90 % - K tomuto filmu mám ryze dětsky-sentimentální vztah. Na základce jsem ho viděl několikrát a vždycky jsem z něj byl úplně hotovej. Rád bych ho viděl znovu, abych viděl, jak by na mě zapůsobil teď. Žaneta v roli Hanky byla úžasná a Věra Galatíková jakbysmet.(28.7.2007)

Docela povedený film. Smutný, dojemný a Karel Kachyňa nikdy nedělá ze svých diváků blbce, přestože jsou tyto sklony v žánru filmů pro děti velice časté.(18.8.2003)

Smutná radost.(1.1.2012)

Dalsi z vlidnych ceskych filmu o detech. Skoda, ze porevolucni filmy se tomuto zanru uplne vyhnuly. Vlastmil Brodsky je (nejen v teto roli) naprosto vyborny.(8.5.2011)

Tohle mi o Vánocích už prosím nikdy nepouštějte! Samozřejmě ten vánoční čas ještě víc umocní ten pocit, který má film vyvolat, ale na mě to bylo až až. Tohle k Vánocům nepatří, vlastně to nepatří vůbec nikam, a jestli se tohle někdy někde stalo, nechci o tom vědět!(17.12.2016)

• - V několika záběrech na Hanky (Žaneta Fuchsová) postel je možné na polštáři poznat nápis Bulovka. (VMa)

• - Nemocniční budovy jsou budovami v Psychiatrické léčebně v Praze - Bohnicích. Panelové domy, před kterými stojí Hanka (Žaneta Fuchsová) s Anežkou (Věra Galatíková), jsou rovněž v této části města Prahy. Mostek, přes který pasáček vede ovce, je u Fojtovic v Krušných horách mezi obcí a hraničním přechodem. (VMa)