poster

Juha

 • Finsko

  Juha

 • Slovensko

  Juha

Drama / Romantický

Finsko, 1999, 78 min

Režie:

Aki Kaurismäki

Předloha:

Juhani Aho (kniha)

Scénář:

Aki Kaurismäki

Kamera:

Timo Salminen

Hrají:

Sakari Kuosmanen, Kati Outinen, André Wilms, Markku Peltola, Elina Salo, Ona Kamu, Outi Mäenpää, Tuire Tuomisto, Tatiana Soloviova, Esko Nikkari, Jaakko Talaskivi, Eero Pekkonen, Sami Kuoppamäki, Juuso Nordlund, Anssi Tikanmäki, Jari Yliaho, Pekka Nikander, Carl-Erik Calamnius, Matti Hyvönen, Matti Heino, Anne Kumpulainen, Pertti Gebhart, Toshitake Shinohara, Keijo Nyrhinen, Jukka Rautiainen, Pekka Saarela, Helena Ilmonius, Atte Blom, Peter von Bagh, Irja Lötjönen, Antti Nurmi, Heli Heino, Henri Heino, Tomi Heino, Ilmi Lavonen, Väinö Vaherkoski, Tuuli Savela, Meri Savela, Salla Eronen, Pentti Auer, Akseli Pesä, Vesa Häkli, Anu Frosterus, Matti Rantanen, Erkki Lahti, Kari Pulkkinen, Pertti Nieminen, Clas-Ove Bruun, Sérgio Machado, Eetu Suomalainen, Ada Forsberg, Antti Ojalehto, Veli Laakkonen, Jarmo Malinen, Varpu Lundberg, Saana Sandholm, Tuija Riikonen, Kaarina Hilari, Pertti Dolck, Vesa Salminen, Mikael Streng, Erna Vasama, Paula Oinonen, Helka Viljanen, Erja Dammert, Lilja Helin, Marita Hytönen, Iiris Nieminen, Tuula Törmälä, Ilkka Mertsola, Timo Salminen, Irmeli Debarle, Marja-Leena Helin, Hellevi Grönholm-Rytkönen, Jaakko Palmunen, Taisto Vartiainen, Mikko Eronen

Producenti:

Aki Kaurismäki

Střih:

Aki Kaurismäki

Zvuk:

Jouko Lumme

Scénografie:

Markku Pätilä, Jukka Salmi

Masky:

Nadja Delcos

Kostýmy:

Marja-Leena Helin
(další profese)
 • betelgeuse
  ****

  Bez krásně šlapavé a emocemi přebité hudby by byl tenhle Kaurismakiho návrat k němým filmům jenom zajímavou libůstkou a standardním melodramatem. Takhle si to ale pěkně produpává až k tragickému konci...(6.1.2003)

 • sochoking
  *****

  Juha-čiernobiela nemá dráma, ktorá je perfektne doladená a vyfarbená hudbou. ' Human trafficking' v nemom filme :) Prostredie deja vsadené do čias majora Zemana... Starí, slizkí, ulízaní oplzlíci, hnusné kurvy a chlapík so sekerkou. Je to síce len na jedno zhliadnutie, ale rozhodne nesklame. A tá hudba je skutočne fantastická!(19.2.2009)

 • dwi
  ***

  Vytvořit film, který se diametrálně odlišuje od ostatních, ještě neznamená záruku kvality (originality možná). Aki Kaurismaki pojal Juhu jako černobílou němou výpověď, kterou však zbytečně znásilňuje občasnými reálnými zvuky (zavírání dveří, píseň zpěvačky, broušení sekery). To by se ještě dalo brát jako maličkost. Neodpustitelná je ale chladnost, jenž chtě nechtě vystupuje na povrch. Nezachrání ji ani hřejivá hudba, poetika některých scén, výkon Marji. Téma filmu režisér nepříliš šťastně přebírá z jiných snímků, nejspíše spoléhá na již zmiňovanou originalitu. Herci samotní podávají přesvědčivé výkony, ale chvilková naivita v jejich partech odkazuje na to, že si nejsou zcela jisti ve svých pozicích. Nechci jen kritizovat, protože některé scény stojí opravdu za to vidět. Přesto si myslím, že Kaurismaki má na víc.(22.12.2003)

 • Katullka
  *****

  37. LFŠ UH 2011(2.5.2012)

 • ninon
  **

  Na němý film až příliš hlučné (hudba, vrčení auta, zvuk dveří apod.) a hrozitánsky nudné. Takhle mě nenudil žádný film němé éry. Závěr to téměř zachránil na 3, ale skládková scéna zase skopla do úrovně 2. Takovou bídu bych od Kaurismäkiho nečekala.(21.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace