Leningradští kovbojové potkávají Mojžíše

• Les Leningrad Cowboys rencontrent Moïse

Komedie / Dobrodružný / Hudební

Finsko / Německo / Francie, 1994, 94 min

• migeldiablo

Keby som tento film videl ako prvý (pred Kovbojmi v Amerike), moje hodnotenie by bolo lepšie. Takto však musím konštatovať, že film ani zďaleka nenadviazal na úspešný prvý film. Dokonca si už nespomínam na žiadnu vtipnú scénku a pesničky. Troška sklamanie.(19.12.2012)

• Angalo

Hvězdička za každé zasmátí.(22.8.2011)

Zbytek Leningradských Kovbojů zdecimovaný tequilou se vrací z Mexika do New Yorku a dál napříč Evropou až do rodného Ruska. Opět pod vedením kořistnického manažera Vladimíra, který si nechal narůst dlouhatánský plnovous a říká si Mojžíš. V Evropě na ně už čeká nová generace Kovbojů a cesta může pořádně začít. V patách je jim ale detektiv CIA, který chce získat zpět uříznutý nos Sochy svobody, který Mojžíš kdoví proč veze s sebou. Kovbojové už nemají žádné peníze a tak si vydělávají hraním v klubech i na ulici. Zastaví se i v Česku, ale bohužel Češi tu mluví a píšou polsky :( Bohužel vtipné situace a hlavně také písničky jsou oproti prvnímu dílu o hodně slabší...(12.4.2007)

Oproti prvnímu dílu sice citelně slabší, ale i tak jsem s napětím a se slzou v oku sledoval cestu našich leningradských hrdinů domů. Hudebně se za tu dobu, co sbírali síly kdesi v mexické pustině, dosti zlepšili a tak nabídnou tentokrát repertoár šitý na míru jednotlivým destinacím, které po cestě navštíví. Co na tom, že potlesk bude tou nejvzácnější (a vlastně skoro nenalezenou) odměnou. Mojžíš však dokázal nemožné - po prozření dokázal spojit náboženskou mystifikaci s kapitalistickým duchem a marxistickými postuláty - aneb velká výprava za zázračným telátkem!(6.6.2015)

Oproti jedničce působí film trystním nedostatkem nápadů. Až mi přijde, že vtipné situace jsou jakýmsi zahleděním filmu sama do sebe a divák by se měl smát snad jen proto, že jsou to přece Leningrand Cowboys. Tam kde první díl skrýval v druhém plánu cestu po hudebním skanzenu Ameriky, najdeme u Mojžíše prázdnotu. A těch pár vtipných konfrontací Bible a Marxe to nezachrání. Agent CIA, který měl snad býti další výraznou personou vedle Vladimira, je to nejnepovedenější, co jsem u Kaurismakiho viděl. Abych nekydal jen špínu, musím uznat, že Kaurismaki snad nikdy neztratí schopnost trefit se svými narážkami do černého.(11.8.2011)