Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Falko

Chapem, ze nie kazdemu moze tento humor sadnut, ale pre mna je tato komedia nielen nostalgia, ale zaroven skvela spomienka na uspesne filmy 80-tych a zaciatku 90-tych rokov a na zazitok z kina sa neda zabudnut. Pacila sa mi spojitost s filmami, akoze Charlie Sheen napodobnuje Ramba a ma zachranit svojho velitela Richarda Crenna zo zajatia, pricom je to ten isty Richard Crenna, ktory hral aj v skutocnom Rambovi. Potesila ma aj mala uloha Rowana Atkinsona, ale tiez aj Martin Sheen ako kapitan Willard z APOKALYPSY. Priamo alebo aj nepriamo sa tu paroduju tieto filmy: RAMBO 3 (1988), ZAKLADNY INSTINKT (1992), APOKALYPSA (1979), WALL STREET (1987), PREDATOR (1987), ROBOCOP (1987), TOTAL RECALL (1990), TERMINATOR 2 (1991) alebo aj HVIEZDNE VOJNY (1977). _________ Charlie Sheen - (Topper Harley) +++ Lloyd Bridges - (Prezident Benson) +++ Valeria Golino - (Ramada Rodham Hayman) +++ Richard Crenna - Plukovník Denton Walters) +++ Brenda Bakke - (Michelle Rodham Huddleston) +++ Miguel Ferrer - (Arvid Harbinger) +++ Rowan Atkinson - (Dexter Hayman) +++ Jerry Haleva - (Saddam Hussein) +++ Martin Sheen - (Kapitán Benjamin L. Willard) +++ Produkcia: Pat Proft +++ ()

flanker.27

Není to sice typ parodií Lipského nebo Pytlákovy schovanky (těm se na západě blíží asi jen Galaxy Quest), ale je to nejlepší parodie svého typu. "Nikdy neviděli ženu. Tak jako jejich otcové a dědové." - "Skóre jako Total Recall..." - "Je zamčeno. A zevnitř." - "Příteli, nikdo netouží po svobodě tak jako já. Ale nikam utéci nemohu. Svázali mi tkaničky. - Uzel. Bastardi." ()

Niktorius

Po včerejší repríze odebírám jednu hvězdičku. Tenhle humor mi příjde laciný úplně stejně jako ty triky a kulisy. Oceňuji akorát, že film se neotírá jen o ty nejznámější blockbustery své doby (jak tomu bývá zvykem u dnešních parodií), ale i o proslulé filmy z minulosti - filmový fanoušek pak alespoň může mít radost, ze všech těch narážek které pochopil :-) Setkání Martina s Charliem ("Líbil ses mi ve Wall Street") jsem se z celé rodiny zasmál jen já ;-) ()

RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Tvůrcům není v této geniální parodii série Ramba, Hvězdných válek, reklamy na Duracell, Terminátora 2, Děl z Navarone, Základního instinktu, Casablancy, Apocalypsy a údajně i dalších filmů nic svaté. Ani američtí prezidenti ne, o Saddámu Hussejnovi bez podprsenky nemluvě. Hlášky padají jedna za druhou s obrovskou kadencí. "Znáš místo odletu. Pokud za 15 minut nepřijdu, vite, co dělat." -"Jó, rychle vypadnout" - "Ne, ještě 15 minut počkat." Trailer: http://www.csfd.cz/film/5-zhave-vystrely-2/videa/?type=1 ()

nascendi

Po mohutnej dávke nápadov, ktorými hýrili Horúce strely málokto predpokladal, že tvorcom ostala ešte veľmi slušná zásoba aj na rovnako dobré pokračovanie. A niekedy sa pokúšam odhadnúť, pri koľkom zhliadnutí sa prestanem na niektorých scénach (napr. v kláštore) hlasno smiať. Viacerí sa zaoberajú tým, či je lepšia jednotka alebo dvojka. Výhodou dvojky je, že paroduje viaceré filmy a má tak širšie pole pôsobnosti. Nevýhodou je zasa to, že zbytočne obsahuje niekoľko gagov za hranicou vkusu. Takže podľa mňa plichta. ()

• Před vysvobozením Toppera (Charlie Sheen) si 2 vojáci obarví obličej kvůli maskování na černo. Když však po přistání Toppera hledají, jejich obličeje jsou čisté. (chleba24)
  • Původně bylo v plánu natočit v roce 1995 i třetí díl Žhavých výstřelů, ale Charlie Sheen (Topper Harley) odmítl kvůli přípravě na roli ve filmu Nebezpečné pády (1994). (NiaWolf)