Fimfárum Jana Wericha

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový / Fantasy / Horor

Česko, 2002, 100 min

Geniální vypravěčský styl Wericha a k tomu perfektní loutkové zpracování! Moje oblíbená pohádka je Až opadá listí z dubu(3.4.2005)

Werichovština meets klimtovština. Audiovizuální brilliant!(6.4.2012)

už samotné rozprávky majstra Wericha sú geniálne - originálne, poučné, vtipné, hravé, láskavé - a ich majstrovské bábkové prevedenie je skvost pre oči. Geniálna rozprávka.(4.8.2005)

Moje nejmilejší pohádková kniha přetavená do neuvěřitelného animovaného filmu, který k poetice Werichova slova přidává ještě nezaměnitelnou klimtovskou obrazotvornost. Takže krom neopakovatelné hravosti a vtipu originálu se divák dočká ještě hotových orgií vizuálního humoru. Jediné, co mi nesedí, jsou intermezza s hlasem Oty Jiráka, která tak trochu nezapadají do celkové koncepce. Jinak ale Fimfárum animované patří do stejné síně slávy jakožto Fimfárum psané. Příjemná protiváha barevným polotovarům Walta Disneye.(18.2.2004)

Stejne jako v pripade druheho dilu kvalitni loutkovej film, ale ze by to zase byla takova pecka, to se rict neda. Az opada listi z dubu: Oproti ostatnim pohadkam pekne dlouhy (skoro 30 minut), nicmene docela vtipny a chlastacky natoceny vtipne, akorat ta odvykaci kura u certu se zbytecne dlouho opakuje, ale celkove dobry 4*. Franta Nebojsa: Asi nejhorsi cast, ktera ma nastesti jen deset minut, prislo mi to takovy nedokonceny a vetsinu casu zabira pohled na poskakujici strasidla, ktery jsou ale vymysleny docela napadite. 3*. Lakoma Barka: Opet jako v pripade Franty Nebojsy slabsi, navic opet to nema poradnej konec, ale to stehovani Barky je vtipny, takze slabsi 4*. Splneny sen: Takovy nejmin pohadkovy, trosku variace na Az opada listi z dubu, akorat ze se tu nechlasta ale sazi a misto certu pomaha sen. Nejmene vyraznej dil. 3*. Fimfarum: Pohadka je sama o sobe perfektni, ale fakt me desne nasralo zjisteni, co to je to Fimfarum, cekal jsem kdovi co, ale neco tak dementniho fakt ne. 4*. Celkove se jedna o 5 vicemene prijemnejch pohadek, vypravenejch perfektne Werichem a Jirakem, navic pospojovani jednotlivejch pohadek je vyreseny dobre, ale ze by film byl nejak lepsi nez druhej dil, to se rict neda, presto slusnej nadprumer.(7.3.2008)