Kachyňa je zárukou kvalitního filmu, a ačkoliv Setkání v červenci možná není tak úplně na úrovni jeho některých "závažnějších" filmů, rozhodně se jedná o příjemný romanticky-komediální zážitek. A dokonalá Edova matka v podání paní Fabianové je třešnička na chutném dortu, který chutná po letním ovoci.(1.7.2009)

"A na svatební cestu pojedeme do zoo.." ;)(5.4.2015)

Velice příjemná romantika o zakázané lásce studenta a jeho učitelky. Letní atmosféra a herecké obsazení zaručila tomuto snímku nesmrtelnost a i když jsem ho viděl poprvé až nyní, stále má co nabídnout.(21.7.2013)

Karel Kachyňa? Pro mně povinnost. Zdeněk Liška? rozhodně velký plus. Tomáš Holý, Oldřich Kaiser a (ještě) mladá Daniela Kolářová? Není co řešit. Už jen proto, že nám tady Tomáš Holý zanechal opravdu, k vzhledem jeho talentu, tak málo filmů, je potřeba toho znát co nejvíce. Krásné letní prostředí, s fenoménem anglického kurzu na konci normalizační doby a letní, možná životní láska, pro dva "nepřátele". Možná, že bych to osobně zařadil do klasických českých průměrných snímků, nicméně Tomáš Holý zde jíž polehoučku nastartovává svojí, sice krátkou, ale kvalitní dramatickou část svého herectví, která vyvrcholila jeho pozdějšími filmy. K tomu připočítám trochu odvážné a uvolněné téma na zpracování, preciznost režiséra, výbornou, jako vždy zvláštní hudbu Zdeňka Lišky a z průměrnosti jsme rázem venku.(18.10.2012)

Sympatický film s mladým Oldřichem Kaiserem a výborným Tomášem Holým, který rozhodně neurazí, ale pobaví. Těch komediálních prvků tady sice moc není, ale i tak je příběh celkem povedený.(17.1.2009)