Kult hákového kříže

American History X

Kult hákového kríža

Drama / Krimi

USA, 1998, 119 min

Když jsem vycházel z kina, nevnímal jsem okolí a ještě několik hodin jsem mlčel ponořen v myšlenkách. Kult hákového kříže mě zasáhl tvrdou pěstí reality, což se v taková míře podaří jen málokterému filmu.(13.10.2002)

Tenhle film není perfektní, ale je nesmírně silný v myšlence, která vás v závěru nesmírně zasáhne. Vrchol Edwarda Nortona, který je nezapomenutelný. Vynikající režie s promakaným scénářem. Pokud si film promítnete, navždy zůstane Vaší součástí. Strhující závěr!(5.8.2012)

Opravdu výborný film s výtečným Nortonem a Furlongem. Film, který ukazuje, že rasismus je fakt píčovina a že tudy cesta ale fakt nevede. Skoro bez výhrad akorát ten jejich černej učitel byl možná až moc přemoudřelej. Jo a Ethan Suplee taky válí.(2.12.2005)

• - Little Henry (Jason Bose Smith) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm. (dc125)

• - Postava Camerona Alexandera je založená na vůdci extrémistické skupiny White Aryan Resistance (WAR), Tomu Metzgerovi. (wow.ar)

• - Ve scéně, kdy policie ukazuje fotografie místních skinheadů, objeví se mezi nimi nelogicky i Afroameričan. (Nancy...)