Damien je propuštěn z psychiatrie, kde se zotavoval z neúspěšné sebevraždy. Ihned se rozhodne setkat s Lyonsem a konfrontovat ho s tím, že ví o jeho roli ve spiknutí... Damien Thorn je po neúspěšném pokusu o sebevraždu převezen do nemocnice a je hospitalizován na psychiatrickém oddělení. Pod vlivem léků a chování spolupacientů se mu zdají různé představy a halucinace. Damien je však propuštěn a je rozhodnutý vyřešit svou situaci, kdy je určitou skupinou lidí považován za Antikrista. Když přichází k sobě do bytu, setkává se tam se Simone a Amanim a na oba se rozčílí - na Simone proto, že se bez jeho vědomí vloupala do jeho bytu a na Amaniho proto, že údajně celou dobu věděl o spiknutí Ann a Lyonse. Damien se poté vydává za Lyonsem a konfrontuje ho se skutečností, že i on podporuje teorii Ann Rutledgeové o tom, že Damien je Antikristem. Lyons to nepřímo přizná. Později se spolu s okruhem nejbližších věnuje modlitbě zasvěcené ďáblu. Detektivu Shayovi je podezřelý výskyt rotvajlerů v jeho okolí a rozhodne se blíže prozkoumat Damienovu minulost. Setkává se s jeho bývalými spolužáky Crayem Marquandem a Charlesem Powellem. Oba mu vyprávějí příběh ze společných studií, kdy se Charles z obdivu k Damienovi nechal zapálit a utrpěl popáleniny. Večer nato se Cray a Charles potkávají v šatnách squashového klubu. Charles Craye ve sprše brutálně ubodá. (TV Prima)

Aurus

Tahle epizoda je asi druhá nejlepší tohoto seriálu i když stále mohou být i lepší. Příběh této epizody je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tato epizoda má skvělou, napětí je zde hodně časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. No jsem zvědav na další epizody. Poslední tři epizody mají nad 70% tak očekávám díly kdy dám i 5*. Za mě epizoda 7 je za mě 7,5/10. ()