Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  ***

  Oznamuje se láskám vašim je žel film zcela průměrný. Na Kachyňu rozhodně velmi slabý. Má dobrý námět, slušnou režii, ovšem herecky je dosti nevýrazný. Lukáš Vaculík i Markéta Hrubešová se sice snaží, ale na utažení celého filmu zkrátka nemají. Navíc by člověk u filmu z válečného Německa čekal přecejen větší dramatičnost. Samozřejmě, že film je především romancí (i když trochu smutnou), ale také tu jsou výslechy, smrt parťáka, nebezpečí vyplývající z krádeží tabáku, strach z případně žárlivého snoubence, atp. atd... Posledních pět minut filmu sice nepostrádá silný dramatický náboj, který s předchozím lyrickým dějem účinně kontrastuje, ale být režisérem, vystavěl bych film o poznání syrověji a dramatičtěji. Samostatným problémem je pak jazyková stránka filmu. Rozhodně by bylo lepší, kdyby byl dvojjazyčný. Bylo by to sice divácky, režijně i finančně náročnější, ale odměnou by byl o poznání autentičtější výsledek. Takhle se děj dostává do podivných peripetií, například když Karel mamince diktuje telegram a vůbec ji neřekne, že by to celé měla psát německy. Nebo jí to už rovnou německy diktuje? Tohle jednoduše zoufale nefunguje... Ano, je to dobrý komorní film, rozhodně neurazí, ale také nijak moc nezaujme. Kdyby se to točilo o pár let později a v Německo-České koprodukci a s jinými herci, mohl to být film hodný nějaké té filmové ceny. V Německu je vyrovnání se s nacistickou minulostí stále ještě poměrně živou otázkou a film zpracovávající daný námět by musel zaujmout... Zajímavé komentáře: sportovec, Sfinkter, zelvopyr(31.8.2008)

 • Snorlax
  **

  Nevím, zda je tohle nejhorší Kachyňův film kvůli obsazení Vaculíka, nebo se na té nudě podílely i jiné okolnosti. Kdyby v hlavní roli byl ptakopysk, mohl být Karel alespoň roztomilý, když už by neuměl hrát. Vaculíkovo přiblblé tlemení před kamerou na sebe strhlo veškerou pozornost, takže vše ostatní se stalo pouhou banalitou.(5.5.2013)

 • Terva
  ****

  Nostalgie za 80%(6.5.2013)

 • honajz
  **

  Takový druhoválečný odvar z Lásek mezi kapkami deště. Kde však byly rozehrány osudy několika postav a milostná zápletka nebyla tolik nosná, zde se jede jen v té jedné linii, milostný motiv je posílen na úkor těch obyčejných vztahů dalších postav, a co si budeme povídat, holky sice Vaculíka žerou, ale Hrubešová ukázala bobra a kozy ve všech filmech, kde to jen šlo i nešlo, takže nějakým překvapením pro mužskou část publika nebyla. A když odmyslíme milostný motiv, zbude toho sakra málo jako výpověď o té době, a i to málo je poněkud povrchní a laciné.(10.12.2014)

 • Rex Mundi
  ****

  ...ale má to skvelú atmosféru.(29.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace