Ta syrová, neradostná atmosféra célého snímku je opravdu dokonalá, stejně jako ústřední dvojice, která jakoby své role - bez urážky - ani hrát nemusela.(14.7.2007)

Herecký šanson Hany Hegerové v industriálním sevření Karla Kachyni. Jistota! 75%(4.4.2011)

I ve špíně a zmaru Kachyňa hledal krásu (podpořenou snivými návraty do dětství a světa křesťanské víry), kdyby do role alkoholika Kachyňa obsadil Martina Růžka (ten se s podobnou rolí vysloveně pomazlil v Tam na konečné Kadára a Klose), byl bych ještě spokojenější.(11.1.2011)

Tradičně vynikající Hrušínský a skvěle sekundující Hegerová - - - realistický, autenticky působící zážitek v neprávem pozapomenutém českém filmu. Pro mě velké překvapení, Kachyňu jinak moc nemusím (snad až na Městem chodí Mikuláš a Kočár do Vídně). S hodnocením možná půjdu ještě i výš - zatím 8/10(5.4.2007)

Netušil som, že takýto film mohol vzniknúť za socializmu. Ťažko depresívny, beznádejný film s maličkým svetielkom na konci tunela i na konci filmu. Film, v ktorom Rudolf Hrušínský presvedčí aj dovtedy nepresvedčených, že bol najlepším českým hercom. Film, v ktorom Hana Hegerová dokázala, že ak by sa nestala vynikajúcou šansonierkou, nestratila by sa ani ako herečka. Film vynikajúco zrežírovaný a nasnímaný. Tak prečo iba tri hviezdičky? Pretože to naozaj nie je film na ktorýkoľvek deň a akúkoľvek náladu. A ja som nemal tú pravú a okrem toho sa na osudy takýchto stroskotancov pozerám bez štipky empatie.(9.2.2011)