• WANDRWALL
  **

  Poetický film o dítěti jež prošlo nemocí, a pak zase skákalo i do kaluží...(11.8.2010)

 • dopitak
  ****

  3 hvězdičky za film a jedna navíc ze skvělý smysl pro detail, kterého je tento Kachyňův film plný. Už ve Fany jsem si toho všiml (scéna, kdy místní výtečník Zahradník plive z mostu). Fany sice vznikla o mnoho let později, ale viděl jsem ji ( a hrál jsem v ní) dřív .-)(25.12.2007)

 • Slarque
  *****

  Naprosto vynikající film. Skvělá kamera i hudba, výborně navozená atmosféra, přesvědčivé herecké výkony v čelem s dokonalým Vladimírem Dlouhým. To prostě nemá slabé místo.(3.2.2007)

 • dobytek
  **

  Je to takový poetický a pořád tam lítaj (tady se spíš belhaj o berlích) nějaký haranti. Prostě typickej Kachyňa. Já ty Kachyňovy filmy až na pár čestnejch výjimek prostě nějak nemusim. Navíc mi lezla na nervy Liškova "cirkusová" hudba.(16.12.2014)

 • CaptainNor
  ****

  Film pro mne znamená především objev Vladimíra Dlouhého, dnes jednoho z nejlepších herců. Velice lyricky pojatý příběh z krásných a čistých časů. Věřím se Zdeňkem Svěrákem, že pokud se vůbec úpělo pod jhem C. & k. monarchie, dalo se to vydržet. Tento film byl pro mne už od malička tolik smutný a depresivní, že se mu bojím udělit plný počet, i když by si ho bezesporu zasloužil. Pokud myšlenka filmu přispěla k tomu, že se někdo po osudové ráně zvedl, našel štestí sám v sobě a šel dál, pak už jen tím splnil svůj účel..(6.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace