Film má své kouzlo. Tomáš Holý opět úřaduje. Děj je o ničem, ale jednou by se to mělo vidět. 60%(31.12.2007)

• Karrfik

Víc jak dvě hvězdy ani náhodou. Film to není špatný, je dobře natočený, dobrý scénář. ALE. Za komoušů se takovýhle věci prostě neděly. Mám na mysli "jakýsi smyšlený letní tábor", kde je každý večer hrozně veselo, tančí se u ohýnku a aby toho nebylo málo, jsou k dispozici všelijaké kostýmy. Jako pohádka dobré, realita byla v té době úplně jinde. Bohužel.(28.1.2012)

Klasika české komediální tvorby.(14.8.2008)

Docela ucházející prázdninová komedie s romantickou zápletko.Nebýt Tomáše Holého , který svojí roli hrál opravdu perfektně tak by film byl dosti nudný a podprůměrný.(19.3.2007)

Karel Kachyňa? Pro mně povinnost. Zdeněk Liška? rozhodně velký plus. Tomáš Holý, Oldřich Kaiser a (ještě) mladá Daniela Kolářová? Není co řešit. Už jen proto, že nám tady Tomáš Holý zanechal opravdu, k vzhledem jeho talentu, tak málo filmů, je potřeba toho znát co nejvíce. Krásné letní prostředí, s fenoménem anglického kurzu na konci normalizační doby a letní, možná životní láska, pro dva "nepřátele". Možná, že bych to osobně zařadil do klasických českých průměrných snímků, nicméně Tomáš Holý zde jíž polehoučku nastartovává svojí, sice krátkou, ale kvalitní dramatickou část svého herectví, která vyvrcholila jeho pozdějšími filmy. K tomu připočítám trochu odvážné a uvolněné téma na zpracování, preciznost režiséra, výbornou, jako vždy zvláštní hudbu Zdeňka Lišky a z průměrnosti jsme rázem venku.(18.10.2012)