Kvůli tomuhle filmu jsem dostal jako malej přezdívku od rodičů (hádejte jakou asi?), ale odpustil jsem jim to. Spíše 4 a půl .. jelikož ale rád jezdím na kole v létě do hospody U rozvědčíka, tak přidávám ten půl bod navíc :)(15.2.2010)

Krásná knížka, krásný film, nemám co vytknout(12.3.2003)

Ono vystihnout doslova "rybářskou poezii" Oty Pavla není příliš jednoduché ! Ale pane Kachyńo smekám opravdu.Sledovat osud napůl židovské rodiny v předválečném Československu a následně ve fašistém protektorátu je doslava balzámem pro duši. Takové lidské pohlazení s plátna opravdu funguje skvěle.Pan Heřmánek v životním výkonu, pan Hrušinský nezapomenutelný.(21.6.2006)

Pane Popper, váš životní příběh mě věru moc nezaujal...(20.2.2010)

Neustálé opakování tohoto díla - asi třikrát do roka - trošičku oslabilo účinek filmu.(10.5.2003)

• - Jiří Krampol, ktorý stvárnil emeritného boxerského šampióna, chodil už ako chlapec na box a neskôr dlho pôsobil ako sparing partner boxerom na Žižkove. (Raccoon.city)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od Oty Pavla. (AngelusCZ)

• - Sám Karel Kachyňa vymyslel trik, ako urobiť, aby ryby naraz priplávali na povel k hladine. Nechal urobiť kôš, naplnil ho rybami a pomaly ťahal k hladine, a keď mali ryby zmiznúť, zase ho spúšťali ku dnu. (Raccoon.city)