Leningradští kovbojové potkávají Mojžíše

• Les Leningrad Cowboys rencontrent Moïse

Komedie / Dobrodružný / Hudební

Finsko / Německo / Francie, 1994, 94 min

• migeldiablo

Keby som tento film videl ako prvý (pred Kovbojmi v Amerike), moje hodnotenie by bolo lepšie. Takto však musím konštatovať, že film ani zďaleka nenadviazal na úspešný prvý film. Dokonca si už nespomínam na žiadnu vtipnú scénku a pesničky. Troška sklamanie.(19.12.2012)

Kdyby nebyli Leningrad Cowboys nejhorší rock'n'rollová kapela na světě, nikdy bych je neposluchal. Film je trochu slabší než Amerika a forů je míň, ale zase stojí za to - ta scéna s hraním Bingo mezi důchodci prostě neměla chybu:-) Drink Tequila! P.S. Taky jsem četl Marxův kapitál na nádraží v Lipsku, ale v McDonaldu, který tam mezitím vyrostl.(3.9.2014)

Oproti jedničce působí film trystním nedostatkem nápadů. Až mi přijde, že vtipné situace jsou jakýmsi zahleděním filmu sama do sebe a divák by se měl smát snad jen proto, že jsou to přece Leningrand Cowboys. Tam kde první díl skrýval v druhém plánu cestu po hudebním skanzenu Ameriky, najdeme u Mojžíše prázdnotu. A těch pár vtipných konfrontací Bible a Marxe to nezachrání. Agent CIA, který měl snad býti další výraznou personou vedle Vladimira, je to nejnepovedenější, co jsem u Kaurismakiho viděl. Abych nekydal jen špínu, musím uznat, že Kaurismaki snad nikdy neztratí schopnost trefit se svými narážkami do černého.(11.8.2011)

• sochoking

A kedže už sa dostali konečne domov (skoro domov ), tak dúfam, že sa zase niekam nepoberú, pretože toto už bol trapas a mňa, bohužial, srdce bolí!(10.8.2010)

Oproti prvnímu dílu sice citelně slabší, ale i tak jsem s napětím a se slzou v oku sledoval cestu našich leningradských hrdinů domů. Hudebně se za tu dobu, co sbírali síly kdesi v mexické pustině, dosti zlepšili a tak nabídnou tentokrát repertoár šitý na míru jednotlivým destinacím, které po cestě navštíví. Co na tom, že potlesk bude tou nejvzácnější (a vlastně skoro nenalezenou) odměnou. Mojžíš však dokázal nemožné - po prozření dokázal spojit náboženskou mystifikaci s kapitalistickým duchem a marxistickými postuláty - aneb velká výprava za zázračným telátkem!(6.6.2015)