Toto není nejlepší dětstký film. Znám, znáte i vy ostatní spoustu lepších. Tak proč všichni hodnotíte tak vysoce?(9.1.2012)

Tak tento film mozna navzdy zustane jednim z nejlepsich detskych filmu u nas natocenych. Stastna ruka pana rezisera, ze si vybral tak vyborne mlade herce, kteri se mu odvdecili naprosto verohodnymi vykony (mam tim namysli samozrejme hlavne Vladimira Dlouheho), ale ani dospeli herci nezustavaji pozadu.(25.7.2002)

Kdybych já byla věděla, kde můj milej oře, byla bych za ním běžela, přes nejhlubší moře. Nic mně není, líto je mně, když já si na tebe vzpomenu, srdce bolí ve mně, srdce bolí ve mně...(21.12.2011)

• - Zdena Hadrbolcová (Adamova matka) dochádzala na natáčanie z Prahy červeným Fiatom 600. (Raccoon.city)

• - Točilo se v Holašovicích. Hřebčín je v obci Nový dvůr. (M.B)

• - Skanzenová dedina, kde sa film natáčal, je v dnešnej dobe pamiatkou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. (Raccoon.city)