Na východ od ráje

East of Eden

• slovenský

Na východ od raja

USA, 1955, 115 min

Ani se nechce věřit, že je tomu filmu tolik let. Ne všechno od Kazana mi sedne, ale tahle adaptace literární klasiky se podle mého vydařila náramně.(15.9.2014)

no já nevim, jednoduše to nějak nefungovalo... celé se to moc táhlo, tolik opěvovaný Dean mě nijak extra neuchvátil, sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli taky moc nepobírám. knihu jsem nečetl, asi bych se měl stydět, ale upřímně řečeno, tenhle film mě ani moc nenabádá to napravit... prostě nuda. je mi líto, zklamání. 50%(10.10.2009)

Knihu jsem nečetl,o ději jsem moc nevěděl,Deana jsem před tím nikde neviděl.A film mě dokázal totálně přikovat k sedačce,prožíval jsem ho od začátku do konce.Málokterý film se mě emocionálně dotkl tak silně jako tenhle.Dokonalý není a bez skvostného Jamese Deana by možná byl poloviční,ale přesto je jedním z mých nejoblíbenějších.A předlohu bych si moc chtěl přečíst.95 %(11.11.2008)

James Dean je herecký Boh a tento film jasne ukazuje jeho neskutočný herecký talent, jednoduchý príbeh dokázal povýšiť vo svojom mladom veku na pompéznu hereckú podívanú.(14.1.2008)

Oscar 1 : Herečka VR - Jo Van Fleet + 3 nominace: Režie, Herec HR - James Dean, Scénář. . . . Zlatá Palma - výběr(10.3.2004)