• Stegr

40% - Tak tohle už nikdy víc. Smát se při emočně vypjatých scénách jsem asi neměl, ale co jsem měl dělat, když byly tak blbé? O stupidních dialozích se ani snad moc rozepisovat nebudu... Umím ocenit hezký film, ale u tohoto tak vysoké hodnocení nějak nechápu. Mno, asi mi výsledný dojem zkazil i příšerný dabing, což však nic nemění na faktu, že tenhle film byl průšvih...(12.3.2008)

Elia Kazan byl mistrovským filmovým vypravěčem a v adaptaci Steinbeckovy klasiky vsadil na vynikajícího Jamese Deana, což byla prozíravá volba. Jen si nejsem jistý, nakolik je kainovsko-abelská paralela na místě, protože já to beru jako příběh, na jehož konci každý dostal to, co si zasloužil.(7.4.2006)

Moje srdce opět zaplesalo nad přehlídkou ušlechtilých hodnot, podrobněji viz pozitivní psychologie (Seligman), v podání, které mě ani minutu nenudilo. Moje první setkání s Rebelem, ale vůbec nelituji, ostatně všichni byli výborní a uvěřitelní. Takové množství humanismu v drobnohledu z té lepší stránky dnes abys Hubbleovkou pohledal a to žijeme v odstupu doby, vzhledem k existenci lidstva, prakticky bezvýznamném. A co teprve technická realita, kam až...?! Budiž mi k dobru, že k pochopení problematiky nepotřebuji odkazy v Bibli, ani jiné teoretické žvásty, stačí doširoka otevřít oči a duši bezbřehému vnímání. Ono taky osobní zkušenost není k zahození, není nad spálení vlastních milovaných prstíků. Dost umravnostňování, líbilo, povedlo se.(7.5.2012)

Velmi silný příběh na kterém mi ovšem vadilo některé herecké obsazení.(28.11.2014)

Odešel příliš brzy anebo příliš pozdě? Pokud by odešel dříve, než hrál ve svém prvním filmu, vyhnul by se hereckému producírování...(15.5.2011)

• - Spoiler: Ve scéně, kde Adam odmítne přijmout Calovy peníze, bylo ve scénáři napsáno, že se Cal od otce s hněvem otočí. Byl to nápad Jamese Deana, aby se místo toho na otce vrhl a objal ho. Představitele otce, Raymonda Masseyho, to tak překvapilo, že se nezmohl na nic jiného, než na volání synova jména. (Morien)

• - Oscarová nominace Jamese Deana na sošku pro nejlepší mužský herecký výkon byla první posmrtná nominace v historii Oscarů. (Ruuzha)

• - Film sa nakrúcal v Mendocino a Salinas Valley v Kalifornii. (Michal74)