Není to špatné, ale buď měl Vorel přitlačit na dramatickou rovinu a komediii ponechat jen na bázi prvků, anebo to udělat naopak. Takhle film přešlapoval napůl cesty, aby se místy jen nerozhodně nakláněl na tu či onu stranu. Po herecké stránce solidní a byť Koháka příliš nemusím, pokud tedy zrovna nechytá za Houslice, tak tady mi seděl. Holubová pak zahrála to co měla a zamrzí málo využitá dvojice Budař-Čtvrtníček. Lepší průměr, který vidím jako lehce promrhanou příležitost. 60%(19.3.2017)

Okrem jasných rysov Vorla (pohľady hercov do kamery a.i.) to z jeho strany nebola až taká katastrofa. Film síce nenudil, tých 80 minút ubehne rýchlo, ale smršť hlášok, vtipov a historiek sa nám dostávalo ako šafránu. A ešte jedno. Celý film som si nemohol pomôcť a neubrániť sa dojmu a porovnávaní s filmovým Václavom. Musím povedať, že trochu iná liga. Trojan vs. Kohák je v tomto smeru ako herec Národního a ochotník v Maryšy. Slabé 3*(23.3.2017)

Taková pohodová vesnická klasika.(19.3.2017)

• Gogo333

Od filmu jsem teda čekal něco jiného. Má to být komedie a podle popisku sem čekal něco nahláškovaného jako Gympl, bohužel nějak zapomněli na ty vtipy a vylezlo z toho spíše drama. Celý film se řeší rasismus, smrt, násilí na ženách, peníze a nějaký fór nikde. Nakonec sem se zasmál asi jedné scénce a toť vše. Na filmu je vidět Vorlova práce, ty jeho detaily na obličeje se nedají přehlédnout. 50%(6.10.2016)

Vlastně by mi možná jenom stačilo, kdyby Vorel nechal Koháka, Budaře a Čtvrtníčka celou dobu sedět u piva a házet hlášky u fotbalu...ale tohle taky nebylo špatné. Sice moc nevím, čím se tohle liší od tuny tv filmů, které proplouvají čétéčkem, ale ten výsledný Instalatérův dojem je u mě dost pozitivní.(18.3.2017)

• - Film byl inspirován skutečným instalatérem z Tuchlovic, Timotejem Šulko. (Zdroj: kladensky.denik.cz) (P. J. D.)

• - Zajímavostí je, že režisér Tomáš Vorel st. se s původní skutečnou postavou - dle níž je film natočen - osobně zná a to díky příhodě, při níž mu instalatér v Praze opravoval umyvadlo. (Zdroj: kladensky.denik.cz) (P. J. D.)

• - Filmaři museli kvůli scéně, kdy postava Evy Holubové češe třešně, nejdřív ovoce pracně na strom navěsit, protože je sežrali špačci. (Fenk)