Tohle dokázal pan Kachyňa jako málokdo jiný. Ono balancování na hraně sentimentu, aniž se člověk bojí, že by mohl přepadnout přes hranu. Výtečná malá Žaneta Fuchsová.(2.1.2016)

Sledovat Galatíkovou a Brodského je zážitkem samo o sobě. Navíc Bohnice (mé dlouholeté pracoviště, kde některá místa vypadají stejně i po 33 letech). A Fuchsovou v dětských rolích mám rád. Silné čtyři. A dost možná nejlepší televizní Kachyňa.(18.1.2015)

Dalsi z vlidnych ceskych filmu o detech. Skoda, ze porevolucni filmy se tomuto zanru uplne vyhnuly. Vlastmil Brodsky je (nejen v teto roli) naprosto vyborny.(8.5.2011)

Když si chcete dát hluboce lidský film s tak trochu otravně upovídanou holčičkou v hlavní roli, je tohle správná volba. Mistr přes tematiku lidských emocí a prožitků Kachyna se opět vyznamenal v dojímavém příběhu z nemocničního prostředí o malé holce z dětského domova trpící těžkou srdeční vadou. Seznámíme se s hodným panem primářem, věčně opilým správcem a hlavně s laskavou paní uklízečkou, která by ráda získala holku do vlastní péče. Těžko říct, co u mě zabránilo zvýšit hodnocení. Asi příval slzopudných až depresivních scén, které přece jen převažovaly nad autentickým pojetím. Přesto se však jedná o velice řemeslně zručně natočený televizní film, a takové jsou čím dál vzácnější. 60%(8.1.2012)

Na mě moc smutný film. Bez kapesníku v ruce si ho nelajznu pustit.(15.7.2011)

• - Nemocniční budovy jsou budovami v Psychiatrické léčebně v Praze - Bohnicích. Panelové domy, před kterými stojí Hanka (Žaneta Fuchsová) s Anežkou (Věra Galatíková), jsou rovněž v této části města Prahy. Mostek, přes který pasáček vede ovce, je u Fojtovic v Krušných horách mezi obcí a hraničním přechodem. (VMa)

• - V několika záběrech na Hanky (Žaneta Fuchsová) postel je možné na polštáři poznat nápis Bulovka. (VMa)