Kultovní, až nedotknutelné a v Československé kinematografii stěžejní psychologické drama - to nejspíš ano, ale to ještě neznamená, že ho musíme něpokrytě uctívat i z pohledu zábavně-diváckého. A faktem je, že já se opravdu moc nebavil, mísily se ve mě pocity z dobře zpracovaného tématu, precizně vygradovaného komorního psychothrilleru podpořeného o dva bezchybné herecké výkony, ovšem na druhou stranu s něčím, co mě ubíjelo a nutilo neustále odvracet oči od obrazovky. To "něco" lze jen těžko definovat, je to souhrn nezájmu, nudy, možná únavy z dvou konstantně a stejně se hádajících lidí a zkrátka... Nechci tento film více shazovat, jen nelze počítat s tím, že z něj bude každý na větvi. 6/10(3.4.2009)

Zlatá Palma - výběr(14.9.2006)

Herecký koncert Bohdalové a Brzobohatého. Fil disponuje velmi autentickou atmosférou. Z atmosféry filmu sálá dusno oné doby. Film je strhující, diváka jen tak nepustí. Určitě patří k tomu nejlepšímu v české kinematografii. Oceňuji také odvahu všech zúčastněných.(15.12.2005)

Oceňuji obrovskou odvahu režiséra, scénáristy, všech herců i vlastně všech autorů filmu. V roce 1970, kdy většina Čechů klopila hlavy pod tlakem normalizace, natočil Kachyňa úžasný film o jedné noci náměstka ministra a jeho ženy, kteří se vrátí pozdě večer domů po večírku se stranickými a státními špičkami. Doma je čeká jen tma, hluchý telefon, všudypřítomné odposlechy a tajná policie všude kolem domu. Film plný strachu ze zatčení, překypujících emocí a frustrace z nerovného manželství je hereckým koncertem pro živočišnou Jiřinu Bohdalovou a chladného Radka Brzobohatého... Podobně odvážně už snad jen Alexandr Solženicyn napsal v roce 1962 svou novelu z pracovního tábora - Jeden den Ivana Děnisoviče. Ukázka: http://www.sms.cz/film/ucho/ukazka(17.2.2009)

Tohle není třeba dlouze komentovat. Snímek, který se perfektně strefil do mého vkusu. Stupňující se depresivní atmosféra a skvělé dialogy. Opravdu vynikající psycho. Takhle se dělá napínavý film. Škoda, že se tak dobrá díla netočí i dnes.(21.3.2008)

• - Film se natáčel ve vile v Střešovicích v Praze a na zámku v Kroměříži, který zastupoval Pražský hrad. Vila, ve které se film natáčel, se nachází v Praze 6 v ulici U laboratoře 438/7. (otík)

• - Skladba, na kterou hopsají funkcionáři na večírku, je Kmochův kvapík "Na motoru". (L_O_U_S)

• - Hneď ako bol film po okupácii "spriatelenými vojskami" dokončený, zmocnili sa ho sovietski ideológovia a uvádzali ho len v strážených projekciách ako doklad československej kontrarevolúcie. Na Kube platí ale jeho zákaz stále. (Raccoon.city)