Leningradští kovbojové potkávají Mojžíše

Komedie / Dobrodružný / Hudební

Finsko / Německo / Francie, 1994, 94 min

• Jendouch

Už poněkud vyčpělé....(8.3.2003)

Oproti jedničce působí film trystním nedostatkem nápadů. Až mi přijde, že vtipné situace jsou jakýmsi zahleděním filmu sama do sebe a divák by se měl smát snad jen proto, že jsou to přece Leningrand Cowboys. Tam kde první díl skrýval v druhém plánu cestu po hudebním skanzenu Ameriky, najdeme u Mojžíše prázdnotu. A těch pár vtipných konfrontací Bible a Marxe to nezachrání. Agent CIA, který měl snad býti další výraznou personou vedle Vladimira, je to nejnepovedenější, co jsem u Kaurismakiho viděl. Abych nekydal jen špínu, musím uznat, že Kaurismaki snad nikdy neztratí schopnost trefit se svými narážkami do černého.(11.8.2011)

• Bernhardiner

První film nabídl pěkně obskurní podívanou a tohle je jen klasicky zbytečný sequel. Možná, že by bylo bývalo lepší, kdyby se hrdinové skutečně upili tequillou k smrti. Scénář je totiž nepopsatelně chabý a těch několik slušných momentů v něm zaniká jako kapka v moři. Na té všeobecné absurditě byla většinou absurdní už samotná její existence. A netušil jsem, že český recepční hovoří polsky. 50%(20.6.2014)

• sochoking

A kedže už sa dostali konečne domov (skoro domov ), tak dúfam, že sa zase niekam nepoberú, pretože toto už bol trapas a mňa, bohužial, srdce bolí!(10.8.2010)

• Angalo

Hvězdička za každé zasmátí.(22.8.2011)