Už zase skáču přes kaluže

Jumping Over Puddles Again

Už zase skáčem cez kaluže

(festivalový název)

Jumping Over Puddles

I'm Jumping Over Puddles Again

Rodinný / Drama

Československo, 1970, 87 min

Jednou z nezpochybnitelných schopností génia Kachyni bylo úchvatné převedení obyčejného venkovského života v ojedinělý filmový zážitek. Vladimír Dlouhý sklízí stejné sympatie jako Tomáš Holý a jeho nezlomného dětského ducha mu divák věří v každém pohledu. Kachyňa zbytečně netlačí na pilu, co se týče emocí a uvolňuje je ze samotného jádra věci, díky čemuž není toto vitální drama sentimentální, ale upřímné, láskyplné a každý, kdo jej viděl má možná nutkání přehodnotit své postoje k životu a být o něco více nebojácný a houževnatý. Skutečně přínosné dílo, které ani po tolika letech neztratilo nic ze svého půvabu a výpovědní hodnoty. 80%(8.12.2013)

Kachyňa v plné polní(9.11.2010)

Výborný herecký výkon mladého Dlouhého, Kachyňa dokázal, že i za hluboké totality se u nás daly natočit filmy, které nehýřily soudružkami a agitační politikou.(26.12.2009)

Kdybych já byla věděla, kde můj milej oře, byla bych za ním běžela, přes nejhlubší moře. Nic mně není, líto je mně, když já si na tebe vzpomenu, srdce bolí ve mně, srdce bolí ve mně...(21.12.2011)

Jsem okouzlen. A to to přitom neříká nic jiného než že se člověk ani skrz ty zdánlivě nepřekonatelné překážky nemá vzdávat svých snů. Až se stydím, že jsem prve viděl teprve toto úterý; ocenil bych to už tehdy jako dítko školou povinné jako jeden z vrcholu naší tvorby pro děti a mládež? 80%(24.4.2015)

• - Zdena Hadrbolcová (Adamova matka) dochádzala na natáčanie z Prahy červeným Fiatom 600. (Raccoon.city)

• - Točilo se v Holašovicích. Hřebčín je v obci Nový dvůr. (M.B)

• - Karel Hlušička ve svém soukromém životě vlastnil klisnu jménem Zita a jako amatérský jezdec chodil do Velké Chuchle jezdit na koních. Pro natáčení filmu se tedy o koních nemusel o jízdě na koníc vůbec nic učit. (Terva)