Ceny Czech Grand Design 2016

Česko, 2017, 80 min

Režie:

Tomáš Luňák

Účinkují:

Hana Vagnerová (moderátor), Eliška Křenková (moderátor), Zuzana Stavná (moderátor)

Ceny Czech Grand Design jsou hlavním oborovým oceněním na poli designu v České republice. Udílejí se od roku 2006 a ty letošní budou opět v kategoriích Designér roku, Módní designér roku, Grafický designér roku, Designér šperku roku, Ilustrátor roku, Fotograf roku, Výrobce roku, Obchod roku a Objev roku. Během galavečera ve Stavovském divadle bude také uveden tvůrce do Síně slávy a vyhlášen Grand designér roku jako nejvyšší ocenění. To vše v přímém přenosu, jímž vás provede trojice českých hereček – Hana Vagnerová, Eliška Křenková a Zuzana Stavná. Animované vizitky nominovaných připraví režisér Tomáš Luňák, který bude mít zároveň na starosti samotný přenos. (Česká televize)

vesper001

Výroční ceny Akademie designu České republiky mají za cíl upozornit veřejnost na mimořádné činy v oblasti designu a pomoci široké veřejnosti lépe se orientovat na scéně českého designu. No, po letošním udílení cen bude veřejnosti jasné, že designér není podivín, co místo slušného zaměstnání jen sedí, hledí, přemýšlí, hovadiny vymýšlí, ale magor jako javor. Moderátorky byly v krojích a kejhaly. Hned v úvodu přicválal kosmonaut. Nebýt to ve Stavovském divadle, možná by létala vejce (otázkou je, kterým směrem). O hudební vsuvky, dá-li se to tak nazvat, se postaral vlasatý opičák v lesklém saku, co se naaranžoval do růžovoučkého domečku a chrčel. Můj ty světe... Víte, že trapnost může i bolet? ()