Vidět mladého Akiho Kaurismäkiho na filmovém plátně v roli flákačského spisovatele Villeho Alfy = zážitek k nezaplacení.(3.8.2015)

Ha! On umí hrát. Ale jedině takovýho debila a jedině v takový blbosti, jako je tahle. ... No a Iggy tady do komentáře přepsal skoro celej scénář..(29.3.2012)

• kla_ra

Hlavní hrdina a jeho lži poměrně baví, ale celkové vyznění je nijaké. Gradace, závěr nebo jakýkoli jiný důvod, proč se na tenhle film dívat, chybí.(3.8.2015)

Ville Alfa (Aki Kaurismäki) je helsinský floutek, intelektuál a spisovatel, který ale jen mluví (nebo spíš lže, název filmu Valehtelija znamená Lhář) a nic nepíše, bez práce věčně zadlužený u všech svých přátel, věčně beznadějně zamilovaný do každé dívky, kterou potká, plný citů, které odumřely v Paříži či Varšavě, plný smutku ze smrti své matky a bratra. Muž, který se už narodil mrtvý, ve stínu Bomby. Film je jistě poctou francouzské nové vlně (zejména raným filmům Godarda a Eustachovi), lehce aktualizovanou o problémy soudobého moderního člověka. První film, ve kterém bratři Kaurismäkiové objevili nové Finsko - zemi zaslíbenou existencialsmu.(16.6.2010)

U tohoto filmu jsem konečně pochopila, že Aki a Mika jsou dva různí lidé (bratři) a filmují společně. Jelikož mají identický styl, tak jsem je považovala za jednu osobu. Jen jsem se divila, že v tomto filmu lidi spíš mluví a míň kouří. Hlavní hrdina mě sral od začátku do konce, bych mu jednu lískla :D(2.8.2015)