Detektiv Shay je stále více posedlý démony, kteří se kolem něj během vyšetřování začali vyskytovat. A Damien se setkává s jeptiškou Gretou, která se jej pokusí pohřbít zaživa... Psycholožka Damiena Thorna dr. Matthewsová pod vlivem zvláštního afektu na policejní stanici probodne Charlese Powella, Damienova spolužáka, který z obdivu k němu zabil řadu lidí. Matthewsovou v sebeobraně zastřelí detektiv Shay, který je již delší dobu připravený Damiena zatknout. Shay však začíná být Damienem posedlý a v jeho okolí se mu zjevují strašidelné vidiny. Toho si všimnou i jeho nadřízení a odvolají ho ze služby. Simone se mezitím setkává se sestrou Gretou, která přijela z Vatikánu zabít Daminea a zbavit tak svět Antikrista. Gretu a Simone napadne dcera Ann Rutledgeové Veronica, Greta ji však v sebeobraně postřelí. I přes Simonino naléhání Greta odmítne zavolat lékařskou pomoc a věří, že Veronicu uzdraví víra. Na schůzku se Simone přichází i Damien, který se zde setká i s Gretou. Greta však využije chvilky s Damienem o samotě a bodne ho nožem. Poté ho začne mučit za pomoci provazů z trní. Greta zaříkává odstupujícího ďábla a Damienovi se zdají podivné představy. Greta se jej pokusí pohřbít zaživa. Podobným způsobem je umučena Veronica. Damienovi ze však z provazů podaří osvobodit a Gretu poté bodne nožem. (TV Prima)

Aurus

Musím říct že tohle je zatím ne ta nejlepší epizoda, ale rozhodně je nejvíc zajímavá, atmosférická a je zde hodně napětí což je dobře. Ten konec byl hodně dobrej ale zajímá mě jestli to je stále Damien či už jen Satan. Příběh této epizody je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tato epizoda má skvělou, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě 7,5-8/10. Jsem zvědav na poslední epizodu. ()