Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Není to sice typ parodií Lipského nebo Pytlákovy schovanky (těm se na západě blíží asi jen Galaxy Quest), ale je to nejlepší parodie svého typu. "Nikdy neviděli ženu. Tak jako jejich otcové a dědové." - "Skóre jako Total Recall..." - "Je zamčeno. A zevnitř." - "Příteli, nikdo netouží po svobodě tak jako já. Ale nikam utéci nemohu. Svázali mi tkaničky. - Uzel. Bastardi."(6.6.2006)

Výstřely na bránici jsou skutečně žhavé .(28.7.2006)

Nejlepší komedie 90tých let. Charlie Sheen na vrcholu. Nezapomenutelné scény(gumový medvídci, slepice...). Neuvěřitelně vtipný film co rozesměje snad i mrtvolu. Po Xtém shlédnutí jsem si všiml jisté drobnosti, která je velmi usměvavá. Ve scéně, kdy vojáci střílejí z granátometu si všimněte jaké mají vlajky na rukou(určitě budete znát tuto vlajku více než dobře). Nejlepší parodie v historii filmu, která vynesla na vrchol kariéry kamennou tvář Charlieho Sheena a je dodnes nepřekonanou klasikou plnou neskutečného počtu vtípků.(26.11.2004)

Pro mě jasně jeden z nejlepších parodických filmů, který v mých očích překonal svého předchůdce. Spoustu naprosto originálních gagů, hlášek a nezapomenutelných situací (nejvíc se mi líbí jak Charlie Sheen zabije vojáka slepicí :-)).(29.11.2007)

Přesně to, co si tvůrci parodie myslí o filmech jako Rambo a spol. si o nich myslím i já. Nadčasové! TAKŽE TA BLONĎATÁ HOLČIČKA JSEM JÁ? A TO SI MÁM ODBARVIT VLASY???(16.4.2003)

• - Ve filmu si cameo zahrál otec Charlieho Sheena (Topper Harley) Martin Sheen (Benjamina L. Willard), a to ve scéně, kdy se spolu se synem potkávají na míjejících se lodích. Jejich pozdrav zní: "Líbil ses mi ve Wall Street.", což je odkaz na film Wall Street (1987), ve kterém si spolu zahráli (Bud Fox a Carl Fox). Když si Topper píše deník a jeho myšlenky jsou přerušeny Benjaminem, který cituje scénu z filmu Apokalypsa (1979), jedná se o odkaz na tento film, ve kterém ztvárnil onu postavu. (Prochy38)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 114. Topper Harley (Charlie Sheen) zabije 103 lidí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Charlie Sheen na sobě tvrdě pracoval, aby si vypěstoval svaly takové, aby mohl parodovat Sylvestera Stallona. Cvičil i osm hodin denně. (duklak2)