poster

Kult hákového kříže

 • USA

  American History X

 • Slovensko

  Kult hákového kríža

Drama / Krimi

USA, 1998, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Od skepse ke zdrcujícím pointám a pocitům. Každá příběhová linka má svůj smysl a svou sílu a v kombinaci s úžasným Nortonem, ze kterého nejednou zamrazí, a s vypiplanou Kayeho kamerou se relativně samoúčelné látky stává právem oslavovaná studie těch nejtemnějších lidských stránek.(13.10.2006)

 • viperblade
  *****

  Co k tomuto filmu napsat?? Možná jen: strhující hudba, výborné obsazení a téma, které se týká každého z nás...(9.9.2007)

 • J*A*S*M
  ****

  Výborný film s vynikajícím Edwardem Nortonem o tom, že pakáž se najde mezi bělochy i mezi černochy. To snad ale ví každej, kdo to má v hlavě trochu v pořádku. Na otázku jak tento problém řešit už ale snímek neodpovídá. Pokud se tedy nemá divák stotožnit s naivní myšlenkou převýchovy nácka ve vězení. Ale i kdyby byl ten film sebehloupější (a on hloupý není, jen trošku myšlenkově nedotažený), Nortonův výkon by ho stále držel nad vodou.(3.1.2009)

 • Djkoma
  *****

  Dva Edwardové vládnou všem... Edward Norton vládne filmu pevnou rukou a starý známý rebel Edward Furlong se představuje v jedné svých posledních, opravdu dobrých, rolích. Kult hákového kříže má myšlenku, jde si za svým a předkládá mnohé argumenty. Pro neznalého amerického světa může tohle být poměrně mrazivá sprcha z rasistického stylu života tamních tvrdých bělochů... Jednoznačně film, který vás donutí zamyslet se a ještě nějakou dobu na něj vzpomínat... v dobrém.(6.11.2004)

 • Kaka
  ***

  Takhle se v devadesátých letech točily kontroverzní filmy. Tedy o level méně intenzivní než o jednu dekádu později.(23.2.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace