poster

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku

 • Finsko

  Leningrad Cowboys Go America

 • Leningrad Cowboys Go America

Komedie / Road movie

Finsko / Švédsko, 1989, 78 min

 • Radek99
  *****

  Jedna z nejpodivnějších, nejzajímavějších a svým způsobem z nejzábavnějších komedií, co kdy byly natočeny. Úžasně stylizovaný film o finské kapele, která se rozhodne prorazit v USA, ale osudem je nasměrována ke kariéře v Mexiku:-) Jejich cestu na mexickou svatební slavnost oklikou přes Spojené státy tak dokumentuje tahle podivuhodná road-movie, která je plná všelijakých bizarností, šílených písní, ujetého humoru a stylizace kapely, která dosahuje dokonalosti. Aki Kaurismäki natočil nízkorozpočtový film, který dokazuje, že v komediálním žánru rozhodují nápady a ne peníze... Silný finský originál... (i když...Kaurismäkiho styl plný pomalého tempa, statických obrazů a minima střihu se velmi blíží ve filmu ne náhodou účinkujícímu americkému králi nezávislého filmu Jimu Jarmuschovi a jeho režijnímu rukopisu)(18.3.2007)

 • Ruut
  ***

  Moc málo nihilistické, ale pár zajímavých vtípků tam je.(13.12.2011)

 • Gemini
  *****

  Je to taková příšerná píčovina až si to prostě zaslouží absolutní hodnocení. Leningradští Kovbojové jsou jako skupina sami o sobě dost příšerní (a hraje jim to fakt do pohody:)), a když se ještě nechají režírovat někým jako je Aki Kaurismäki, vznikne z toho ujetost ještě desetkrát ujetější než třeba Svéráz Národního Lovu, abychom zůstali ve stejných zeměpisných šířkách:)(28.1.2003)

 • Superpero
  ****

  Zase trochu něco jiného. Lenigradští kovbojové jsou skupina s bezkonkurenčně nejšílenějšímy účesy jaké jsem kdy viděl. To jak ve filmu stále měnili styl hudby bylo hustý a zvlášť country bylo k popukání. Potěší i cameo Jima Jarmusche, jehož režijnímu stylu je Kaurismäki hodně podobný.(6.4.2006)

 • Tatatranka
  ***

  Umazaná. Z lennigradského pole ořezané panoráma továrních komínů made in USA. Cesta po směru zdlouhavé ofiny lenningradských kovbojů, cesta za úspěchem v rytmu rock ´n´ rollu. Vysmáté tři stars.(3.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace