Neustálé opakování tohoto díla - asi třikrát do roka - trošičku oslabilo účinek filmu.(10.5.2003)

nieze by som sa nebavil prave naopak, cesta vlakom mi aj vdaka kvalitam tohto filmu usla rychlejsie. ono tema vojny a zakulisie prezivania v casoch vojny tu uz bolo mockrat a mne sa zda, ze pri inych filmoch som sa bavil viac ako pri tomto kachynovom... asi som este moc mlady na dostatocne uznanie kvalit tohto pocinu :).(29.11.2007)

Ono vystihnout doslova "rybářskou poezii" Oty Pavla není příliš jednoduché ! Ale pane Kachyńo smekám opravdu.Sledovat osud napůl židovské rodiny v předválečném Československu a následně ve fašistém protektorátu je doslava balzámem pro duši. Takové lidské pohlazení s plátna opravdu funguje skvěle.Pan Heřmánek v životním výkonu, pan Hrušinský nezapomenutelný.(21.6.2006)

Tak k tomuhle naprosto brilantnímu zpracování povídek Oty Pavla téměř nemám slov. Skvěle natočené, skvělí herci, v čele Karlem Heřmánkem. Zkrátka nezapomenutelný film, který si vychutná každý.(14.6.2006)

Krásný film s pro mě neoblíbeným Karlem Heřmánkem, který však přdvádí životní roli. Skvěle přepsaná povídka Oty Pavla. Jeden z nejlepsích českých filmů.(29.9.2004)