Týpci a zbraně

(neoficiální název)

Vojnoví psi

Krimi / Drama / Komedie

USA, 2016, 114 min

Keď prišiel Todd Phillips s filmom Vo štvorici po opici, predpokladal som, že príde s ďalším podobne šľahnutím a zábavným filmom. Bohužiaľ prišli iba šlahnuté filmy. Až do teraz. Todd Phillips je späť a konečne to ma hlavu aj pätu. Je to vtipné, zaujímavé a miestami aj seriózne. Casting sa tiež vydaril, aj keď Jonah Hill hraje stále to svoje. Ja som sa kráľovsky bavil. 85% - 4*(25.11.2016)

Tyhle mafiánské příběhy mám rád. Sledovat zrod gangsterů v podstatě z ničeho, kteří postupně nabývají respektu okolí, hromadě peněz atd. atd. sleduju pokaždý s radostí, páč je tohhle odvětví děsně rozmanitý. Největší lákadlo k navštívení biografu v tomhle případě byl jednak režisér Todd Phillips , kterej umí dát filmům říz, vtip i odlhčenou atmosféru (Starsky & Hutch, Mládí v trapu, Pařba ve Vegas), a taky herecké duo Teller-Hill. Film se rozjíždí celkem lenivě a trvá nějakou chvíli, než jsem se do sledování zabořil - to když kluci musí odjet na vlastní pěst do Jordánska a střední východ vyjednávat a řešit průsery. Tam se taky odehrává nejlepší část filmu, kdy se například dvojice musí odkázat na devítiletého tlumočníka nebo na kamionovýho pašeráka. Vysloveně jsem se během sledování nenudil, ale ani mě za celou svoji stopáž v podstatě ničím nenadchnul. Určitě to nikoho od zkouknutí odrazovat nebudu, ale pokud někdo bude mít chuť na odlehčenou mafiánovku, doporučím spíš Prostředníky.(8.9.2016)

• predators

Týpci a zbraně...český překlad...nudný, co?(12.1.2017)

Miluju tyhle gangsterské vzestupy a pády. Líbil se mi Vlk z Wall Street, líbil se mi Pain and Gain a War dogs jsou taktéž boží. Sledovat hlavně Jonaha Hilla = extázi. Jeho parťák mu ostudu rovněž nedělá. Hudební složka jak už to v podobných filmech bývá zvykej představuje parádu na druhou. Není si vůbec na co stěžovat. Ba právě naopak. Bylo mě líto když film skončil a hrozně se těším na další podobný dospělácký nášup. Todde Phillipsi bravo! Nečekal jsem že mě ještě někdy oslníš. 85%(1.12.2016)

Týpci a zbraně, armáda a politika. Todd Phillips natočil zábavné a místy mrazivě reálné vyobrazení jednoho z nejkurioznějších případů v souvislosti s americkou armádou. Není to vyloženě komedie, jak by se dalo po propagaci čekat, spíše taková sonda do mysli dvojice, která se rozhodla si podat systém a pořádně na tom profitovat. Herecky fajn, hudebně to má Cliff Martinez plně v režii a po dvou hodinách v kině se i díky poměrné netradičnosti filmu dostavil kýžený vloženě dobrý dojem i přes malé zádrhely po cestě k němu. Pokud tedy hledáte v nabídce kin něco neobyčejného a přitom i zábavného, není proč se tomuhle filmu vyhýbat. [75%](21.8.2016)

• - Při natáčení v Miami se pro film používalo tajné jméno AK-47. (avitakova)

• - David Packouz je o čtyři roky starší než Efraim Diveroli. Ve skutečnosti je však Jonah Hill o čtyři roky starší než Miles Teller. (Hal_Moore)

• - Skutečný Efraim Diveroli se odmítl setkat s Jonahem Hillem. Hill na to řekl: "Jsem na to zvyklý. Pokud je člověk vůči mě agresivní, když ho mám hrát, tak je to asi dobré znamení." (avitakova)