Žhavé výstřely 2

Hot Shots! Part Deux

Horúce strely 2

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1993, 86 min

Zdařilé pokračování parodie z dob kdy se tento žánr ještě nezakládal pouze na zkopírovaných scénách slavnějších kolegů a hromadě bouchání se do hlav a pšoukání... Part Deux sice kvalit jedničky nedosahuje, ale i tak má originálních nápadů na rozdávání a tak je divák tvůrcům odpustit i těch několik málo trapnějších momentů.(23.7.2007)

Dvojka je o hodně lepší než jednička. Tolik gagů, že to nevydejcháte. Samozřejmě musíte znát základní filmy ("Líbil ses mi ve Wall Street").(22.3.2003)

Maxizásobárna parodií, hlášek a humoru pokračuje a neslevuje ani o píď. Povaluje na lopatky nejen všechny možné béčkové akčnáky (hlavně "Rambo III") a jejich nereálné scény, ale i klasiku ("Základní instinkt", "Děla z Navarone"). Parodie je jeden z nejožehavějších filmových žánrů. Tvůrci musejí dávat jednak pozor aby neurazili tvůrce parodovaných záležitostí a jednak udělat skutečně vtipnou záležitost, při které se budou smát i ti, kteří parodované originály třeba vůbec neznají. A právě dvojice "Žhavých výstřelů" je prototypem a vzorem pro další tvůrce parodií.(21.3.2006)

Snad ještě lepší než "jednička". Základní instinkt může jít k šípku :-) a to jsem ho na CSFD nedávno hodnotila 5*. O Rambovi a spol. nemluvě.(26.3.2005)

Stejne vytecna parodie jako jednicka, navic s Rowanem Atkinsonem jako tresnickou na dortu.(4.9.2003)

• - Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: "Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum.Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři."  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (Doplh11)

• - Český dabing prezidenta Bensona (Lloyd Bridges) obstaral Bohumil Švarc, který daboval také Dartha Vadera z filmové série Hvězdné války, na kterou snímek odkazuje. (Studioworks)

• - Původní název filmu byl Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank. (viperblade)