Niktorius

Ano, člověk by skoro hádal, že děj je situovaný do nějaké bohaté vietnamské čtvrti v USA. Nejenže se tu jí příborem, všichni bydlí v prostorných rezidencích a jsou (až trochu úsměvně) metrosexuálně vystajlovaní, ale dokonce se zde hraje basket a místní středoškoláci intenzivně prožívají blížící se maturiťák. U romantických komedií (a Jailbait navzdory zdánlivě provokativní premise skutečně je docela konzervativním rom-comem) je ale zobrazování spíše vysněného než reálného životního stylu docela běžným jevem a dle obrovského diváckého úspěchu lze soudit, že se Vietnamcům taková vize společnosti zamlouvá. Západní divák se naštěstí může bavit nejen u věcí, které jsou vtipné asi jen z pohledu jiných kulturních standardů (bravíčkovské účesy, stereotypní postava vtipného homosexuála), ale také u sympatických a zábavných hereckých výkonů, jimž nepochybně vévodí představitelka hlavní role Kaity Nguyễn, která mimo stihne hodit do kamery celou řadu neodolatelně roztomilých kukučů. ()

tompaulman

Pětatřicetiletý Hoàng sbalí v klubu mladou Linh Đan a vyspí se s ní. Ta mu následující den oznámí, že jí ještě nebylo 18, a nutí ho, aby s ní chodil, jinak všechno oznámí na policii. Dělá to ale jen proto, aby se pomstila svému bývalému příteli. Zní to jako zápletka horší romantické komedie a zvlášť v podání vietnamců to zavání průserem, ale... ono to kupodivu není špatné. Romantické scény ve filmu se neberou vážně, naopak působí spíše jako parodie na teenage romantiku. Nejvíc skeptická byla moje očekávání k humoru, jelikož vietnamské pokusy o komediální žánr většinou končí fiaskem. Tohle naštěstí není ten případ - vtipy fungujou a jsou rovnoměrně rozložené po celé stopáži, takže ve filmu není žádná vyloženě nudná pasáž. Akorát to celé působí trochu neautenticky, jako by snad ani film nebyl vietnamský - kamera nezabírá nic, co by naznačovalo, že se děj odehrává ve Vietnamu, vaří se boloňské špagety, jí se příborem, žije se v prostorných domech... ne, že by mi to vadilo, ale přišlo mi to zvláštní. Herci neoslňujou ani nekazí, nejvíc září hlavní herečka Kaity Nguyen, jíž ve filmu mimochodem opravdu bylo 17 a byla to její první hlavní role. ()