Ucho, piš si - jeden z nejzaslouženějších vrcholů českého filmového alpinismu a jednoznačně nejlepší dílo Karla Kachyňi. Dokonale budované napětí, do morku kostí mrazivá paranoická atmosféra, výborná černobílá fotografie Josefa Illíka, bravurní scénář a excelentní herecké výkony dua Brzobohatý-Bohdalová... Film, který měl už dávno vypoklonkovat všechny ty ve smyčce přehrávané normalizační zhůvěřilosti na programových rozvrzích tuzemských televizí.(21.3.2009)

Snad jediný regulérní český psychothriller. Bravo!(11.4.2003)

Tohle není třeba dlouze komentovat. Snímek, který se perfektně strefil do mého vkusu. Stupňující se depresivní atmosféra a skvělé dialogy. Opravdu vynikající psycho. Takhle se dělá napínavý film. Škoda, že se tak dobrá díla netočí i dnes.(21.3.2008)

Ani se nedivim, ze tento film byl v trezoru - spise je mi zahadou, jak se tvurcum vubec podarilo jej natocit - silnejsi obzalobu STB, jsem nevidel v zadnem jinem filmu - pane Kachyno - klobouk dolu.(25.7.2002)

Ucho - to je politický, psychologický thriller, který má nadčasovou hodnotu. Pomalejší rozjezd vynahradí divákovi velmi silná druhá polovina filmu a gradující závěr. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý své role výborně zahrály a atmosféra, kterou film nabídl, ta byla skutečně povedená a doslova krájitelná. Kvůli tomuto snímku nedostal Brzobohatý roli majora Zemana, protože si to tenkrát u soudruhů rozházel. Každopádně tento kousek patří k tomu nejlepšímu co se urodilo v československé filmové zahrádce. Tak hezky potichu, ucho poslouchá...(9.8.2010)