„Takhle máme vybudovat socialismus?“, rozčiluje se Jaroslav Marvan nad svými soudruhy, načež mu je záhy ukázána ta správná budovatelská cesta – společnou prací dokážeme zázraky nejen v plnění Plánu, ale i na hudebním poli. Z Prahy přijede náměstek (taky vám tak připomíná Stalina?), rozdá nástroje, a hudbo hraj! Z počátku je to hrůza. Člověk pod tím návalem propagandy nerozpozná nic osobitějšího. Pak se ale pomaloučku začne rozjíždět poměrně příjemná komedie (v podstatě už je to film pro pamětníky), slušně obsazená, s několika skutečně hezkými nápady (tlukot srdce vystrašeného muzikanta udá rytmus celé kapele; scéna, kdy náměstek rozdává nástroje bez střihu zešedne a změní se v obraz v televizi). Taky mám rád postavu Oldřicha Nového. Sice se dá chápat jako člověk, který za První republiky neuspěl, a až v socialismu mu někdo začne rozumět, ale vidím to i trochu jinak. Jeho postava jako by do děje vdechovala jakýsi západní, volnější styl myšlení, který dodá smysl tupému dělnickému životu ostatních hrdinů. Je těžké odvrátit oči od ideologického rastru příběhu, ale byla by škoda ignorovat některé nesporné kvality.(13.2.2006)

Na tehdejší dobu veliká událost, hudba, zábava, komedie, jakých bylo nedostatek. Ono to tehdy nebylo určitě jednoduché a pánové Kadár a Kloss se moc snažili spolu s celým hereckým týmem...takže neházejme odsudky. Kdo v téhle době žil, byl určitě rád za změnu, která mu byla nabídnuta.(30.11.2007)

• M.E.J.L.A.

Kadára s Klosem mám rád, ale ani to mě nepřiměje se nad touto chatrně vyprávěnou "komedií" slitovat. Korunu tomu nasazuje neskutečně trapná postava hraná Otomarem Krejčou, jehož podobnost se Stalinem jistě nebyla náhodná.(22.4.2008)

• rt12

Měla jsem co dělat, abych tuhle poletářskou záležitost dokoukala. O. Nového jsem litovala.(27.5.2014)

• sinp

Jaroslav Marvan se až překvapivě často nechával naverbovat do pochybných komedií temných padesátých let. Ne, že by se snad Hudba z Marsu přiblížila kvalitě pecek pánů Vlčka či Sequense (ve své době byl tento film dokonce těžce kritizován), nicméně mnohé scény zákonitě musejí vyhlížet směšně. K tomu režie není silnou stránkou a satira je až půvabně drobná. Hold úderné duo Kadár a Klos mělo to lepší teprve před sebou a tuhle epizodku nechali zapomenout ve víru dějin.(20.10.2005)