Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

"A čerti jezdívaj vod Budějic, z jihu." :)(4.11.2011)

Roztomilý český animovaný film, nejvíc se mi líbí pohádky pana Aurela Klimta a jeho výtvarníka Martina Velíška (hlavně Fimfárum). Ale ostatní jsou také skvělé. Až opadá listí z dubu ****, Lakomá Barka *****, Splněný sen ****, Franta Nebojsa **** a Fimfárum *****.(12.7.2003)

Mile mě to překvapilo, hezké příběhy hezky udělané (( ::(4.12.2005)

Výborná pohádka se skvělým námětem a výpravou, kterou trochu sráží kolísajicí kvalita. I přes to se pořád jedná o lepší nadprůměr.(7.12.2008)

Což o to, Werichova knižní předloha je výborná, ale tady bychom měli hodnotit hlavně film a ten už tak vynikající není, v podstatě mě nenapadá nic, čím by natolik vynikal, aby si zasloužil místo v top 200. Jde pouze o takové vděčné zpracování knihy, nic se nepokazilo, díky lehce vtipné animaci to pěkně odsejpá a většina lidé u toho aspoň nostalgicky zavzpomíná na knihu, kterou znají z dětských let... Jenže místy je to celkem zdlouhavé a v celku nevyrovnané a pokud jde o můj osobní názor na animaci, tak mi byla relativně nesympatická, hlavně ztvárnění postav. Takže postavit Fimfárum do žebříčku vedle takového Ratatouille je pro mě spíše špatný vtip. 6/10(12.3.2008)

• - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)

• - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

• - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)