poster

Královna Kristýna

 • Finsko

  Tyttökuningas

 • Německo

  The Girl King

 • Kanada

  The Girl King

 • Švédsko

  The Girl King

 • Francie

  La Reine garçon

 • Slovensko

  Kráľovná Kristína

 • Velká Británie

  The Girl King

Životopisný / Drama / Historický / Romantický

Finsko / Německo / Kanada / Švédsko / Francie, 2015, 106 min

Kamera:

Guy Dufaux

Hrají:

Malin Buska, Sarah Gadon, Michael Nyqvist, Lucas Bryant, Laura Birn, Hippolyte Girardot, Peter Lohmeyer, François Arnaud, Martina Gedeck, Patrick Bauchau, Samuli Edelmann, Jannis Niewöhner, Ville Virtanen, Jarmo Mäkinen, Jenny Rostain, Mikko Leppilampi, Sampo Sarkola, Veera W. Vilo, Timo Torikka, Petri Aulin, Mikko Kouki, Pertti Sveholm, Lauri Tanskanen, Janina Berman, Mirja Oksanen, Dodo Oltrecolli, Antti Laaksovirta, Micci Martin, Hannu Pajunen, Gabriele Goria, Lotus Tinat, Stefan Karlsson, Hugo Mikkola, Raimo Aarras, Minna Hämäläinen, Markus Järvenpää, Markus Lappalainen, Kejio Pennanen, Eemeli Knuutila, Michal Markford, Manni Laudenbach, Petteri Kaukoranta, Tero Jartti, Juuso Nordlund, Kaarlo Husgafvel, Eljas Tikanmäki, Eemil Tikanmäki, Anssi Tikanmäki, Kari Kuittinen, Eero Karisalmi, Jouni Röyskö, Taina Malmikare, Iiris Ahlstrom, Oula Kitti, Jari Uhlgren, Lasse Piironen, Henry Jalava, Ville Venho, Sami Sainio, Ismo Reunamo, Reijo Virtanen, Esa Vahanne, Jani Hyvari, Jukka Airi, Raino Rissanen, Pekka Rantanen, Kari Rantanen, Esko Hörkkö, Matias Tantinen, Jari Uttlgren
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Magika82
  odpad!

  Jako historička nemohu akceptovat takovéto povrchní, odbyté a nízkorozpočtově zpracované filmové dílo, o jedné z nejvýznamějších královen Švédska a potažmo i Evropy. Nekompromisně dávám Nedostatečnou, trhám jak žádost na byt a vhazuji do Odpadkového koše!(14.3.2016)

 • kaylin
  ***

  Fajn historický film, který primárně nabízí skutečně to, co žánr tvrdí. Tedy nějakou tu historii. A i když se film moc snaží o to, aby vypadal tak nějak svěže, moderně, drsně, tak takový ve skutečnosti není a jedná se o standardní podívanou, který by klidně mohla být vysílána i v televizi, protože zde nic moc šokujícího není.(28.12.2015)

 • tuntik
  ***

  Celkom príjemný film vhodný skôr na TV/DVD než do kín. Narozdiel od iných, strohé kulisy mi nevadia. Ono tie švédske hrady nie sú ani v súčasnej dobe ako Bojnický zámok; sú to skôr pevnosti (okrem súčasného kráľovského zámku). V období 30ročnej vojny a nadvláde puritánskych luteránskych panovníkov tam asi moc výzdoby nebolo, najmä ak jedli z cínových tanierov. Herecké výkony tak akurát. Akurát, že scenárista si mohol dať trošku viac záležať... Ja so znalosťami histórie som si niektoré veci automaticky domyslel, ale niekto, kto nemá taký prehľad sa môže v historických súvislostiach trochu stratiť.. Ale celkovo fajn.(2.2.2016)

 • brunetkabbb
  **

  Spolupráce X zemí v tomto případě opravdu nepřinesla sladké plody. Vůbec se mi nelíbila kamera, na festivalový film mi to celé přišlo takové nějaké laciné. Divně sestříhané, frázovité scény. Jediné, co lze pochválit je práce kostymérů a kostymérek. Film si hraje na historický dokument, ale v podstatě se celou dobu vše točilo jen kolem nevyřešené sexuální orientace švédské panovnice. Navíc jsem tak nějak nepochopila, proč na většině plakátů k filmu nefiguruje hlavní, ale vedlejší postava.(21.1.2017)

 • tammsin
  **

  Úsporné lokace, úsporné kulisy, úsporné projevy a úsporné moudré projevy. Drobné úsměvy, drobní padouši, drobné politické pikle a sex na Codexu gigas. Celé to bylo takové úsporné, úsměvné a bohužel i špatné.(22.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace