Kultovní, až nedotknutelné a v Československé kinematografii stěžejní psychologické drama - to nejspíš ano, ale to ještě neznamená, že ho musíme něpokrytě uctívat i z pohledu zábavně-diváckého. A faktem je, že já se opravdu moc nebavil, mísily se ve mě pocity z dobře zpracovaného tématu, precizně vygradovaného komorního psychothrilleru podpořeného o dva bezchybné herecké výkony, ovšem na druhou stranu s něčím, co mě ubíjelo a nutilo neustále odvracet oči od obrazovky. To "něco" lze jen těžko definovat, je to souhrn nezájmu, nudy, možná únavy z dvou konstantně a stejně se hádajících lidí a zkrátka... Nechci tento film více shazovat, jen nelze počítat s tím, že z něj bude každý na větvi. 6/10(3.4.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Několikrát ve svém životě jsem se pokusil pochopit výjimečnost tohoto díla, nechat se omráčit těmi úžasnými hereckými výkony a pokaždé jsem usnul nudou. Tím jsem patrně potvrdil svůj filmový nevkus, ale přesto mi připadá, že tady se hodnotí spíše to, že ti zlí komunisti ubližovali hodným lidem. Jenže tady si STB dala tu práci s instalací odposlechů ve vile vysokého komunistického funkcionáře, který se jistě vyšplhal nahoru pouze poctivou prací a plněním plánu x-té pětiletky na 150%. Z dnešního angažovaného pohledu je STB zlo, komunista je taky zlo, takže kdo je v této hře hodný a kdo zlý? Mně je to jedno. Kvůli mně tohle z trezoru nikdo vytahovat nemusel, ale nějaký ten pokus o zachycení atmosféry jsem přeci jenom zaznamenal a tak dvě hvězdy posílám tajnou šifrou po kurýrovi ze Západního Německa.(14.1.2015)

(1001) Ucho, piš si: Bylo nebylo, všichni třeťáci a čtvrťáci našeho gymnázia byli vyhnáni do kina na hromadné promítání tohoto "naučného filmu". Já mezi nimi. Seděla jsem si takhle v pohodlné sedačce, užívala si Karlova mistrkousku (ty odskoky na večírek, chroust, mňam, mlask) a poslouchala pitomý smích mých vrstevnic v okamžicích, kdy Jiřina Bohdalová něco pronesla pitvořivým hlasem. Společný výbuch smíchu celého sálu přišel v okamžiku, kdy ve vypjatém momentě promítačům selhala technika a my byli obdařeni elegantním celočerným plátnem. Poté, co film skončil, jedna z řečených dívěk suše utrousila: "To byla konina." I otočila jsem se k ní s fanatickým výrazem: "A kdyby tam byly soulože a vejbuchy, tak to akceptuješ?" A pak jsem arogantně odcházela pryč. ♥♥♥(27.11.2006)

Film, ktorý nám približuje udalosti odohrávajúce sa za totalitného režimu v Československu. Najmä pre mladú generáciu je významným vodítkom k zoznámeniu sa so situáciou, ktorú mnohí pokladali za vynikajúcu ( pretože nemali možnosť spoznať situáciu v krajinách, kde prevládal kapitalizmus ) a iní si dobre uvedomovali, že okrem sociálnych istôt neponúkal tento režim absolútne nič dobré. Dojem z filmu mi podkopávali akurát zdĺhavé dialógy dvoch hlavných hrdinov, ktorí síce predviedli vynikajúci herecký koncert, no ich celonočná konverzačka občas skĺzala do nudy, melanchóliu však vo mne najviac vyvolala depresívna (strašná!) hudba a sugestívne prostredie. Už len za tú klaustrofobickú tieseň nemôžem zhupnúť na priemer. 70%(27.7.2009)

Ucho, slyšíš mě UCHO???(8.2.2007)