poster

Kult hákového kříže

 • USA

  American History X

 • Slovensko

  Kult hákového kríža

Drama / Krimi

USA, 1998, 119 min

 • Pumiiix
  *****

  Film který se vám bez problému dostane hluboko pod kůži. Odvážné téma, násilné prostředí, zlost, nenávist – podaná jedním skvělým výkonem E.Nortona (jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů). Mladý „J.Connor“ E.Furlong hrál taky dobře, ale neměl takové charisma jako jeho starší bratr, na kterém šly hned poznat vůdčí schopnosti a agresivita, dokud se nedostavila změna v jeho chování a pohledu na rasismus. Film je surový, se sprostými slovy se nešetří, ale k tématu filmu to patří, stejně jako prostředí a celkové vyznění snímku. Na pár okamžiků z American History X rozhodně nezapomenu.(2.10.2008)

 • kleopatra
  ****

  American History X není dokonalý film, má slabá místa, pasáže vyznívající velmi naivně a taky konec, který jakoby říkal "nebuďme rasisty, ale taky ne přílišní lidumilové", to předešlé staví do trochu jiného světla, ale zároveň má Nortona, Furlonga a hlavně - myšlenku.(20.10.2005)

 • Shit
  *****

  Hodně dobře a realisticky natočenej film o přehnaným rasismu. asi největším kladem filmu je Edward Norton, kterej je fakt skvělej a vypadá hodně drsně, hlavně jak je potetovanej a když má vyholenou hlavu. Akorát je mi divný, že má takový svaly, v Klubu Rváčů, kde hraje o rok později, je to o dost horší, takže nevim jak mohl tak rychle ztratit takovou korbu. Další povedenou částí je pár hodně drsnejch a výborně natočenejch scén, který byly hodně realistický. A taky bych se měl určitě zmínit o dobře propracovaným scénáři a výborný režii. Takže za výbornej výkon Nortona, skvělej scénář a pár drsných scén, musim dát plný hodnocení(24.3.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve filmu se objevilo 205x slovo "fuck". (don corleone)

 • - Postavu Camerona Alexandera mohl ztvárnit Marlon Brando, avšak roli odmítl. (Karlos80)

 • - V čase 52:15 při příjezdu policie stojí Derek (Edward Norton) čelem k policistům. Následuje záběr na policistu, který nabádá Dereka, aby se otočil. Záběr opět směřuje na Dereka, který najednou stojí k policii zády a teprve se otáčí. (FCBLFC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace