poster

Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

 • FrodoF
  *****

  Roztomilý český animovaný film, nejvíc se mi líbí pohádky pana Aurela Klimta a jeho výtvarníka Martina Velíška (hlavně Fimfárum). Ale ostatní jsou také skvělé. Až opadá listí z dubu ****, Lakomá Barka *****, Splněný sen ****, Franta Nebojsa **** a Fimfárum *****.(12.7.2003)

 • Lavran
  *****

  "A čerti jezdívaj vod Budějic, z jihu." :)(4.11.2011)

 • Jamal
  ****

  Mile mě to překvapilo, hezké příběhy hezky udělané (( ::(4.12.2005)

 • Legas
  ****

  Vypravěčství pana Wericha nepotřebuje žádnou vizuální podporu, ale když už vnikla, tak jsem rád, že se na výsledek pěkně kouká. Tvůrcům se podařilo přidat i několik pěkných vizuálních vtípků a nápadů.(3.6.2004)

 • ScreamJay
  ****

  Knížka Fimfárum patří k modelu moderní pohádky pro současného konzumenta a na mnoha školám taktéž k základní literární výbavě studentů. Ruku v ruce se samotným mistrovým hlasem (samozřejmě že tím mistrem nemůžu myslet nikoho jiného než Jana Wericha) jsou tyto pohádky nezapomenutelné. Moderní a rázný humor, všechno otočené proti toku faktů jak se to v jiných pohádkách zažilo. Navíc každé vyprávění tu dostává podobu neopakovatelného uměleckého zážitku. Skvělá animace jakoby ve švankmajerovském duchu, svěží humor a roztodivné ztvárnění jednotlivých postaviček lze přičíst jednoznačně k duhu. Jinak mísení loutek s papírovými figurkami a hlavně takovou syrovou animací ovšem maličko nezapadá. Alespoň tedy mě to bilo do očí. Ovšem pak opět musím vyzdvihnout podobnost hlasů pana Wericha s postavou vypravěče v podání Oty Jiráka. Režisérská dvojice Aurel Klimt a Vlasta Pospíšilová se odvážně pustila do pořádného oříšku a krom onoho svérázného humoru postihli taky občas morbidní a tajemné motivy jako je peklo, mrtvoly a další nadpřirozené či záhrobní lahůdky. Taktéž mistři zvuku si dali náležitě záležet a všechno to skřípání, praskání a také hudební doprovod k celku jednoznačně sedí. Zkrátka nemůžu dát míň než 4 a 1/2 hvězdičky. Na těch stoprocentních pět to není, hlavně pro tu leckdy maličko rozháranou souhru animací, ale jinak je to výjimečný počin pro současnou českou kinematografii.(2.1.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace