My Slováci moc tie komédie nevieme a keď dáka fakt vtipná vyjde, nevieme sa za ňu postaviť. Katka má šarm a dôvtip, množstvo veselých momentiek a nádhernú predstaviteľku. Nemôžete to brať ako komunistickú agitku. Hodne nedocenené 7 z 10.(22.3.2014)

Príjemná hlavná predstaviteľka, "stará" herecká škola a oddychový film. Škoda len toho všadeprítomného úderníckeho podtónu.(19.1.2006)

Kadár byl borec. Když uvážím dobu vzniku a míru ideologického tlaku, je to mnohem lepší, než bych mohla čekat, navíc v rovině romantické komedie skutečně příjemná zábava.(12.1.2010)

Veselohra Katka je dnes zábavná tým, aká je to kravina. Svojim spôsobom je to však aj fajn romantická komédia, len je trochu škoda, že tej romantiky tam nebolo viac a na jej úkor sledujeme niečo ako zápletku, týkajúcu sa nejakého technického zlepšováku, alebo niečo podobne nepodstatné. Najzaujímavejším dejovým zvratom tu pre mňa bola zmena vizáže hlavnej predstaviteľky. Tá sa chová v novom prostredí ako slon v porceláne, ja by som z nej chytal záchvaty, ale je pekná a tak sa muži o ňu zaujímajú. Po romantickej scéne v horách som čakal, že v tej nasledujúcej si bude párik bližší, no a oni si stále vykali! Ako hovorím, dnes je Katka zábavná z iných príčin, ako v 50. rokoch.(20.11.2014)

• Radko

Oj, slovenská dedina zaostalá, bez priemyslu, neúderná ! Trebaže švárnemu dievčaťu pobaliť si škvarkov, opustiť otcovskú postať a ľaľa do textilnej fabriky pod Tatrami !! Veď ju tam aj plagátmi volajú !!! Pančušky ponavliekať na horúce tyče, po nociach trénovať na krajčírskej makete, zlepšováky vymýšľať. Súperiace partie úderníčok z pančuchárne a z pletiarne sa idú pretrhnúť aby prekročili plány. Bodré úsmevy, driečny majster plný lásky a zlomyseľný fiškus-úradník. Všetko je jasné a dané, stačí len pracovať s nadšením a vierou v maximálne prekročenie noriem a optimistická agitka na radostnú prácu v priemysle je hotová.(19.1.2006)

• - Jedná se o první čistě slovenskou komedii. (P. J. D.)

• - Závod na výrobu pančúch, v ktorom pracuje Katka (Božena Obrová), sa nachádza v slovenskom meste Svit, nesie názov TATRASVIT a funguje dodnes. (Raccoon.city)

• - Filmovalo se na Štrbském Plese. Natáčelo se také na nádraží v Tatranské Lomnici. (M.B)