Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Podle mě lepší než jednička. Už jen proto, že se zde objevují tři úžasní herci, kteří dostali neméně skvělé role: Charlie Sheen(Topper Harley), Lloyd Bridges(pan prezident) a Jerry Haleva (Saddam Hussein). Poslední světelný boj mezi prezidentem a Saddamem je výborný co dodat. Sice se mi zdá, že se ve filmu objevuje méně hlášek než v jedničce, ale evidentně mu to nevadí a film je stále tak zábavný. Takovýchto filmů se už asi moc nedočkáme. --- Potřebuju sklenku vody, asi mi vyschl jazyk. Není můj ztratil jsem ho v Laosu. uřízl mi ho komunista. Asi ho potřeboval do boty...dali mi jazyk baseta.(3.8.2006)

Nejkrvavější film všech dob.(10.5.2007)

Žhavé výstřely nikdy nebyly úplně můj šálek čaje, např. série Bláznivých střel se mi zdá vtipnější a nedokážu ani přesně říct proč. Možná většina vtípků ve Žhavých výstřelech jsou až moc přitažené za vlasy (a přesto právě to je činí tak oblíbenými). Každopádně za shlédnutí stojí, takhle bláznivé parodie už se totiž dnes netočí... 6/10(17.11.2016)

Oproti jedničce genialita i lacinost humoru vyhnána do extrému, až si člověk uvědomí, jak tenká je vlastně hranice mezi Hot Shots! a současnými dementními parodiemi. Azbestový prezident Thomas 'Tug' Benson by měl nahradit Obamu, ať se trochu pozvedne úroveň banketů v Bílém domě..(14.12.2009)

Vyborny, pekne vysoka latka pro vsechny nasledujici parodie.(27.11.2003)