Drž si šátek, Tatjano

Komedie / Road movie

Finsko / Německo, 1994, 60 min

Timo Salminen

Veikko Tuomi

Kati Outinen, Matti Pellonpää, Kirsi Tykkyläinen, Mato Valtonen, Elina Salo, Irma Junnilainen, Veikko Lavi, Pertti Husu, Viktor Vassel, Carl-Erik Calamnius, Atte Blom, Mauri Sumén, Anu Aalto, Matti Ahjoniemi, Riitta Ahjoniemi, Inka Ahonen, Hannu Collin, Hannu Etolin, Marianne Etolin, Päivi Forsström, Pekka Forsström, Anita Harmanen, Heli Heino, Matti Heino, Pertti Heiskanen, Satu Henriksson, Toni Heiskanen, Pentti Helenius, Teemu Hilkamo, Pentti Hämäläinen, Johanna Juslin, Martti Härkönen, Jatta Katramo, Minja Kemppainen, Veikko Koski, Marko Koskinen, Kirsi Kinnunen, Risto Konttinen, Auli Korhonen, Antero Kupiainen, Atso Laari, Eero Laurén, Pekka Leino, Marko Myllyniemi, Marie-Christine Moller Salmi, Reima Neuvonen, Matti Nieminen, Jarmo Nikander, Leena Nikander, Mika Nikander, Satu Nikander, Sami Nordman, Anja Nyholm, Tarmo Nyholm, Jukka Rautiainen, Mikko Paavilainen, Anne Palmunen, Tiina Palviainen, Olavi Pekkola, Arto Perätalo, Taina Piipponen, Seppo Pitkonen, Jouni Polkko, Päivi Rantamäki, Milja Rantanen, Reino Rautiainen, Mikko Rokkonen, Timo Ryynänen, Kirsti Salmela-Paaso, Taisto Salo, Anne Stålberg, Anna-Kaisa Suhonen, Raimo Suutari, Ritva Tallamäki, Aila Viholainen, Kati Tapio, Heidi Tirri, Jyri Torikka, Anne Virtanen, Joni Vuoristo, Elina Väisänen, Erja Dammert, Niko Ahvonen, Henrikki Häsänen, Eero Laakkonen, Timo Vesajoki, Veede Sinivaara, Vesa Häkli, pes Valo

Zvuk:

Jouko Lumme

Kostýmy:

Tuula Hilkamo
  • gouryella

Dalsi z filmu finskeho experimantatora Kaurismakiho. Me vsak jeho filmy vubec nic nerikaji - nuda a sed.(3.8.2002)

Podivuhodná roadmovie, oslava rock’n’rollu a rockerů, pocta kafi a vodce, film ve kterém se víc pije a kouří než mluví, subtilní romance Reina a Taťány, klasika Akiho Kaurismäkiho, úžasný výkon Mattiho Pellonpää. Zároveň ale film, ke kterému se velmi těžko hledá cesta. Kdysi ve čtvrťáku ve studentském klubu jsem odcházel krajně znechucen a děsně zklamán, ale teď, po čtyřech letech a se znalostí dalších Kaurismäkiho filmů, už mě tenhle film okouzluje svou poezií. PS V klubu byl uváděn jako "povinný" film pro všechny obyvatele Hradce Králové. Ale slyšet jak Reino zkomoleně říká, že byl kdysi v Hradci Králové a nechápe, proč se všichni lidi z autobusu plného vodky chodili dívat na jakési ruiny, mi zas tak důležité nepřijde.(13.6.2007)

A jedeeeeeeeeeeeeeeem(14.11.2005)

Nuda nikdy nebola tak zábavná.Život je rock´n´roll(29.10.2012)

• WANDRWALL

Jedna. Tedy pro mě maximálně jen pro jedno shlédnutí. Kam vlastně ty postavy směřují, co vlastně chtějí? I náhodná setkání neprobíhají tak, jak jsou v tomhle filmu předkládána. A jen tak se s nimi toulat, tak to už jsou lepší tuláci, jako třeba Josef Švejk.(22.6.2010)