poster

Drž si šátek, Tatjano

 • Finsko

  Pidä huivista kiinni, Tatjana

 • Německo

  Tatjana

  (Německo)
 • anglický

  Take Care of Your Scarf, Tatiana

Komedie / Road movie

Finsko / Německo, 1994, 60 min

Režie:

Aki Kaurismäki

Kamera:

Timo Salminen

Hudba:

Veikko Tuomi

Hrají:

Kati Outinen, Matti Pellonpää, Kirsi Tykkyläinen, Mato Valtonen, Elina Salo, Irma Junnilainen, Veikko Lavi, Pertti Husu, Viktor Vassel, Carl-Erik Calamnius, Atte Blom, Mauri Sumén, Anu Aalto, Matti Ahjoniemi, Riitta Ahjoniemi, Inka Ahonen, Hannu Collin, Hannu Etolin, Marianne Etolin, Päivi Forsström, Pekka Forsström, Anita Harmanen, Heli Heino, Matti Heino, Pertti Heiskanen, Satu Henriksson, Toni Heiskanen, Pentti Helenius, Teemu Hilkamo, Pentti Hämäläinen, Johanna Juslin, Martti Härkönen, Jatta Katramo, Minja Kemppainen, Veikko Koski, Marko Koskinen, Kirsi Kinnunen, Risto Konttinen, Auli Korhonen, Antero Kupiainen, Atso Laari, Eero Laurén, Pekka Leino, Marko Myllyniemi, Marie-Christine Moller Salmi, Reima Neuvonen, Matti Nieminen, Jarmo Nikander, Leena Nikander, Mika Nikander, Satu Nikander, Sami Nordman, Anja Nyholm, Tarmo Nyholm, Jukka Rautiainen, Mikko Paavilainen, Anne Palmunen, Tiina Palviainen, Olavi Pekkola, Arto Perätalo, Taina Piipponen, Seppo Pitkonen, Jouni Polkko, Päivi Rantamäki, Milja Rantanen, Reino Rautiainen, Mikko Rokkonen, Timo Ryynänen, Kirsti Salmela-Paaso, Taisto Salo, Anne Stålberg, Anna-Kaisa Suhonen, Raimo Suutari, Ritva Tallamäki, Aila Viholainen, Kati Tapio, Heidi Tirri, Jyri Torikka, Anne Virtanen, Joni Vuoristo, Elina Väisänen, Erja Dammert, Niko Ahvonen, Henrikki Häsänen, Eero Laakkonen, Timo Vesajoki, Veede Sinivaara, Vesa Häkli, pes Valo

Producenti:

Aki Kaurismäki

Střih:

Aki Kaurismäki

Zvuk:

Jouko Lumme

Kostýmy:

Tuula Hilkamo
(další profese)
 • gouryella
  *

  Dalsi z filmu finskeho experimantatora Kaurismakiho. Me vsak jeho filmy vubec nic nerikaji - nuda a sed.(3.8.2002)

 • dr.horrible
  *****

  Nuda nikdy nebola tak zábavná.Život je rock´n´roll(29.10.2012)

 • sochoking
  *****

  Tak, ako na metalových koncertoch nabehne na pódium nejaký kvalitný thrash a za pol hodˇky vás rozseká ( pretože nejakí doomoví šohaji z Moravy by vás dusili minimálne dve hodiny jednou utrápenou melancholickou vyhrávkou! ) , tak tak isto i Aki Kaurismäki v tomto snímku nelení a servíruje nám kvalitne nadupaných 60 minút zábavy! A komu sa neľúbi, mal by zmeniť zameranie, či už muzikálne, filmové alebo to sexuálne, pretože sú tu rockeri z Helsinek !(6.10.2010)

 • zputnik
  *****

  Aki Kaurismäki natočil jednu z nejbizarnějších road-movie, kterou jsem kdy viděl. Bodejť by ne: dva finští introverti "těžšího kalibru" podnikají ve volze svou cestu z Finska do Sovětského svazu. Po cestě naberou dvě Rusky, které výřečností taky zrovna nehýří. Kaurismäkiho další skvělý a minimalismem prodchnutý snímek o tragikomických životech tragikomických postav žijících na okraji společnosti. Aki Kaurismäki opět prokázal svůj filmařský kumšt - výborná (statická) práce s kamerou, skvělé herecké výkony a nezapomenutelné hlášky. Poznámka: vzhledem k počtu dialogů není žádným problémem ty hlášky opravdu považovat za nezapomenutelné.(7.9.2003)

 • WANDRWALL
  *

  Jedna. Tedy pro mě maximálně jen pro jedno shlédnutí. Kam vlastně ty postavy směřují, co vlastně chtějí? I náhodná setkání neprobíhají tak, jak jsou v tomhle filmu předkládána. A jen tak se s nimi toulat, tak to už jsou lepší tuláci, jako třeba Josef Švejk.(22.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace