Batman a Harley Quinn

• USA Batman and Harley Quinn (více)

Když se dvojice ničemů Poison Ivy a Jason Woodrue přezdívaný Floronic Man vloupá do laboratoří S.T.A.R. Labs a ukradne tajnou složku, zločin a anarchie jako by dostaly zelenou. Na případu sice pracují Dark Knight a Nightwing, jenže musí vsadit na jednu divokou kartu: Harley Quinn! A tak Harley, nedávno propuštěná z ústavu Arkham Asylum, která se snaží zbavit se nálepky superzločince, znovu oblékne kostým a spustí svou vyřídilku. (Magic Box)

fiLLthe3DD

Oceňuji zakomponování žánru regulérní komedie a zaměření na dospělé publikum, avšak nemáte-li v lásce postavu ,,Harley Quinn" , tak zhlédnutí opravdu nedoporučuji - ne každému totiž sedne její specifický smysl pro humor 🙂 Námět je zpracován vcelku obstojně, hrdinové mají nejen skvěle prokreslené charaktery, ale i skvělou interakci mezi sebou a ze scénáristického hlediska o dost lepší než-li ,,Suicide Squad" nebo ,,Birds of Prey" s Margot Robbie 😀 ()

filmmovier

Další těžce průměrný a ničím zajímavý DC animák, který velice rychle (prakticky hned) zapomenete. Harley dobrá, Batman dobrej, hudební scéna dobrá, příběh naprosto pitomej a plný nefunkčních vtipů a vlastně i všeho ostatního, zápletka je opravdu béčková. Animace je skvělá, sedla mi, zbytek ale za moc nestojí. Tenhle film měl obrovský potenciál, ale bohužel ho nijak nevyužil. Batman a Harley Quinn sice nejsou vyloženě špatným filmem, nenadchnou, z průměru se nedostanou, ale jejich spolupráce měla dopadnout lépe. Mnohem lépe. 60%. ()

Tuxedo

S Harley v ústřední roli by mělo být jasné, že příběh a postavy půjdou stranou. Píšu „mělo být“, protože scénáři to vždy tak jasné není. Našim oblíbeným superhrdinům a superpadouchům jsou cíleně „strhávány masky“ (prdí, souloží, tancují, dělají si srandu z kolegů atd.), ale snaha o komediální znesvěcení je neustále narušována buď vážným osnováním zlovolných plánů, nebo oplakáváním vedlejších ztrát. Humorné odbočky z hlavní, nudné, stokrát viděné story nejsou úplně promyšlené, ale je to aspoň pokus o jiný typ nadhledu (šedesátkové retro Caped Crusaders to příliš nepřipomíná, spíše Kick-Ass či Super v animované podobě). Nicméně zůstalo jen u toho pokusu. Nový hlas Harley (Bernadette z Big Bang Theory) je moc fajn. ()

joehot

Ježiš, tohle potěšilo. Na pozadí toho nejvíc klišovitého superhero příběhu (záporák chce virem zničit svět) se odehrává sebeparodie a dekonstrukce a můj nový oblíbený DC páreček. Animací to přitom navazuje spíše na populární devadesátkový seriál než na novější věci, ale to v tomhle příapdě rozhodně nevadí. ()

malylada

Batman se vrací animací zpět ke starším kouskům, za mě nepochopitelné, ale budiž. Tlačení Harley za každou cenu se mi příčí, nicméně v tomto filmu je určitým oživením. Vtípky, jakási komičnost kolem Harley vychází tak na půl a určitým způsobem ubírá na napětí, včetně slabé akce, které je velmi málo. Když fanoušci remcali nad mladičkým Robinem, mladými Titány, tak tato cesta vtipem, odlehčením moc nefunguje. Za mě průměr......5/10 ()

• V baru, kde zpívá Harley karakoe, jsou dva chlapíci oblečení jako stoupenci Catwomen z filmu Batman (1966). (Puxina)
  • O animaci se postaralo jihokorejské studio DR Movie. (fiLLthe3DD)
  • Po úspěchu filmu Batman vs. Joker (2016) bylo rozhodnuto, že bude tento snímek uveden v kinech. Projekce se ovšem konaly v limitovaném počtu kin a probíhaly pouze jednu noc. Dle serveru The Numbers film vydělal 39 091 amerických dolarů, stránka Box Office Mojo však uvádí částku 6 448 dolarů. (fiLLthe3DD)