Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ****

  Skoro nahý Lukáš Vaculík, luxus pro zraky dam. Zcela nahá Markéta Hrubešová, luxus pro zraky pánů (i dam:) Samotný příběh nemá sice žádnou extra hloubku, ale je zpracovaný s filmařským umem i patřičným citem, tak jak to Karel Kachyňa umí. Scény, kdy Lukáš a Markéta blbnou na lodi, jak malá děcka, fakt stojí za to:)(17.5.2013)

 • Šandík
  ***

  Oznamuje se láskám vašim je žel film zcela průměrný. Na Kachyňu rozhodně velmi slabý. Má dobrý námět, slušnou režii, ovšem herecky je dosti nevýrazný. Lukáš Vaculík i Markéta Hrubešová se sice snaží, ale na utažení celého filmu zkrátka nemají. Navíc by člověk u filmu z válečného Německa čekal přecejen větší dramatičnost. Samozřejmě, že film je především romancí (i když trochu smutnou), ale také tu jsou výslechy, smrt parťáka, nebezpečí vyplývající z krádeží tabáku, strach z případně žárlivého snoubence, atp. atd... Posledních pět minut filmu sice nepostrádá silný dramatický náboj, který s předchozím lyrickým dějem účinně kontrastuje, ale být režisérem, vystavěl bych film o poznání syrověji a dramatičtěji. Samostatným problémem je pak jazyková stránka filmu. Rozhodně by bylo lepší, kdyby byl dvojjazyčný. Bylo by to sice divácky, režijně i finančně náročnější, ale odměnou by byl o poznání autentičtější výsledek. Takhle se děj dostává do podivných peripetií, například když Karel mamince diktuje telegram a vůbec ji neřekne, že by to celé měla psát německy. Nebo jí to už rovnou německy diktuje? Tohle jednoduše zoufale nefunguje... Ano, je to dobrý komorní film, rozhodně neurazí, ale také nijak moc nezaujme. Kdyby se to točilo o pár let později a v Německo-České koprodukci a s jinými herci, mohl to být film hodný nějaké té filmové ceny. V Německu je vyrovnání se s nacistickou minulostí stále ještě poměrně živou otázkou a film zpracovávající daný námět by musel zaujmout... Zajímavé komentáře: sportovec, Sfinkter, zelvopyr(31.8.2008)

 • Ivoshek
  ****

  Docela příjemný film o totálně nasazeném českém klukovi, který se při práci v Drážďanech zamiluje do Němky. Má to takovou typickou Kachyňovskou poetiku a malinko slabší příběh. Asi by to bylo na 3*, ale parádní vnady Markéty Hrubešové mi nedovolují jít pod 4.(15.10.2007)

 • Snorlax
  **

  Nevím, zda je tohle nejhorší Kachyňův film kvůli obsazení Vaculíka, nebo se na té nudě podílely i jiné okolnosti. Kdyby v hlavní roli byl ptakopysk, mohl být Karel alespoň roztomilý, když už by neuměl hrát. Vaculíkovo přiblblé tlemení před kamerou na sebe strhlo veškerou pozornost, takže vše ostatní se stalo pouhou banalitou.(5.5.2013)

 • Crocuta
  ***

  Film stojí a padá s odhalenými dívčími půvaby mladičké Markéty Hrubešové a jinak toho příliš nenabízí, snad jen svérázný přístup českých lodníků k životu v nelehké době, ale koukat se na to dá.(13.7.2007)

 • - Tehdejší Rudé Právo nemohlo přenést přes srdce, že je to film o lásce mezi německou dívkou a českým klukem. Recenze nebyla pozitivní, přestože ve filmu v podstatě žádná velká erotika není - Lukáš Vaculík políbí Markétě koleno, dvakrát proběhnou nazí kvůli blechám, které ji kously, a to je vše. (hippyman)

 • - Režisér Karel Kachyňa měl málo materiálu na natáčení, proto se mohla každá scéna natáčet maximálně třikrát. (M.B)

 • - Natáčení probíhalo v Děčíně a okolí. Místo, kde se Kája (Lukáš Vaculík) poprvé setká s Ulrikou (Markéta Hrubešová), je tzv. Dlouhá jízda, která vede na Děčínský zámek, zatímco loď Káji kotví naproti Dolnímu Žlebu, dříve obci Dolní Grunt nad Labem, dnes části Děčína. (Pimburger)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace