Brilantně propracovaná atmosféra strachu. Na člověka dolehnou stalinistické praktiky, kdy si nikdo nemůže být ničím jist. Není to žádná sranda být náměstkem soudruha ministra. A Radek Brzobohatý i jeho tehdejší žena Jiřina Bohdalová zaslouží pochvalu, za ztvárnění svých postav, i když tehdejší režim (by) je jistě moc nepochválil. Ucho je všude, tak bacha co si povídáte! Nebo šup s Váma do trezoru! Na dvacet let! Nepodmíněně!(10.5.2009)

Ucho - to je politický, psychologický thriller, který má nadčasovou hodnotu. Pomalejší rozjezd vynahradí divákovi velmi silná druhá polovina filmu a gradující závěr. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý své role výborně zahrály a atmosféra, kterou film nabídl, ta byla skutečně povedená a doslova krájitelná. Kvůli tomuto snímku nedostal Brzobohatý roli majora Zemana, protože si to tenkrát u soudruhů rozházel. Každopádně tento kousek patří k tomu nejlepšímu co se urodilo v československé filmové zahrádce. Tak hezky potichu, ucho poslouchá...(9.8.2010)

Komorní drama v objetí všudypřítomné paranoii. Ucho není jen filmem o zlovůli komunistické státní moci, ale i dechberoucím psychickým terorem. Orwell české kinematografie.(30.1.2009)

(1001) Ucho, piš si: Bylo nebylo, všichni třeťáci a čtvrťáci našeho gymnázia byli vyhnáni do kina na hromadné promítání tohoto "naučného filmu". Já mezi nimi. Seděla jsem si takhle v pohodlné sedačce, užívala si Karlova mistrkousku (ty odskoky na večírek, chroust, mňam, mlask) a poslouchala pitomý smích mých vrstevnic v okamžicích, kdy Jiřina Bohdalová něco pronesla pitvořivým hlasem. Společný výbuch smíchu celého sálu přišel v okamžiku, kdy ve vypjatém momentě promítačům selhala technika a my byli obdařeni elegantním celočerným plátnem. Poté, co film skončil, jedna z řečených dívěk suše utrousila: "To byla konina." I otočila jsem se k ní s fanatickým výrazem: "A kdyby tam byly soulože a vejbuchy, tak to akceptuješ?" A pak jsem arogantně odcházela pryč. ♥♥♥(27.11.2006)

Ucho, slyšíš mě UCHO???(8.2.2007)