Milé a prostě s Holým nezapomenutelné.... takového dobře hrajícího drzouna už nikdy naše kinema nebude mít..!(4.9.2008)

Pohodový český film, který jsem dávno viděla, ale pořád si na něj pamatuji, což svědčí o tom, že mě tenkrát zaujal a líbil se mi. Příjemné, milé, Daniela Kolářová je sympatická, pobavíte se. Na české poměry dobrý film, který můžete vidět vícekrát a nic se nestane, protože vás pořád bude bavit.(17.6.2013)

Jen a pouze Daniela Kolářová má povoleno v českých filmech jezdit přímo na kraj pláže fiatem pětistovkou. Do toho klasik Tomáš Holý a tak trošku slabší poetický humor, který mi svojí ulítlostí a bláznivým závěrem trošku nesedl. Nicméně scéna, kde za divoženkami běží chlapy s hadrem přes pás a v rukou stovku buřtů, mi v hlavě chvíli zůstane.(29.6.2016)

Ústřední dvojice Kaiser - Kolářová? To jsem nějak nerozdejchal.(19.3.2003)

Na tehdejší dobu poměrně dobrá komedie (protkaná tehdy cizokrajnou, nepříliš preferovanou angličtinou). Dnes se už to zdá dost klišoidní a vyumělkované, nicméně stále dobrý průměr.(29.1.2012)

• - Po celou dobu natáčení rostly hojně houby. Catering den co den připravoval pochoutky jen z hub, které herci nebo štáb nasbírali. Každý den na jiný způsob. „Byl jsem jich už tak přejedený, že jsem je pak několik let vůbec nemohl ani cítit," zavzpomínal režisér Kachyňa. (Zdroj: ahaonline.cz) (DexMASTER094)

• - Ve filmu hraje Tomáš Holý pětileté dítě, ve skutečnosti mu bylo už 8 let. (AndewMX)

• - Natáčení probíhalo na zámku Roztěž u Kutné Hory (stejně jako později seriál "Život na zámku"). (AndewMX)