Jednoduchý, místy drsný a hlavně věrohodný příběh s dobrými herci. Je to dobrý film a (zvlášť) v porovnání s běžnou českou tvorbou si zaslouží ocenění. Historické filmy se většinou věnují bohatým, slavným a mocným. Tenhle film vypráví o chudých lidech, kteří šetří jen proto, aby se mohli mít jen o kousíček líp a koupit si krávu, kterou pak..... inu, jak říká moje oblíbené anglické úsloví life is a bitch and then you die.(30.12.2009)

Zvláštní film s s drsnou poetikou horské samoty. Když jsem viděl film poprvé myslel jsem si, že Radek Holub ani svoji retardovanost příliš nehraje. Do té doby jsem ho neznal. Vzorně zahráno, ale neoslovilo mě to v plné své šíři. Viděl jsem dvakrát, abych se ujistil jestli náhodou tam nenajdu něco opravdu zajímavého. Nenašel jsem, ale to neznamená, že by film nebyl ke zhlédnutí. Je jen z té kategorie, která mně není ničím blízká. 60%(9.1.2012)

Kachyňa je jedna z největších postav českého filmu. Má na kontě několik lahůdek a Kráva je jednou z nich. Škoda že dnes už Česká televize netočí tak kvalitní televizní filmy jako dřív. Kráva je totiž plnohodnotným partnerem kinosnímků. Vypráví obyčejný příběh sedláka a to scénáristicky úsporně, ale o to více přesvědčivě. Kachyňa zvolil tehdy málo známé herce, ale měl rozhodně šťastnou ruku.(22.5.2007)

Velmi silný příběh, ostatně jak je u Kachyňy dobrým zvykem. Po mém soudu jeden z nejlepších českých filmů vůbec.(26.9.2006)

Vynikajici atmosfera, ktera mi misty pripominala Jasneho Vsechny dobre rodaky - hlavne montaze zaberu koukajich babek v satku. fascinovalo mne nadherne prostredi, do ktereho bych si urcite zajel na tyden az dva procistit hlavu (a vnitnosti:-) ). Jeden z nejlepsich ceskych porevolucnich filmu.(13.4.2006)