Prokletí smrti

• Itálie Operazione paura (více)

Italský gotický horor poprvé v Česku! Jedno z nejlepších děl klasika žánru Maria Bavy vás zahalí do věčné mlhy, provede vás po rozpadlých hradech a opuštěných hřbitovech a detailně vás seznámí s jedním strašlivým prokletím. Sedmnácté století, Transylvánie. Odlehlá vesnička je po léta sužována tajemnými úmrtími. Proč se obětem před smrtí zjevuje malá holčička v bílém? Jakou to má spojitost s baronkou Grapsovou, žijící v obrovské chátrající vile? A kam zmizel inspektor, vyšetřující záhadné vraždy? Takové jsou otázky, které si klade mladý lékař Paul Eswai, povolaný k objasnění celého případu. Spolu s místní čarodějnicí Ruth odhalují tajemství strašlivého prokletí. Prokletí smrti... (oficiální text distributora)

misterz

Ťažké rozhodovanie, medzi 3-4 hviezdami. Dejová linka bola zaujímavá a kulisy s výpravou tiež nemali chybu. Zdalo sa mi to však akési nevýrazné, ploché. Perfektné prostredie s exteriérami/interiérami sa podľa mňa, čo sa atmosféry týka, nevyužilo v plnej miere, ale len tak na polovicu. Aj s hudbou to bolo ako na striedačke. Boli miesta, kde neskutočne zapasovala a miesta, kde skôr trhala ušné bubienky. Čakal som viac, ale snímok ani nepokladám za stratený čas. 69/100 ()

Goldbeater

Tak tenhle Bavův horor mi teda moc nesedl. Potěšila mě sice pěkná atmosféra a moc dobře udělané kulisy, ale herci byli opravdu prkenní a scénář nebyl moc prokoumaný. Místy se mi zdálo, že děj se vůbec neposouvá, a proto jsem se chvilkama i trochu nudil. Navíc nájezdy kamery a její opětovné vracení mi připadaly trochu divné. Se vší úctou k režisérovi, tenhle film nedosahuje takových kvalit, jako například jeho o 6 let starší dílo Maska démona. V každém případě se ale jedná o přijatelný gotický horor, na který si každý musí udělat svůj vlastní názor. ()

Astaroth12

Strašidelná hudba,ruiny,4 osoby nesúce rakvu a pohonič hovoriaci o Bohom zabudnutom mieste,toto všetko bolo na začiatku.Ako plynie film tak pomaly zisťujem,že to je naozaj najdesivejšie miesto na zemi,lebo je to miesto povier,strachu a aj smrti.Ako sa na tom cintoríne znášala hmla a pomaličky plynuli zábery z toho cintorína,veľmi ponuré a depresívne.Krásny vizuál,neskutočne silná atmosféra a historické kulisy dotvárajú tomuto filmu veľkolepú strašidelnosť.A tá kamera ktorá snímala schodisko keď po nom utekala Monika,bola priam fantastická a celkovo kamera bola parádna.Len zamrzí že tie úmrtia neboli prepracovanejšie tzv.skoro žiadne gore tu nebolo ale asi preto že film sa viac sústreduje na dej,príbeh a atmosféru a ostatné veci ignoruje.A to je škoda lebo s toho mohol byť dokonalý film ale aj tak M.Bava vedel točiť neskutočne silno atmosferické filmy a on gotický horor povýšil na najvyššiu métu. ()

kagemush

Už zase musím pochválit Filmag.Tentokrát jsem si ale už fakt kecl na prdel. Za 76,-kč (!!!) jsem si pořídil Tohle a Dům hrůzy,Divadlo hrůzy,Kanibal muzikál.Zámecká zrůda,Černá kočka,a Den matek!! Jasně že jsem neváhal ani vteřinu,a to i přesto,že Dům hrůzy ,a Divadlo hrůzy jsem už měl (nechcete někdo dáreček?,já už ho tímhle dostal)Tentokrát kvalitativně (vysoko) velmi vyrovnaná sbírčička,kde i slabší kusy jsou v pohodě nad horrorovým průměrem a to i pro mě naprosto neznámý a výborný tenhle Bavův biják. ()

Subjektiv

Chvílemi je až milé, jakými úžasnými rekvizitami a kulisami Mario Bava vyplnil tento naivní film o pomstychtivém duchovi. Všuda samá brnění, panenky, sarkofágy, kříže, lebky, pavučiny, prach, mlha, ruiny, rakve, masivní nábytek, bizerní svícny, oprýskané zdi... Je pravda, že nahromaděny jsou poměrně esteticky a kamera se na ně umí dívat z fotogenických úhlů, ovšem děs, děs vyvolat nedokáží. Neumí to ani hudba, ani náhlá zjevení postav, k nim spěšně zoomující kamera za hlasitého znění disharmonických tónů... Ano chvílemi je to všechno tak milé, až musím tomuto snímku s nudnou a banální fabulí pár bodů přidat. Silné **. ()

• Melissu (ducha dívky) hraje ve skutečnosti chlapec. (Chatterer)
  • Film je také znám pod jménem Curse of the Living Dead. (Chatterer)
  • V původních italských titulcích jsou uvedeni Giovanna Galletti a Giana Vivaldi. Ve skutečnosti byl Giana Vivaldi Gallettiho pseudonym. (Chatterer)