Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lena60
  **

  Jednoznačné zklamání. A snad a jedině proto, že jsem se neubránila srovnávání. Nádherné Otou Pavlem napsané povídky totálně zpotvořené na filmovém plátně. A víc asi nemám co dodat.(17.5.2008)

 • lesumir
  *****

  Opravdu krásný film. Jeden z nejlepších, které kdy kdo za Československa natočil.(16.8.2009)

 • gouryella
  *****

  Spickove prevedeni neopakovatelneho kouzla povidek Oty Pavla do podoby prenadherneho celovecerniho filmu - a pan Hermanek - vykon neskutecny.(25.7.2002)

 • H34D
  ***

  Smrt krásných srnců je kniha pro film velice vhodná, její adaptace, troufám si říct, není pro zkušenější filmové tvůrce nijak obtížným úkolem a tak není divu, že převod zde proběhl bez chyb a kazů, ovšem na stranu druhou nenabízí nic "nového", ani kreativního. Smrt krásných srnců je snímek divácky vděčný, lidé mají rádi původní příběh a rádi vidí, že film na něm nic nezkazil, že si udržuje svou ucelenost a jasnou pointu, ale právě na tom neshledávám nic tak zajímavého, či opojného, abych jej mohl označkovat 4-5 hvězdami. Z čistě filmového hlediska je děj opravdu jednoduchý, přímočarý a i pro neznalce knihy nechnutně předvídatelný. Navíc vedlejší postavy jsou zde nevýrazné a s tou hlavní i navzdory kvalitnímu hereckému výkonu nelze díky charakteru příliš sympatizovat. 6/10(8.4.2009)

 • Tosim
  ****

  Neustálé opakování tohoto díla - asi třikrát do roka - trošičku oslabilo účinek filmu.(10.5.2003)

 • - Každá polovica filmu je rozdielne farebná. Prvá polovica je šťastná a v zlatom tóne, tá druhá, nešťastná je kolorovaná na modro. Kameraman Vladimír Smutný použil rozjasňovací filter a zábery štylizoval do predvojnovej doby, točil väčšinou širokým objektívom. Nočnú scénu, kedy maliar Nejezchleb (Lubor Tokoš) príde na lovenie rýb, osvetľoval plynovými horákmi, aby budili dojem ohňa a trepotu plameňa. (Raccoon.city)

 • - Sám Karel Kachyňa vymyslel trik, ako urobiť, aby ryby naraz priplávali na povel k hladine. Nechal urobiť kôš, naplnil ho rybami a pomaly ťahal k hladine, a keď mali ryby zmiznúť, zase ho spúšťali ku dnu. (Raccoon.city)

 • - Další filmovací lokalitou byla obec Velká Chmelištná na Rakovnicku - zde se točily scény s rybníkem. (Gerry.S)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace