
  ***

  V hlavní roli sisyfovská dřina na starém českém venkově.(31.12.2009)

 • Luciana
  *****

  Doslova živá voda pro mé smysly v podobě filmu. Karel Kachyňa v té nejčistší možné podobě.(22.2.2008)

 • Kimon
  *****

  Dřina, dřina a zase jenom dřina. Tak to na venkově bylo, je a bude. Karel Kachyňa v tomto dramatu přenádherně zobrazil myšlení a jednání vesnických lidí v dobách ne tak dávných, aby jsme na ně zapomněli. O to víc by jsme si měli vážit poctivé práce "obyčejného" pracovitého člověka z vesnice. Člověka, který se životu dokáže postavit a něco v životě dokáže, byť mnozí z nás tyto hodnoty neuznávají. Člověka, který zná skutečné pravé hodnoty života a nežene se za nějakým vysněným pozlátkem. A nakonec i člověka, který pro malý kousek svého štěstí a štěstí své ženy neváhá nabídnout ohromnou oběť, tedy vlastní pot a neuvěřitelnou dřinu. Valérie Zawadská a František Peterka podle mého stoprocentně naplnili představy tak velkého režiséra, jako je Karel Kachyňa a mě svými hereckými výkony velmi příjemně překvapili.(15.8.2007)

 • genetique
  *****

  Tá syrovosť prostredia, realistickosť príbehu, radosť, plač. To všetko a ešte oveľa viac dáva príbehu neopakovateľný nádych. Tá melanchólia a pesimizmus s iskierkou nádeje je síce ťažko stráviteľný, no stojí to za to. Dokonalí herci, neskutočne nesympatickí, no aj tak si počas filmu získali moje sympatie. Krásne a uveriteľne zahrané. Perfektný nadhľad príbehu, ktorí sa odohráva v spätosti s kupovaním-predávaním kráv ako symbolom čohosi. Života? Smrti? Neviem, no odkaz na prírodu zabral takisto. Toľko veľa na tak krátkom priestore a v tak krátky čas? Stále neverím. 90%.(21.8.2007)

 • Ivoshek
  ****

  Jednoduchý, místy drsný a hlavně věrohodný příběh s dobrými herci. Je to dobrý film a (zvlášť) v porovnání s běžnou českou tvorbou si zaslouží ocenění. Historické filmy se většinou věnují bohatým, slavným a mocným. Tenhle film vypráví o chudých lidech, kteří šetří jen proto, aby se mohli mít jen o kousíček líp a koupit si krávu, kterou pak..... inu, jak říká moje oblíbené anglické úsloví life is a bitch and then you die.(30.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace