Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Werichovština meets klimtovština. Audiovizuální brilliant!(6.4.2012)

Vtipné a originální převedení části nejgeniálnější české pohádkové knížky do podoby loutkového filmu. Franta Nebojsa valí. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, ScreamJay, GREGOIRE(26.2.2005)

Tvůrcům s epodařilo výborně převést poetiku skvělých pohádek Jana Werich na filmové plátno. I když kvalite jednotlivých snímků je značně nevyrovnaná, například Franta Nebojsa vysloveně nudí a opakované zaběrty na kostlivce a jinou havěť jsou příliš monotonní, tak jako celek vyznívá film na výbornou. Velkým plusem je i výběr vypravěče, neboť Ota Jirák se vypravěčskému projevu Jana Wericha velmi přibližuje.(4.6.2003)

Až opadá listí z dubu, splní se mi sen a já se setkám někde v nebeském výčepu s geniálním mj. bavičem, vypravěčem a hercem, panem Werichem. Jeho Fimfárum je ukázkou nápaditosti, výmluvnosti, hravosti a bohatosti češtiny a je zároveň nablýskaným zrcadlem pitoreskních človíčkovských vlastností, podaných téměř dokonalou formou. Nebojím se, podobně jako Franta, že bych si nechal ujít další pokračování... Σ Fimfárum 5*, Až opadá listí z dubu 5*, Franta Nebojsa 3*, Splněný sen 3* a Lakomá Barka 4* = 80% a poučení na závěr: pozor na copatý prsatý zrzky!(28.2.2011)

"A čerti jezdívaj vod Budějic, z jihu." :)(4.11.2011)

• - Za Výtvarný počin získali M. Velíšek a P. Poš v roce 2002 Českého lva. (M.B)

• - Výtvarník Petr Poš vymodeloval pro část „Lakomá Barka“ hlavu faráře, která až příliš připomínala prase. To se režisérce moc nelíbilo, a tak Petra Poše přemluvila, aby vyrobil hlavu novou s lidštějšími rysy. Nicméně původní hlava nepřišla nazmar, tvůrci ji nasadili praseti, které zabije učitel. (Landauer)

• - Postavičky mají na každé ruce jen 4 prsty. (HappySmile)