Leningradští kovbojové dobývají Ameriku

Leningrad Cowboys Go America

• Leningrad Cowboys Go America

Komedie / Road movie

Finsko / Švédsko, 1989, 78 min

Posmutněle, mlčenlivě jedou leningradští kovbojové s prázdnými výrazy prázdnou krajinou od klubu ke klubu, trápí se, ztrácí se, nechápou tu divnou zem, divák se jim škodolibě směje a zároveň úspěch přeje. Silné ***.(12.10.2010)

Moc málo nihilistické, ale pár zajímavých vtípků tam je.(13.12.2011)

Věnováno památce Guty Cardenas. CITÁT - Stojí to za hovno. Hudba je málo komerční.......... Ta symbolika vlasů je promítnuta do všeho. Má jí malé dítě v kolébce, pes a třeba dřevěná bedna . Ze zabahněné vesničky odjíždí dechová kapela do víru amerického Rock´n´Rollu. Zjednodušený a zrychlený pohled na jednu kariéru jedné hudební skupiny. Rychlé změny, rychlé učení, všechno rychle, jen chtít. CITÁT - Pivní otázka - Zajímalo by mě, kde bere to pivo ?............ Monotonní hudební vložka na plechovky od piva je úžasná (34 minuta). Bylo mě líto toho človíčka, co je celou dobu pronásledoval a nemohl dohonit. Jinak veselé hudební road movie, které neřeší spoustu věcí a detailů. Ve filmu, mimo jiné , zazní Kuka Mitä Häh nebo Born To Be Wild.(8.5.2012)

Umazaná. Z lennigradského pole ořezané panoráma továrních komínů made in USA. Cesta po směru zdlouhavé ofiny lenningradských kovbojů, cesta za úspěchem v rytmu rock ´n´ rollu. Vysmáté tři stars.(3.2.2009)

Maximálne osobité,originálne a ujeté.Nič ani vzdialene podobné tomuto som asi nikdy nevidel.Tak dokonalé,tak neobvyklé,tak fínske.Hipsterská kultovka(20.10.2012)