poster

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku

 • Finsko

  Leningrad Cowboys Go America

 • Leningrad Cowboys Go America

Komedie / Road movie

Finsko / Švédsko, 1989, 78 min

 • Subjektiv
  ***

  Posmutněle, mlčenlivě jedou leningradští kovbojové s prázdnými výrazy prázdnou krajinou od klubu ke klubu, trápí se, ztrácí se, nechápou tu divnou zem, divák se jim škodolibě směje a zároveň úspěch přeje. Silné ***.(12.10.2010)

 • petaspur
  ****

  Leningradští kovbojové jsou v okolí severního polárního kruhu bezkonkurenčně nejstylovějším hudebním tělesem, které pod vedením slibotechnového manažéra Vladimira vyráží ohromit USA. S pečlivě načesanými kohouty na hlavách, kamenými výrazy v tvářích a slovníkem v rukou nevěřícně sledují americkou realitu, s pohledy upřenými na ulici čekají na začátek násilí a začínají tušit, že Vladimirem slibovaný úvodní koncert v Madison Square Garden se asi konat nebude.(30.11.2008)

 • Gemini
  *****

  Je to taková příšerná píčovina až si to prostě zaslouží absolutní hodnocení. Leningradští Kovbojové jsou jako skupina sami o sobě dost příšerní (a hraje jim to fakt do pohody:)), a když se ještě nechají režírovat někým jako je Aki Kaurismäki, vznikne z toho ujetost ještě desetkrát ujetější než třeba Svéráz Národního Lovu, abychom zůstali ve stejných zeměpisných šířkách:)(28.1.2003)

 • sochoking
  ****

  Ten Kaurismäki musí drbnúť tú biedu do každého filmu !(24.7.2010)

 • Vishnar
  ****

  "V Americe chtějí pouze americké skupiny. Od teď jste jedna z nich. V Americe všichni mluví anglicky. Od teď i vy. Kdo neumí, ať se začne rychle učit." "Tady máte čtvrťák, ne abyste to propili všechno." "Takže začneme v Madison Square Garden, potom třeba Yankee stadium. Dobře?" "Dobrý." "Ale nejdřív bych si je rád poslech." "Je to nutný?" "Docela jo." "Nedá se tomu vyhnout?" "Ne." Leningradští kovbojové sice nedobydou Ameriku podle svých představ, ale rozhodně zaútočí na mexické hitparády. Trhlá muzika, trhlý boty, trhlý účesy, mrtvola v ledu s pivem a Jim Jarmusch jako prodavač aut.(22.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace