• castor
  ****

  Tragikomické osudy jedné židovské rodiny během 30. a 40. let výtečně vystihl Karel Kachyňa i díky přesným hercům – Heřmánkovi, Hrušínskému nebo Vančurové. Postava obchodního zástupce společnosti Electrolux je vším možným – milovník úspěchu, krásných žen a rybaření, hlavně ale milující otec, který se o své tři syny určitě postará. Prostředí rybolovné Berounky a jejího okolí se dokonale hodí do křehké melancholické prózy novináře a spisovatele Oty Pavla, které Kachyňa velmi dobře porozuměl.(28.5.2013)

 • Tomco
  ***

  nieze by som sa nebavil prave naopak, cesta vlakom mi aj vdaka kvalitam tohto filmu usla rychlejsie. ono tema vojny a zakulisie prezivania v casoch vojny tu uz bolo mockrat a mne sa zda, ze pri inych filmoch som sa bavil viac ako pri tomto kachynovom... asi som este moc mlady na dostatocne uznanie kvalit tohto pocinu :).(29.11.2007)

 • WANDRWALL
  ****

  Čtyřka je vysoké hodnocení. Film si ji dle mého soudu nezaslouží. Viděl jsem ho asi 80X. A to je dost. Inu - za volantem stále kupředu...(25.9.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Obraz muže v Nejezchlebově (Lubor Tokoš) ateliéru, o kterém Leo Popper (Karel Heřmánek) prohlásí, že by jej musel přesvědčit ke koupi vysavače a ledničky tím, aby to udělal pro vlast, se objevil v seriálu Kriminálka Anděl (od r. 2008) v epizodě "Slečna smrt" při spiritistické seanci. (offlineman)

 • - Původně měl roli malíře Nejezchleba (Lubor Tokoš) dostat Josef Kemr. Při pohřbu Jaroslava Seiferta však veřejně vyřkl větu: „Je- li s námi bůh, kdo proti nám?" Komunistický režim mu za to roli vzal. (ondradvori)

 • - Filmování probíhalo v okolí hradu Křivoklát, v Karlových Varech, Praze - Bubenči a na Berounce. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace