poster

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku

 • Finsko

  Leningrad Cowboys Go America

 • Leningrad Cowboys Go America

Komedie / Road movie

Finsko / Švédsko, 1989, 78 min

 • Superpero
  ****

  Zase trochu něco jiného. Lenigradští kovbojové jsou skupina s bezkonkurenčně nejšílenějšímy účesy jaké jsem kdy viděl. To jak ve filmu stále měnili styl hudby bylo hustý a zvlášť country bylo k popukání. Potěší i cameo Jima Jarmusche, jehož režijnímu stylu je Kaurismäki hodně podobný.(6.4.2006)

 • Subjektiv
  ***

  Posmutněle, mlčenlivě jedou leningradští kovbojové s prázdnými výrazy prázdnou krajinou od klubu ke klubu, trápí se, ztrácí se, nechápou tu divnou zem, divák se jim škodolibě směje a zároveň úspěch přeje. Silné ***.(12.10.2010)

 • lena60
  ****

  Jednotlivé scénky jsou vynikající. Vtipné. Jen sám Matti Pellonpää působí v roli bosse Vladimira, který se pokouší uvést bláznivou kapelu Leningrad Cowboys na americký hudební trh, komicky. Ale celkový dojem? Víc než na tři hvězdy to není. Edit.: Po zhlédnutí filmu na velkém plátně v kině (červenec 2011) mírně upravuji své hodnocení.(10.1.2009)

 • Vishnar
  ****

  "V Americe chtějí pouze americké skupiny. Od teď jste jedna z nich. V Americe všichni mluví anglicky. Od teď i vy. Kdo neumí, ať se začne rychle učit." "Tady máte čtvrťák, ne abyste to propili všechno." "Takže začneme v Madison Square Garden, potom třeba Yankee stadium. Dobře?" "Dobrý." "Ale nejdřív bych si je rád poslech." "Je to nutný?" "Docela jo." "Nedá se tomu vyhnout?" "Ne." Leningradští kovbojové sice nedobydou Ameriku podle svých představ, ale rozhodně zaútočí na mexické hitparády. Trhlá muzika, trhlý boty, trhlý účesy, mrtvola v ledu s pivem a Jim Jarmusch jako prodavač aut.(22.9.2008)

 • Radek99
  *****

  Jedna z nejpodivnějších, nejzajímavějších a svým způsobem z nejzábavnějších komedií, co kdy byly natočeny. Úžasně stylizovaný film o finské kapele, která se rozhodne prorazit v USA, ale osudem je nasměrována ke kariéře v Mexiku:-) Jejich cestu na mexickou svatební slavnost oklikou přes Spojené státy tak dokumentuje tahle podivuhodná road-movie, která je plná všelijakých bizarností, šílených písní, ujetého humoru a stylizace kapely, která dosahuje dokonalosti. Aki Kaurismäki natočil nízkorozpočtový film, který dokazuje, že v komediálním žánru rozhodují nápady a ne peníze... Silný finský originál... (i když...Kaurismäkiho styl plný pomalého tempa, statických obrazů a minima střihu se velmi blíží ve filmu ne náhodou účinkujícímu americkému králi nezávislého filmu Jimu Jarmuschovi a jeho režijnímu rukopisu)(18.3.2007)

 • - Kapela ve filmu je výmyslem režiséra Kaurismäkiho, hraje jí skutečná finská kapela Sleepy Sleepers. Po dokončení filmu ovšem Leningrad Cowboys vznikli doopravdy a hrají dodnes. (washek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace