Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stegr
  **

  40% - Tak tohle už nikdy víc. Smát se při emočně vypjatých scénách jsem asi neměl, ale co jsem měl dělat, když byly tak blbé? O stupidních dialozích se ani snad moc rozepisovat nebudu... Umím ocenit hezký film, ale u tohoto tak vysoké hodnocení nějak nechápu. Mno, asi mi výsledný dojem zkazil i příšerný dabing, což však nic nemění na faktu, že tenhle film byl průšvih...(12.3.2008)

 • Slarque
  *****

  Elia Kazan byl mistrovským filmovým vypravěčem a v adaptaci Steinbeckovy klasiky vsadil na vynikajícího Jamese Deana, což byla prozíravá volba. Jen si nejsem jistý, nakolik je kainovsko-abelská paralela na místě, protože já to beru jako příběh, na jehož konci každý dostal to, co si zasloužil.(7.4.2006)

 • Roman.Ticka
  *****

  Moje srdce opět zaplesalo nad přehlídkou ušlechtilých hodnot, podrobněji viz pozitivní psychologie (Seligman), v podání, které mě ani minutu nenudilo. Moje první setkání s Rebelem, ale vůbec nelituji, ostatně všichni byli výborní a uvěřitelní. Takové množství humanismu v drobnohledu z té lepší stránky dnes abys Hubbleovkou pohledal a to žijeme v odstupu doby, vzhledem k existenci lidstva, prakticky bezvýznamném. A co teprve technická realita, kam až...?! Budiž mi k dobru, že k pochopení problematiky nepotřebuji odkazy v Bibli, ani jiné teoretické žvásty, stačí doširoka otevřít oči a duši bezbřehému vnímání. Ono taky osobní zkušenost není k zahození, není nad spálení vlastních milovaných prstíků. Dost umravnostňování, líbilo, povedlo se.(7.5.2012)

 • Terva
  ****

  Velmi silný příběh na kterém mi ovšem vadilo některé herecké obsazení.(28.11.2014)

 • WANDRWALL
  ***

  Odešel příliš brzy anebo příliš pozdě? Pokud by odešel dříve, než hrál ve svém prvním filmu, vyhnul by se hereckému producírování...(15.5.2011)

 • - Spoiler: Ve scéně, kde Adam odmítne přijmout Calovy peníze, bylo ve scénáři napsáno, že se Cal od otce s hněvem otočí. Byl to nápad Jamese Deana, aby se místo toho na otce vrhl a objal ho. Představitele otce, Raymonda Masseyho, to tak překvapilo, že se nezmohl na nic jiného, než na volání synova jména. (Morien)

 • - Oscarová nominace Jamese Deana na sošku pro nejlepší mužský herecký výkon byla první posmrtná nominace v historii Oscarů. (Ruuzha)

 • - Film sa nakrúcal v Mendocino a Salinas Valley v Kalifornii. (Michal74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace