Na první pohled slzopudné (vážně nemocná malá holčička, prostředí nemocnice) ale ve výsledku citlivé i úsměvné drama, které je kvalitní nejen na poměry TV produkce. Výborní herci a citlivá režie, jsou hlavními klady tohoto nenápadného snímku.(31.10.2011)

Obyčejní lidé s neobyčejným smutkem(31.10.2011)

Přesně vyvážený film na pomezí dojemného nemocničního dramatu a hřejivě úsměvné podívané. Žanetu Fuchsovou v hlavní roli si nejde nezamilovat, Věře Galatíkové a Vlastimilu Brodskému byla více než důstojnou spoluhráčkou. Velkým plusem je i zbytek obsazení a Fišerova krásná hudba.(4.1.2015)

Opakované zhliadnutie tohto televízneho prekvapenia spred tridsiatich rokov mi prinieslo pôvodný zážitok s potvrdením toho, že Karel Kachyňa bol na detské a poetické filmy majster. Jeho citlivé balansovanie na hrane melodramatickosti bude vo mne stále vzbudzovať obdiv, ktorý má predobraz v starých Chaplinových filmoch. Výkony Žanety Fuchsovej, Věry Galatíkovej i Vlastimila Brodského sú zárukou, že film je pozerateľný aj v súčasnosti, najlepšie v predvianočnom období. Prekvapilo ma, že väčšina dospelých hercov sa správala hlúpo a neprirodzene. Už nezistím, či na pokyn alebo spontánne.(4.2.2012)

Příběh o nemocném děvčátku, kterému rodinu nahrazuje nemocniční prsonál (hezký překlep, to nechám:-))), mě kdysi dojímal a líbil se mi. Mám však poněkud obavy, že dnes už bych toho rozmazlovaného spratečka nevydýchala, tak raději film ponechám v sekci příjemných, byť srdcebolných vzpomínek. 75%(9.6.2010)